پاورپوینت بازاریابی مدیریت رابطه سودمند با مشتری فصل اول اصول بازاریابی كاتلر و آرمسترانگ

پاورپوینت بازاریابی مدیریت رابطه سودمند با مشتری فصل اول اصول بازاریابی كاتلر و آرمسترانگ پاورپوینت بازاریابی مدیریت رابطه سودمند با مشتری فصل اول اصول بازاریابی كاتلر و آرمسترانگ

دسته : مدیریت

فرمت فایل : powerpoint

حجم فایل : 289 KB

تعداد صفحات : 32

بازدیدها : 590

برچسبها : مدیریت رابطه مشتری اصول بازاریابی كاتلر

مبلغ : 8000 تومان

خرید این فایل

دانلود پروژه پاورپوینت بازاریابی؛ مدیریت رابطه سودمند با مشتری ( فصل اول كتاب اصول بازاریابی كاتلر و آرمسترانگ ترجمه بهمن فروزنده)

فهرست مطالب

بازاریابی چیست؟

فرایند بازاریابی

پنج اصل اساسی بازار و مشتری

نیاز، خواسته و تقاضای مشتری

پیشنهادهای بازاریابی- محصولات، خدمات و تجربیات

ارزش و رضایت مشتری

داد و ستد و ارتباطات

بازارها

عناصر یک سیستم نوین بازاریابی

طراحی استراتژی بازاریابی بر اساس مشتری

انتخاب مشتری برای خدمت گذاری

انتخاب طرح ارزش

گرایشهای مدیریت بازاریابی

رویکرد تولید

رویکرد محصول

رویکرد فروش

رویکرد بازاریابی

رویکرد بازاریابی اجتماعی

سه موضوع اساسی در خط مشی بازاریابی اجتماعی

آماده کردن طرح و برنامه بازاریابی یکپارچه

مدیریت ارتباط با مشتری(مام)

ایجاد وفاداری مشتری و حفظ او

رشد سهم مشتری

ایجاد دارایی مشتری

برقراری رابطه درست با مشتریان درست

روندها و نیروهایی که باعث تغییر بازاریابی و به چالش کشیدن استراتژیهای بازاریابی شد ه اند

عصر جدید دیجیتالی:

جهانی سازی سریع

الزام بیشتر به مسئولیت اجتماعی و اخلاقی

توسعه بازاریابی غیر انتفاعی

----------------

بازاریابی؛ مدیریت رابطه سودمند با مشتری كتاب اصول بازاریابی كاتلر و آرمسترانگ

بخشهایی از متن

بازاریابی چیست؟

بازاریابی، مدیریت رابطه سودآور با مشتری است. هدف دوگانه بازاریابی، جذب مشتریان جدید با ارائه ارزش بالاتر و حفظ مشتریان فعلی به وسیله جلب رضایت آنها است.

در تعریفی جامع تر، بازاریابی فرایندی اجتماعی و مدیریتی است که به وسیله آن، هر فرد نیازها و خواسته های خود را از طریق تبادل ارزش با دیگران برآورده می سازد. به زبانی ساده تر، بازاریابی شامل ایجاد رابطه ای تبادلی و پر ارزش با مشتری است. بنابراین، ما بازاریابی را بدین صورت تعریف می کنیم: بازاریابی فرایندی است که در آن شرکت برای مشتری ارزش ایجاد کرده و رابطه مستحکمی با او برقرار میکند تا بتواند در عوض از مشتری ارزش دریافت کند.

مدیریت ارتباط با مشتری (مام)

مدیریت ارتباط با مشتری (Customer Relationship Management) یا مام، شاید مهمترین مفهوم بازاریابی نوین باشد . تاچندی قبل، مام، مختصراً به عنوان عملکرد مدیریت اطلاعات مشتری تعریف می شد. این تعریف شامل مدیریت اطلاعات تفصیلی در مورد هر کدام از مشتریان و مدیریت دقیق نقاط تماس در راستای حداکثر سازی وفاداری مشتری بود .

اما تعریف جدید مدیریت ارتباط با مشتری شامل مفهوم گسترده تری است. این مفهوم به طور گسترده شامل فرایندی است که به ایجاد و حفظ رابطه سودمند با مشتری از طریق ارائه ارزشهای بالاتر به او منجر می شود. این تعریف همه جنبه های جذب، نگهداری و زیاد کردن مشتریان را شامل می شود.

برقراری رابطه درست با مشتریان درست

شرکتها باید دارایی مشتری خود را به دقت مدیریت کنند. مشتریان را باید دارایی دانست که نیازمند مدیریت بوده و باید آنرا رشد داد. اما همه مشتریان و حتی همه مشتریان وفادار هم سرمایه گذاری خوبی نیستند . جالب است بدانید که همه مشتریان وفادار سودآور نیستند، در مقابل بعضی از مشتریان بی وفا هم سودآور هستند. پس شرکت باید کدام مشتریان را جذب کرده و آنها را حفظ کند؟ تا اینجا جواب روشن است : “مشتریانی که دائماً زیاد خرج می کنند را نگه دارید و مشتریانی که گاهی کمی خرج می کنند را کنار بگذارید “:یکی از متخصصین می گوید اما تکلیف کسانی که گهگاه زیاد خرج . می کنند را نگه دارید و می کنند یا دائماً کمی خرج می کنند چیست؟ معمولاً اینکه در مورد آنها چه تصمیمی و به چه قیمتی گرفته شود، به روشنی مشخص نیست.

...

جهت دانلود فصول دیگر کتاب اصول بازاریابی کاتلر و آرمسترانگ بر روی اصول بازاریابی کاتلر کلیک کنید تا به لیست همه فصلهای این کتاب دسترسی داشته باشید.

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید