تحقیق زراعت گیاه یونجه - پاورپوینت

تحقیق زراعت گیاه یونجه - پاورپوینت تحقیق زراعت گیاه یونجه - پاورپوینت

دسته : کشاورزی

فرمت فایل : powerpoint

حجم فایل : 1416 KB

تعداد صفحات : 24

بازدیدها : 161

برچسبها : گیاه یونجه زراعت

مبلغ : 2000 تومان

خرید این فایل

دانلود تحقیق کشاورزی و زراعت بررسی زراعت گیاه یونجه در فرمت قابل ویرایش پاورپوینت

پروژه پاورپوینت و تحقیق بررسی گیاه یونجه

کلیات گیاه شناسی

یونجه گیاهی است علفی و چند ساله که ارتفاع آن تا یک متر می رسد و برگهای آن دارای سه برگچه می باشد برگچه های نوک تیز، سبز رنگ و بیضی شکل است. گلهای یونجه بشکل سبز و برنگ بنفش تیره یا آبی روشن است میوه یونجه مانند صدف بوده و دانه داخل میوه مانند لوبیا ولی کوچکتر از آن می باشد. یونجه ریشه ای بسیار عمیق درد و ریشه آن تا سه متر بداخل زمین نفوذ می کند و بنابراین منبع ویتامین ها و مواد معدنی است که از خاک می گیرد.

یونجه از زمانهای بسیار قدیم در ایران کشت می شده است و در حدود پنج قرن قبل از میلاد مسیح از یاران به یونان برده شد و در قرن هفتم بعد از میلاد به اروپا راه یافت. یونجه در ایران در مناطق مرکزی و جنوبی به مقدار بسیار زیاد کشت می شود. زنبور عسل گل یونجه را دوست دارد و از آن شهد زیادی بدست می آورد و تبدیل به عسل می کند. پرورش این گیاه در قدیم برای تهیه علوفه چهارپایان بوده ولی در حال حاضر بعلت دارا بودن مواد مغذی به مصرف غذایی نیز می رسد...

بررسی عکس العمل یونجه

خشکی یکی از فاکتورهای بسیار مهم و مؤثر بر رشد و نمو گیاهان می باشد که سبب تغییرات فیزیولوژیکی و مورفولوژیکی زیادی در گیاه می گردد. یونجه به عنوان یکی از مهمترین گیاهان علوفه ای بومی ایران است که کشت آن از قدیم در کشور ما معمول بوده و سطح زیادی از مراتع و مزارع را به خود اختصاص داده است. یونجه سبب تثبیت ازت هوا در خاک شده و باعث اصلاح خاک می گردد. با توجه به کشت وسیع و خصوصیات یونجه شناخت مکانیسم های مقاومت به خشکی در آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به این منظور در آزمایش اول، اثر تنش خشکی بر پارامترهای رشد هشت توده یونجه چند ساله (نیکشهری، بغدادی، یزدی، سی ریور، قره یونجه، کدی، رنجر و سکوئل) در مرحله جوانه زنی بررسی گردید.

اهمیت یونجه

در میان گیاهان علوفه ای یونجه در راس قرار گرفته و بویژه بعلت دارا بودن موادغذایی فراوان منجمله پروتئین، مواد معدنی و ویتامین ها بخصوص ویتامین A و C ، غنی بودن از نظر کلسیم، پایین بودن درصد سلولز و بالا بودن عملکرد و به لحاظ خوش خوراکی بالای آن یک برتری خاصی نسبت به علوفه های دیگر دارد. نظر به اهمیّت زیاد یونجه و قابلیّت کشت و زرع آن بطور گسترده و با محدودیّت کم، القابی مانند ملکه نباتات علوفه ای (به لحاظ کیفیّت)، طلای سبز (به لحاظ اهمیّت اقتصادی) میخ سبز (به لحاظ ریشه قوی و دراز)، بهترین علوفه و بطور نسبی مقاوم به سرما، مقاوم به گرما، متحمل به شوری، متحمل به خشکی (کم آبی)، آهک دوست و... را به خود اختصاص داده است.

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید