دانلود پروژه کنترل از راه دور وسایل با تلفن

دانلود پروژه کنترل از راه دور وسایل با تلفن دانلود پروژه کنترل از راه دور وسایل با تلفن

دسته : برق ،الکترونیک و مخابرات

فرمت فایل : powerpoint

حجم فایل : 1643 KB

تعداد صفحات : 32

بازدیدها : 652

برچسبها : Tele Remote Control کنترل از راه دور

مبلغ : 2000 تومان

خرید این فایل

دانلود پروژه پاورپوینت Tele Remote Control ، طراحی برنامه کنترل از راه دور ابزار دلخواه از طریق خطوط تلفن

فهرست مطالب :

(1) تعریف پروژه

(2) کاربردها

(3) شرح مدار پروژه

(4) برنامه استفاده شده در آی سی پروژه

مدار آشکار ساز زنگ

مدار وصل خط تلفن و برقراری اتوماتیک ارتباط

مدار اعلان وضعیت با تولید تن های با فرکانسهای مختلف

مدار آشکار ساز تن DTMF

مدار قطع و وصل برق (رله)

با تصاویر کامل و مدارات و جداول

**********************

بخشهایی از متن پروژه دانلودی جهت معرفی و نمونه

پروژه کنترل از راه دور با خطوط تلفن

امروزه با توجه به همگانی شدن خطوط تلفن ثابت و همراه و امکان استفاده ی از این خطوط ارتباطی از هرنقطه و ایجاد ارتباط به هر نقطه ی دلخواه، پروژه های کنترل از راه دور از طریق خطوط تلفن می تواند بسیار کارا باشد.

هدف ما در این پروژه استفاده از حداقل امکانات و کمترین هزینه جهت کنترل وسیله ی دلخواهی می باشد. طرح اولیّه ی کار که ممکن است در طول پروژه تغییراتی نیز بیابد به صورت مختصر شرح داده شده است

در طرح اولیه دو نقطه را در نظر می گیریم. یکی نقطه ی مبدا است که وسیله ی کنترل شونده در آن قرار دارد و دیگری نقطه ی مقصد که کنترل کننده در آن محل است. در محل مبدا تلفن همراه وظیفه ی برقراری ارتباط را با کنترل کننده بر عهده دارد. دستور ارسالی از طریق موبایل به یک برد الکترونیکی انتقال می یابد که میکروکنترلر پردازنده ی اصلی آن است. میکروکنترلر دستور ارسالی را پردازش کرده و فرمان متناسب با آن را به سخت افزار کنترلی موجود( از قبیل رله) ارسال می کند. به این ترتیب می توان با قطع و وصل کردن رله یک وسیله ی برقی را روشن و خاموش نمود. همچنین کنترل کننده می تواند با ارسال فرمان مشخصی از پردازنده ، وضعیت کنونی دستگاه کنترل شونده را درخواست کند. میکروکنترلر با توجه به وضعیت قطع یا وصل رله پیام مناسبی را به محل مقصد ارسال می کند.

کنترل کننده می تواند از یک تلفن همراه یا ثابت جهت برقراری ارتباط با مبدا استفاده کند. این کنترل می تواند به وسیله ی ارسال پیام کوتاه، یا شماره گیری های خاص، یا گفتن جملات خاص انجام شود که جزئیات آن در مراحل بعدی پروژه بررسی می شود.

شاید اصلی ترین بخش این پروژه interface تعریف شده میان تلفن همراه و میکروکنترلر باشد، که چگونه تلفن همراه بعد از تماس به طور اتوماتیک ارتباط را برقرار کند و چگونه فرمانها را به میکروکنترلر منتقل کند.

برنامه ای که برای program کردن میکروکنترلر می نویسیم وظیفه دارد سیگنالهای دریافتی از تلفن همراه را پردازش کرده و با توجه به آن سیگنالهای کنترلی لازم را جهت قطع و وصل رله ها یا اطلاع از وضعیت آنها به پایه ها ارسال نماید.

مدار وصل خط تلفن و برقراری اتوماتیک ارتباط

اولین گام، طراحی یک مدار آشکارساز زنگ (Ring Detector) است و پس از آن،مداری را طراحی خواهیم کرد که خط را اشغال (Off Hook) کند. بدون هیچ مقدمه دیگری به سراغ طراحی یک آشکاساز زنگ (Ring Detector) و اشغالساز خط می رویم.

وظیفه مدار آشکارساز زنگ، تشخیص و تبدیل سیگنال AC زنگ به سطح ولتاژ منطقی صفر و یک است. خروجی منطقی این مدار به عنوان وقفه به میکروکنترلر می رود. با رسیدن وقفه زنگ به میکروکنترلر، زیرروال (Subroutine) آن انجام می شود.

اشغال شدن خط به منزله برداشتن گوشی است که توسط رله با توجه به شکل شماره (5) انجام می پذیرد. جهت آماده سازی مدار برای کارهای بعدی و ارسال یا دریافت سیگنالها ،جریان باید از خط کشیده شود و به همین منظور نیز باید یک مقاومت با دو سیم خط تلفن موازی گردد. این مقاومت باعث افت ولتاژ خط از V 48 به حدود V8 می شود.

رله ، نقشی مشابه فنر قلاب تلفن بر عهده دارد و مقاومت را در دو سر خط تلفن موازی می کند.اکنون جریان از خط می گذرد و ولتاژ DC خط به حالت مشغول افت می کند.مدار، آماده دریافت و سپس تفسیر سیگنالها از خط است.

...

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید