تحقیق آبگرمکن خانگی خورشیدی

تحقیق آبگرمکن خانگی خورشیدی تحقیق آبگرمکن خانگی خورشیدی

دسته : مکانیک

فرمت فایل : word

حجم فایل : 70 KB

تعداد صفحات : 16

بازدیدها : 196

برچسبها : تحقیق آبگرمکن خورشیدی

مبلغ : 1500 تومان

خرید این فایل

دانلود تحقیق بررسی آبگرمکن های خانگی خورشیدی و انواع کلکتورها

تحقیق دانلودی بررسی آبگرمکن خانگی خورشیدی با بررسی انواع کلکتورها

گرمایش آب و فضا مجموعا بیش از 80% انرژی را در ساختمان ها مصرف می کند و بنابراین بیش از یک سوم کل انرژی مصرفی جهان در جهت گرمایش مصرف می شود. از این میان گرمایش آب به طور متوسط 20 تا 30 درصد کل انرژی مصرفی در خانه را مصرف می کند.بنابراین با استفاده از آبگرمکن خورشیدی می توان سالیانه 70% انرژی مورد نیاز برای گرمایش آب را تامین کرد.

بخش اصلی یک آبگرمکن خورشیدی کلکتور آن است که خود شامل یک ورق است که به وسیله تابش کلی خورشید حرارت یافته و حرارت خود را به یک سیال جذب کننده (مانند آب ) که داخل لوله در حال جریان است، منتقل می کند. رنگ این ورق همیشه تیره انتخاب می شود و دارای پوشش خاصی است که بتواند ضریب جذب انرژی را به حداکثر و ضریب پخش را به حداقل برساند. برای رسیدن به دمای بالا، مجموعه ورق و لوله ها را در داخل یک جعبه عایق با روکش شیشه قرار می دهند تا از اثر گلخانه ای بتوان استفاده کرد.

آبی که با این روش گرم می شود، بر اثر اختلاف دما و با گردش طبیعی وارد یک تانک دوجداره شده و آب مخزن را گرم می کند. این آب گرم شده یا به طور مستقیم به مصرف گرمایش خانوار می رسد و یا توسط یک مبدل حرارتی دمای آب مصرفی خانواده را افزایش می دهد. شکل زیر طرح ساده ای از این آبگرمکن را نشان می دهد:

آب گرمکن خورشیدی

انواع کلکتورهای خورشیدی

کلکتور های تخت Flat-plate collectors : این کلکتور ساده ترین و پر استفاده ترین نوع کلکتور به شمار می رود. ساختار آن به شکل یک جعبه مستطیل شکل بوده که در داخل آن یک صفحه جاذب فلزی از جنس مس یا آلومینیوم با پوششی به رنگ های خاص است. این صفحه، جاذب انرژی حرارتی خورشید است. در زیر صفحه، لوله های کوچکی قرار گرفته که آب یا سیال انتقال حرارت در آن ها جریان دارد. اطراف کلکتور به منظور کاهش اتلاف حرارتی عایق بندی شده است. روی سطح جعبه نیز از پلاستیک شفاف یا شیشه پوشیده شده است.

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید