تحقیق در مورد کومارین

تحقیق در مورد کومارین تحقیق در مورد کومارین

دسته : شیمی

فرمت فایل : word

حجم فایل : 54 KB

تعداد صفحات : 19

بازدیدها : 497

برچسبها : کومارین شیمی

مبلغ : 2000 تومان

خرید این فایل

دانلود تحقیق در مورد کومارین

معرفی و بخشی از متن تحقیق در مورد کومارین

کومارین

کومارین یک ترکیب شیمیایی است که سمی و دارای یک بوی شیرین است که در بسیاری از گیاهان وجود دارد. نام شیمیایی آن

1,2-Benzopyrone-2- H-1-Benzopyran-2-one است و دارای ساختار شیمیایی زیر می باشد.

تصویر ساختار شیمیایی کومارین

و به صورت پیش ماده در چندین ماده ضد انعقاد خون از جمله وارفارین وجود دارد و در بعضی از لیزرهای رنگی نیز استفاده می شود. نام کومارین از یک لغت فرانسوی coumarou گرفته شده است. بیوسنتز کومارین در گیاهان از طریق هیدروکسیلاسیون، گلیکولیز و حلقه ای شدن اسید سینامیک است. کومارین همچنین می تواند در آزمایشگاه از طریق واکنش پرکین بین سالیسیل آ لدهید و انیدرید استیک تهیه شود.

بعضی از مشتقات طبیعی کومارین شامل Umbelliferone (7- هیدروکسی کومارین) و Aesculetin (7 و6 - دی هیدروکسی کومارین) و Herniarin (7- متوکسی کومارین) و psoralen و Imperatorin است.

سمیت کومارین ها

کومارین ها اغلب در محصولات تنباکو و به طور مصنوعی از طریق تعویض و یا جانشینی از گروههای استخلافی در وانیل هم به وجود آمده اند. از اواسط قرن بیستم در بسیاری از کشورهای بزرگ استفاده از کومارین ها به عنوان یک افزوده غذایی ممنوع شده است. زیرا کومارین ها ترکیبات سمی هستند که بر روی جگر و کلیه ها اثر می گذارند هر چند که کومارین ها برای انسانها ها خطرناک هستند اما به عنوان یک سم قوی برای کشتن جانوارن جونده از جمله موشهای خرمایی استفاده می شوند. کومارین ها ترکیبات سمی هستند که ابتدا باعث خون ریزی داخلی و سپس باعث مرگ می شوند. درسال 1978 ایالت متحده آمریکا استفاده از کومارین را به عنوان مواد افزودنی به خوراکی ها ممنوع اعلام کرد چون بررسی ها نشان داد که این ترکیبات باعث سرطان ریه در انسان می شوند.

ترکیباتی که هم خانواده با کومارین ها هستند شامل :1- وارفارین 2- برودیفاکوم 3- برومادیولن 4- کومافوریل 5- دیفناکوم که همه آنها به جزء وارفارین به عنوان عامل کشنده برای جانوران جونده استفاده می شوند.

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید