دانلود پاورپوینت آشنایی با کشور مصر

دانلود پاورپوینت آشنایی با کشور مصر دانلود پاورپوینت آشنایی با کشور مصر

دسته : گردشگری و توریسم

فرمت فایل : powerpoint

حجم فایل : 3537 KB

تعداد صفحات : 47

بازدیدها : 529

برچسبها : دانلود پاورپوینت

مبلغ : 7000 تومان

خرید این فایل

کشور مصر در شمال شرقی آفریقا و در سواحل دریای مدیترانه واقع شده است اقتصاد مصر، وابستگی شدیدی به رود نیل دارد زیرا میزان بارش سالانه از 20 سلانتی متر در شمال تا 50 سانتی متر در صحراهادر نوسان است

مساحت :,1,001,449 كیلومترمربع (بیست هشتمین کشور جهان)

جمعیت :  66,341,000  نفر   ( هفدهمین کشور جهان)
رشد سالانه جمعیت : 2.6 درصد
پایتخت : قاهره          
زبان : عربی – بربر
دین : اسلام – مسیحی
واحد پول : پوند مصر
در شمال شرقی آفریقا و در سواحل دریای مدیترانه واقع شده  است. اقتصاد مصر، وابستگی شدیدی به رود نیل دارد. زیرا  میزان بارش سالانه از 20 سلانتی متر در شمال تا 5/0  سانتی متر در صحراها در نوسان است.
به همین دلیل،  فعالیتهای كشاورزی، منحصر به دلتای نیل شده كه در آن غله  - میوه – برنج – نیشكر و سبزیجات به عمل می آیند. كتان و شبدر مصری، دو محصول عمده صادارتی هستند.
پرورش  گاو – گوسفند – بز و شتر نیز در این كشور متداول است. صنعت توریسم و دریافت عوارض از كشتیهای عبوری از كانال سوئز، از منابع عمده درآمد دولت است.
معادن فسفات – سنگ آهن –منگنز و كروم در این كشور یافت می شوند. صنایع مهم مصر، شامل:سیمان – فولاد – صنایع چوب و موادغذایی است.
نام
نام مصر از ریشهٔ سامی است و با نام‌های دیگر زبان‌های سامی برای مصر از جمله מִצְרַיִם (میتزراییم) عبری هم‌ریشه است.
نام مصر به معنی "دو تنگه" است و به جدایی میان دو دودمان بخش‌های شمالی و جنوبی مصر اشاره دارد. واژهٔ‌ مصر در اصل خود معانی تمدن، کلان‌شهر و زمین و مرز هم می‌داده است. در پارسی باستان مصر را مودرایا می نامیده اند.
جغرافیا
 مصر، سرزمین و کشوری است در شمال و شمال شرقی قاره آفریقا که مساحت آن ۱٬۰۰۱٬۴۴۹ کیلومتر مربع بوده و از دیدگاه وسعت بیست و هشتمین کشور جهان محسوب می‌گردد . پایتخت کشور مصر قاهره است که با داشتن حدود 14 میلیون نفر جمعیت،بزرگترین شهر محسوب   می شود

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید