پیشینه تحقیق کارایی تحلیل پوششی داده ها در زنجیره تامین

پیشینه تحقیق کارایی تحلیل پوششی داده ها در زنجیره تامین پیشینه تحقیق کارایی تحلیل پوششی داده ها در زنجیره تامین

دسته : -مبانی و پیشینه نظری

فرمت فایل : word

حجم فایل : 646 KB

تعداد صفحات : 8

بازدیدها : 676

برچسبها : پیشینه تحقیق تحلیل پوششی داده زنجیره تامین

مبلغ : 5000 تومان

خرید این فایل

دانلود پیشینه پژوهشی تحقیقاتی در زمینه کارایی تحلیل پوششی داده ها در زنجیره تأمین

پیشینه تحقیق در زمینه کارایی تحلیل پوششی داده ها در زنجیره تأمین

معرفی و بخشهایی از متن فایل پیشینه پژوهشی

پژوهش های صورت گرفته در زمینه ی کارایی تحلیل پوششی داده ها در زنجیره تأمین

بر اساس نظر داگلاس زنجیره تأمین در حقیقت شبکه ای است که عرضه کنندگان مواد اولیه، مراکز تولید، عمده فروش-ها ، مراکز توزیع ، خرده فروش ها ، مناطق مشتریان و مشتریان نهایی محصولات را در بر می گیرد. بر اساس نظر چوپرا و میندل زنجیره تأمین شامل تمامی بخش هایی است که به طور مستقیم یا غیر مستقیم در تأمین خواسته های مشتریان با یکدیگر در ارتباط هستند. این بخش ها می توانند شامل تولیدکننده، تأمین کننده، حمل و نقل کنندگان، انبارها، خرده فروشی ها و مشتریان باشند. این بخش ها فعالیت هایی چون توسعه محصول جدید، بازاریابی، عملیات اجرایی، توزیع، خدمات مالی، خدمات مشتری و موارد دیگر را شامل می شود.

چاورات و شی به اندازه گیری کارایی زنجیره تأمین در صادرات صنعت سبزیجات منجمد تحت رویکرد تحلیل پوششی داده های شبکه ای پرداختند. این مطالعه به بررسی مدل دو مرحله ای اندازه گیری کارایی با جداسازی ساختار زنجیره تأمین به تأمین کنندگان و تولید کنندگان، با بررسی ساختار زنجیره تأمین و مدل تحلیل پوششی داده های شبکه ای، 8 سازمان تایلند با استفاده از دو روش ورودی محور و خروجی محور با استفاده از نرم افزار MATLAB پرداخته است. نتایج نشان داد، از 8 سازمان در زنجیره تأمین فقط 2 زنجیره طبق مدل خروجی محور و فقط 1 زنجیره طبق مدل ورودی محور کارا هستند.

توانا و همکاران به بررسی یک مدل تجزیه و تحلیل داده های دو مرحله ای برای اندازه گیری عملکرد در زنجیره تأمین سه سطحی پرداختند. این مطالعه با استفاده از روش دو مرحله ای تحلیل پوششی داده ها تحت بازده های ثابت و متغیر به مقیاس به ارزیابی عملکرد زنجیره تأمین سه سطحی از جمله تأمین کنندگان، تولید کنندگان و توزیع کنندگان پرداخت. برای کارایی و اثر بخشی نتایج پیشنهادی به صورت مثال عددی ذکر شد. نتایج مثال عددی نشان داد، کل زنجیره تأمین به طور جامع، کارآمد است، اگر ارتباط بین تولیدکننده-کارخانه و کارخانه- توزیع کننده کارا باشد....

...

فایل دانلودی دارای متن ورد و پی دی اف می باشد

دارای منابع کامل

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید