تحقیق در مورد جبران خلیل جبران و سبك آثار او

تحقیق در مورد جبران خلیل جبران و سبك آثار او تحقیق در مورد جبران خلیل جبران و سبك آثار او

دسته : -پژوهش

فرمت فایل : word

حجم فایل : 27 KB

تعداد صفحات : 22

بازدیدها : 170

برچسبها : دانلود تحقیق پیشینه تحقیق

مبلغ : 4500 تومان

خرید این فایل

تحقیق در مورد جبران خلیل جبران و سبك آثار او

بخشهایی از متن:

جبران خلیل جبران (۶ ژانویه ۱۸۸۳ - ۱۰ آوریل ۱۹۳۱) زاده بشرّی لبنان از نویسندگان سرشناس لبنان و آمریکا و خالق اثر بسیار مهم و مشهور پیامبر است.

دوران کودکی

او در ششم ژانویه سال ۱۸۸۳، در خانواده‌ای مسیحی مارونی (منسوب به مارون قدیس) که به خلیل جبران شهرت داشتند، در البشری، ناحیه‌ای کوهستانی در شمال لبنان به دنیا آمد. مادرش زنی هنرمند بود که «کامله» نام داشت.

...

مرگ در خانواده و بازگشت به ایالات متحده

جبران دانشگاه را در سال ۱۹۰۲ تمام کرد. زبان‌های عربی و فرانسه را آموخته بود و در سرودن شعر به مهارت رسیده بود. در این هنگام رابطه‌اش با پدرش قطع شد و از او جدا شد و زندگی محقر و فقیرانه‌ای را از سر گرفت. در همان هنگام شنید که برادر ناتنی‌اش سل گرفته، خواهرش سلطانه مشکل روده‌ای دارد و مادرش گرفتار سرطان است. با شنیدن خبر بیماری هولناک سلطانه، جبران در ماه مارس ۱۹۰۲ لبنان را ترک کرد. اما دیر رسید و سلطانه در چهارده سالگی درگذشته بود. در همان سال، پیتر به بیماری سل و مادرش به سرطان درگذشتند.

خلیل جبران بعد از پایان تحصیلاتش در فرانسه دوباره وارد آمریکا شد و تا مرگش در سال ۱۹۳۱ در آنجا کار و زندگی کرد.

...

دوره چهارم:مرحله تحول فکری جبران که با تفکرات عمیق فلسفی و گرایش های صوفیانه و انتزاعی و اشراقی باطنی درونی متجلی می شود ،و به رویکرد به سوی افق های نوینی از ادارک و ترسیم جامعه برین و یوتوپیای آرمانی جبران منجر می شود.

درآثار این مرحله طغیان های وجودی و کینه بر پلیدی ها و پلشتی های زندگی و زندگان رنگ می بازدو جای خود را به آرامش صوفیانه و عشق جهان مدارانه در حدی عرفانی با با رقه هایی از دیدگاه وحدت وجود میدهد.کتاب «پیشاهنگ» رامی توان پل عبور از دوره سوم به چهارم و مرحله گذار تدریجی از دیدگاه بد بینانه و کینه توزانه نسبت به جامعه قلمداد کرد.

سپس اثر «تازه هاو طرفه ها» و بالاخره اثر «پیامبر»که سر آمد آثاروی و نقطه اوج این مرحله است و در واقع جبران در نقش پیامبر آرمان شهرش را به معرض نمایش می گذاردپس از آن او جهت ترسیم نمادین چهره پیامبر خیالی خود کتاب «عیسی پسر انسان »را می نویسد . جبران دراین اثر شخصیت جدیدی از حضرت عیسی عرضه می کند که هیچ شباهتی به پیامبر راستین ،عیسی مسیح علیه السلام ندارد، بلکه زاییده تخیلات و افکار جبران است. سرانجام کتاب «خدایان زمین » که آخرین اثر چاپ شده جبران درزمان حیات وی است و به تعبیراو «این اثر دوزخ شاعر بشمار می رود»4

 

منبع دارد.

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید