پروژه پاورپوینت رابطه فرهنگ و شخصیت

پروژه پاورپوینت رابطه فرهنگ و شخصیت پروژه پاورپوینت رابطه فرهنگ و شخصیت

دسته : علوم اجتماعی

فرمت فایل : powerpoint

حجم فایل : 735 KB

تعداد صفحات : 18

بازدیدها : 454

برچسبها : فرهنگ شخصیت پروژه مدیریت

مبلغ : 12000 تومان

خرید این فایل

دانلود پروژه مناسب همه دروس و رشته ها مانند علوم اجتماعی و مدیریت و...، پاورپوینت رابطه فرهنگ و شخصیت

پاورپوینت رابطه فرهنگ و شخصیت

معرفی پروژه دانلودی بخشهایی از متن

شخصیت از موضوعاتی است که رابطه آن با فرهنگ مورد توجه بسیاری از اندیشمندان علوم اجتماعی قرار گرفته است انسان شناسان آمریکایی، با تأثیرپذیری از محیط اجتماعی خویش، فرهنگ را مترادف با شخصیت آورده اند و مکاتبی با نامهای فرهنگ و شخصیت یا شخصیت اساسی بنیاد نهاده اند.

بنابر یک برداشت نادرست همگانی برخی از اعضای جامعه فرهنگ دارند و برخی بی فرهنگ هستند و باز بنابر یک برداشت نادرست همگانی دیگر برخی افراد شخصیت دارند و برخی بی شخصیت هستند. اما دیدگاه علمی، همه افراد را هم دارای فرهنگ و هم دارای شخصیت می داند. در تعریفی از فرهنگ گفته می شود که:

فرهنگ عبارت است از مجموعه ویژگیهای رفتاری و عقیدتی اکتسابی اعضای یک جامعه خاص .و در تعریفی از شخصیت گفته می شود که شخصیت عبارت است از مجموع ویژگیهای رفتاری و روانی هر یک از افراد شاید به جرأت بتوان گفت که فرهنگ در علوم جامعه شناسی به همان اندازه مهم و قابل بحث است که شخصیت در علوم روانشناسی.

فرهنگ، روشهای پرورش کودک، نظارت اجتماعی، اخلاقیات، آداب و رسوم، مناسک، اسطوره ها، افسانه ها و روشهای تفکر و زندگی را مشخص می کند که همه اینها بر شخصیت مؤثرند. فرهنگ مشخص کننده استانداردهای رفتار هنجارمند در هر جامعه است و آنچه در یک فرهنگ شخصت بهنجار نامیده می شود ممکن است در فرهنگ دیگر ناهنجار تلقی شود. بدین ترتیب می توان گفت که فرهنگ مشخص کننده شخصیت است.

تأثیر فرهنگ بر روی شخصیت

انسان از لحظه ای که متولد می شود و در ارتباط با محرکهای مختلف قرار می گیرد از عوامل مختلفی تأثیر می پذیرد. مهمترین دسته از این عوامل در کنار عوامل ارثی و ژنتیک عوامل محیطی هستند. عوامل محیطی شامل محیط اقتصادی، محیط جغرافیایی و محیط فرهنگی و... افراد می شود. عوامل فرهنگی همواره در مبحثهای مختلف روانشناختی و بویژه شخصیت، رشد و شکل گیری آن حائز اهمیت بوده است. تحقیقات مختلف جامعه شناختی و روانشناختی نشان می دهد ویژگیهای فرهنگی یک جامعه تفاوتهای شخصیتی بارزی را در میان افراد آن جامعه در مقایسه با سایر جوامع ایجاد می کند.

فهرست مطالب پروژه

مقدمه

تأثیر فرهنگ بر شخصیت

انواع فرهنگ و شخصیت

فرهنگ فلسفی

فرهنگ پهلوانی

فرهنگ جمع گرا

فرهنگ فردگرا

تفاوت فرهنگ فرد گرا و جمع گرا

شخصیت اساسی و شخصیت پایه چیست

انطباق فرهنگی چیست

نتیجه گیری

منابع

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید