تحقیق فیزیک گرانش و نظریه های آن

تحقیق فیزیک گرانش و نظریه های آن تحقیق فیزیک گرانش و نظریه های آن

دسته : فیزیک

فرمت فایل : word

حجم فایل : 4498 KB

تعداد صفحات : 83

بازدیدها : 250

برچسبها : دانلود تحقیق پیشینه تحقیق

مبلغ : 5000 تومان

خرید این فایل

تحقیق فیزیک گرانش و نظریه های آن

گرانش و نظریه های آن

  سرایزاک نیوتن، در سالهای 1600 صاحب کرسی ریاضیات در کمبریج بود. وی همان مقامی را داشت که هاوکینگ امروزه دارد. نیوتن قوانینی را کشف کرد که چگونگی عمل گرانش را درشرایط کم و بیش عادی، توضیح می دهند. نخست اینکه اجسام درجهان در حال سکون نیستند. آنها به حال سکون نمی مانند تا نیروی آن ها را با کشیدن یا راندن به حرکت در آورد و سپس با «از کار افتادن»این نیرو، بار دیگر به حال سکون در آیند. بلکه برعکس، اگر جسمی کاملا ًبه حال خود گذارده شود، در امتداد یک خط راست بدون تغییر جهت و تغییر تندی به حرکت خود ادامه می دهد. بهترین دیدگاه آن است که فکر کنیم جهان، در حال حرکت است. ما می توانیم سرعت یا جهت حرکت خود را نسبت به سایر اجسامی که در جهان وجود دارند، بسنجیم، اما نمی توانیم آن را نسبت به سکون مطلق یا چیزی مثل شمال و جنوب، بالا یا پایین مطلق اندازه گیری کنیم.
...
1-1 مدل زمین مرکزی
- ارسطو (322- 384 ق.م)
   آکادمی افلاطون در قرن چهارم قبل از میلاد در آتن تأسیس شد و یکی از مشهورترین شاگردان این مکتب ارسطو بود . ارسطو که به برترین و با نفوذترین فیلسوف عصر خود تبدیل شد و سمت مربیگری اسکندر مقدونی را یافت، این ایده را قویاً تثبیت کرد که زمین کروی مرکزعالم است و در این موضع بی حرکت ایستاده است و خورشید و ماه و سیارات در مدارهایی به دور آن در حرکتند. وی معتقد بود به هنگام گرفتگی ماه ، زمین بر ماه سایه افکنده است و از آنجا که این سایه همواره دایر وی است، زمین باید یک کره – یا دست کم نزدیک به یک کره بوده باشد.
...
 3-5 نسبیت عام و فضا – زمان
  انیشتین چند سال بی وقفه در تلاش بود تا نظریه ای درباره گرانش بیابد که با آنچه خود او درباره نور و حرکت نزدیک به سرعت نور یافته بود، هم خوان باشد. او در سال1915،نظریه نسبیت عام را اعلان کرد. بنابراین نظریه گرانش نه به عنوان نیرویی بین اجسام، بلکه برحسب شکل و خمیدگی فضا – زمان چهاربعدی، در نظر گرفته می شود.  نسبیت عام، گرانش هندسه جهان است. برایس دویت، از دانشگاه تگزاس توصیه می کند که برای شروع فکر کردن درباره این خمیدگی، می توانیم فردی را تصور کنیم که عقیده دارد کره زمین کروی نیست بلکه مسطح است و می خواهد یک شبکه شطرنجی صاف، روی زمین پهن کند: نتیجه را می توان از درون یک هواپیما، در روزی با هوای صاف، روی کشتزارهای گریت پلینزآمریکا، نگریست.
...
4 – 6  قوانین حرکت اجرام آسمانی
• قوانین کپلر
  در اوایل قرن هفدهم، پیش از آنکه نیوتن قوانین حرکت خود را کشف کند، کپلر سه قانون زیر را در مورد حرکت سیارات اعلام کرد. کپلر این قوانین را از رصد دقیق و پردامنه ای که تیکوبراهه از حرکت سیارات انجام داده بود، استنتاج کرد .
1- سیاره ها در مدارهای بیضی شکل حرکت می کنند که خورشید در یکی از کانونهای آن قرار دارد.
این قانون را می توان با در نظر گرفتن معادله مسیر حرکت ذره ای که تحت تاثیر میدان گرانشی حاصل از یک ذره دیگر حرکت می کند، تشریح کرد. در این حالت با احر از شرایط خاصی مسیر حرکت ذره یک مسیر بیضوی خواهد بود. کپلر با مشاهده مدار بیضوی مریخ به این نتیجه رسید که مسیرحرکت سیارات بیضوی خواهد بود. زمین یک مدار بسته را حول خورشید طی می کند .
...

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید