دانلود فصل هفدهم کتاب مبانی رفتار سازمانی استیفن رابینز ترجمه پارسائیان و اعرابی

دانلود فصل هفدهم کتاب مبانی رفتار سازمانی استیفن رابینز ترجمه پارسائیان و اعرابی دانلود فصل هفدهم کتاب مبانی رفتار سازمانی استیفن رابینز ترجمه پارسائیان و اعرابی

دسته : مدیریت

فرمت فایل : powerpoint

حجم فایل : 383 KB

تعداد صفحات : 15

بازدیدها : 956

برچسبها : تغییر و بهبود سازمانی رفتار سازمانی رابینز

مبلغ : 6900 تومان

خرید این فایل

دانلود پروژه تغییر و بهبود سازمانی (هفدهمین فصل از کتاب تک جلدی مبانی رفتار سازمانی استیفن رابینز ترجمه پارسائیان و اعرابی) با فرمت پاورپوینت

پروژه دانلودی حاضر کاملا جامع و با توضیحات کامل در فرمت قابل ویرایش پاورپوینت تهیه گردیده که به عنوان پروژه ارائه کلاسی در درس مدیریت رفتار سازمانی و نیز رشته مدیریت می توانید از آن استفاده کنید. این پاورپوینت با عنوان تغییر و بهبود سازمانی بوده که فصل هفدهم کتاب مبانی رفتار سازمانی نوشته استیفن رابینز و ترجمه دکتر علی پارسائیان و دکتر سید محمد اعرابی می باشد.

همچنین سایر فصول کتاب نیز در سایت موجود بوده که می توانید با کلیک بر روی کتاب مبانی رفتار سازمانی استیفن رابینز لیست کامل آنها را مشاهده کنید.

پاورپوینت تغییر و بهبود سازمانی

فهرست مطالب پاورپوینت دانلودی

عواملی که موجب ایجاد تغییر سازمانی می شوند

الگوی تغییر سه مرحله ای لوین

مقاومت در برابر پدیده تغییر

منشا مقاومت در برابر تغییر

غلبه بر عوامل مقاومت

پدیده تغییر و بهبود سازمانی

انواع روشهای تغییر سازمانی

مسایل جدید در تغییر سازمانی

رویارویی با پدیده تنش

تشویق به نو آوری

********************

فصل هفده مبانی رفتار سازمانی رابینز

بخشهایی از متن پاورپوینت دانلودی

عوامل محیطی باعث می شوند که مدیران، برنامه هایی را در جهت ایجاد تغییرات جامع یا فراگیر در سازمان به اجرا در آورند. عواملی که موجب ایجاد تغییر سازمانی می شوند عبارتند از:

ماهیت نیروی کار ، تکنولوژی ، ضربه های اقتصادی ، رقابت ، روند اجتماعی ، سیاستهای جهانی.

مقاومت در برابر پدیده تغییر

سازمانها و اعضای آنها (از نظر رفتاری) در برابر پدیده تغییر در سازمان مقاومت می کنند. از یک دیدگاه این کار مثبت است زیرا موجب به وجود آمدن ثبات و پایداری در سازمان می شود. و می توان رفتار های آینده را پیش بینی کرد. اگر هیچ نوع ایستادگی یا مقاومت در برابر پدیده تغییر وجود نداشت رفتار سازمانی بصورت رخدادهای تشنج زا در می آمد که در مواردی جنبه انفجار به خود می گرفت. مقاومت در برابر تغییر می تواند به یک منبع تضاد یا تعارض در سازمان تبدیل شود. بدترین نوع مقاومت آن است که بصورت غیر مستقیم باشد یا اینکه اعضای سازمان بکوشند آن را برای مدت زمانی به تاخیر اندازند.

...

به توضیحاتی کوتاه از دیگر بخشهای فصل هفدهم کتاب مبانی رفتاری رابینز توجه کنید ...

تشویق به نوآوری

عواملی که موجب نو آوری می شوند عبارتند از: متغیر های ساختاری متغیرهای فرهنگی متغیرهای انسانی

ساختاری : از کارامد ترین منابع خلاقیت هستند. در این سازمانها سطوح عمودی زیادی وجود ندارد و کارها چندان رسمی و متمرکز نیست و انطاف پذیری زیادی دارند و مستعد نوآوری و خلاقیت هستند. سابقه چندین ساله مدیریت نیز باعث نوآوری می شود. نوآوری در جایی بوجود می آید که با افزایش منابع روبه رو باشد. ارتباطات بین واحدها نیز موجب نوآوری و خلاقیت در سازمان می شود.

فرهنگی : سازمانهای نوآور دارای فرهنگهای مشابه اند. آنها آزمودن و تجربه آموزی را تقویت می کنند و به کارهای موفقیت آمیز و غیر موفق پاداش می دهند. اشتباهات خود را جشن می گیرند.

انسانی : سازمانهای نوآور همواره افرادی را آموزش می دهند و مهارت آنان را به روز می کنند تا احساس امنیت شغلی کنند.

...

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید