پروژه پاورپوینت سیاست در سازمان

پروژه پاورپوینت سیاست در سازمان پروژه پاورپوینت سیاست در سازمان

دسته : مدیریت

فرمت فایل : powerpoint

حجم فایل : 557 KB

تعداد صفحات : 15

بازدیدها : 319

برچسبها : سیاست در سازمان سیاست سازمانی پروژه مدیریت رفتار سیاسی

مبلغ : 10000 تومان

خرید این فایل

دانلود پروژه پاورپوینت مدیریت با موضوع سیاست در سازمان (سیاست سازمانی)

این پروژه شامل پاورپوینتی با موضوع سیاست در سازمان می باشد که در 15 اسلاید، همراه با توضیحات کامل برای ارائه کلاسی و دروس رشته مدیریت تهیه گردیده است.

بخشهای از متن پروژه

سیاست

از ریشه یونانی، در معنای در جامعه زندگی کردن، گرفته شده است. فرهنگهای بزرگ، سیاست را به عنوان هنر راهبری یک دولت تعریف کرده و تاکید می کنند سیاست والاترین فعالیتی است که دیگر فعالیتها را در بر می گیرد، زیرا ماهیتی عمومی می یابد و سازماندهی عالی حیات را در جامعه مطمع نظر دارد. از نظر بوردو، هر امر، هر فعل و یا هر وضعی، در یک گروه انسانی، دارای خصلت سیاسی است، چون بر وجود روابط مبتنی بر اقتدار و اطاعت، که در جهت تحقق غایتی مشترک پدید می آیند، دلالت دارد. از دیدگاهی ایستا، سیاست، به معنای ساختی خواهد بود که چنین روابطی را بر جامعه تحمیل می کند. سیاست، بیشتر جنبه ی پویای تمامی پدیده هایی را می رساند که در گردونه ی فعالیتی قرار می گیرند که هدف ار آن یا فتح قدرت است و یا اعمال آن.

تعریف سیاست سازمانی

سیاست سازمانی را مجموع فعالیت هایی که به وسیله اشخاص برای به دست آوردن، افزایش و به کارگیری قدرت و دیگر منابع انجام می شود تا از آن طریق بتواند در موقعیتهای عدم اطمینان و ناهماهنگی به هدفهای دلخواه خود برسد. (جفری فقر) به عبارت ساده تر، هدف شخص از چنین رفتاری، یافتن راهی انحصاری است.

مدیریت رفتار سیاسی

اداره سیاست سازمانی وظیفه ساده ای نیست. ماهیت خاص رفتار سیاسی، دستیابی به یک راه عقلایی و اصولی را مشکل ساخته است. شرط لازم برای کسب موفقیت شناخت سه چیز است: دلایل رفتار سیاسی، فنون متداول برای اعمال رفتار سیاسی و راه حل های اصولی برای محدود کردن اثرهای رفتار سیاسی.

فهرست مطالب پروژه دانلودی

تعریف سیاست

تعریف سازمان

تعریف سیاست سازمانی

گستردگی رفتار سیاسی

مدل رفتار اخلاقی سیاسی

مدیریت رفتار سیاسی

دلایل رفتار سیاسی

فنون رفتار سیاسی

هشت تاکتیک سیاسی متداول در سازمان

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید