مقاله صنعت ساختمان و توسعه پایدار

مقاله صنعت ساختمان و توسعه پایدار مقاله صنعت ساختمان و توسعه پایدار

دسته : -پژوهش

فرمت فایل : word

حجم فایل : 9 KB

تعداد صفحات : 14

بازدیدها : 383

برچسبها : دانلود مقاله

مبلغ : 2500 تومان

خرید این فایل

مقاله صنعت ساختمان و توسعه پایدار

مقاله صنعت ساختمان و توسعه پایدار

چكیده

توسعه پایدار و محیط زیست توجه متخصصان در صنعت ساختمان را به خود جلب كرده در حالی كه در كشور ما صنعت ساختمان در حال بكارگیری مصالح ساختمانی مدرن با استفاده از روش های ساخت وساز سنتی است.

كه این شیوه ساخت وساز در كشور دارای مشكلات كمی و كیفی می باشد. علاوه بر این استفاده از كارگران غیرماهر و سازگار نبودن سیستم رایج برای كارگذاری عایق حرارتی دلیل ناكارایی سیستم رایج می باشد. عوامل فوق مشكلات محیط زیست و توسعه پایدار در صنعت ساختمان سازی كشور است كه نیازمند مطالعه و تحقیق و ارائه راهكارهای مناسب جهت تعیین معیار برای انتخاب مصالح مناسب و سیستم ساختمانی كارآمد برای اهداف مختلف و در اقلیم های متفاوت است.

در شكل1: سیر تولید، استخراج، استفاده، به كارگیری مجدد، بازسازی، بازیافت و در نهایت تبدیل آن به ضایعات پركننده زمین نشان داده می شود (دومین چرخه شكل دهنده طبیعت كه معمارش خود ما هستیم)

...

توسعه پایدار

توسعه پایدار، در صنعت ساختمان سیاست محوری در جوامع قرار گرفته است. البته تا مدتی ماهیت این ساست در بین دولتمردان و متخصصان نامشخص بود. برای آشنایی با اهداف اصلی این تفكر سئوالاتی به شرح ذیل مطرح شد:

- آیا ما مطمئن ترین و مناسب ترین نوع مصالح را به كار می بریم؟

-      آیا ما با اصول اولیه پایداری آگاهی كامل پیدا كرده ایم؟

- آیا مصالح ساختمانی انتخاب شده شرایط خوبی برای اجرا فراهم می كنند؟

- آیا زمانی كه عمر مفید ساختمان تمام می شود می توان قطعات ان را دوباره به مصرف رساند؟

اخیراً تكنیك (life cycle Assessment) LCA ارزیابی فوق را به شكل كمیتی امكان پذیر می كند، در واقعLCA كنترل كننده سیر تكاملی و نحوه به كارگیری مواد از گهواره تا گور و نیز وسیله ای برای تعیین ضایعات زیست محیطی مواد است.

نقش فولاد در توسعه پایدار

مطالعات نشان می دهد یكی از مصالح ساختمانی كه بازیافت آن نسبت به دیگر مصالح بهتر است و همچنین نیازهای محیط زیست و توسعه پایدار پاسخ مثبت می دهد فولاد است. ...

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید