پروژه نقش توسعه منابع انسانی، سرمایه انسانی و هوش در توسعه اقتصادی سازمان

پروژه نقش توسعه منابع انسانی، سرمایه انسانی و هوش در توسعه اقتصادی سازمان پروژه نقش توسعه منابع انسانی، سرمایه انسانی و هوش در توسعه اقتصادی سازمان

دسته : مدیریت

فرمت فایل : powerpoint

حجم فایل : 625 KB

تعداد صفحات : 54

بازدیدها : 426

برچسبها : توسعه منابع انسانی سرمایه انسانی توسعه اقتصادی توسعه سازمان

مبلغ : 16000 تومان

خرید این فایل

دانلود پروژه ppt رشته های مدیریت و مدیریت اجرایی، پاورپوینت نقش توسعه منابع انسانی، سرمایه انسانی و هوش در توسعه اقتصادی سازمان

فایل حاضر، پاورپوینت با موضوع نقش توسعه منابع انسانی، سرمایه انسانی و هوش در توسعه اقتصادی سازمان، در 54 اسلاید با توضیحات کامل بوده و می تواند به عنوان پروژه کلاسی رشته های مجموعه مدیریت و مدیریت اجرایی در سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد مورد استفاده قرار گیرید.

چکیده ای از متن پروژه

مقدمه

توسعه در زمره مفاهیم سرنوشت سازی است که از نیمه دوم قرن بیستم به طور گسترده جامعه بشری را به خود مشغول داشته است و اولویت اول اهداف کلیه کشورهای جهان را تشکیل می دهد. توسعه دامنه بسیار وسیعی را به خود اختصاص داده است و گستره آن شامل توسعه فردی، گروهی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و تکنولوژی می گردد. بدین ترتیب بسیاری از پدیده ها و روندها در جهان معاصر تنها با توجه به مفهوم توسعه قابل تبیین است و در عین حال که این پدیده ها خود موجد توسعه هستند معمولا اساس توسعه را چهار عامل سرمایه، نیروی انسانی، تجهیزات و منابع تشکیل می دهند که همراه با مدیریتی بخردانه می توان شکوفایی و رونق سازمانها را تحقق بخشید. البته این عوامل در توسعه سازمان هم سنگ و هم وزن نیستند و روند تحولات به انحا گوناگون بر آنها اثر می گذارد.

مدیریت منابع انسانی

Human Resource Management

مقصود از مدیریت منابع انسانی؛ سیاست ها و اقدامات مورد نیاز برای اجرای بخشی از وظیفه مدیریت است که با جنبه هایی از فعالیت کارکنان بستگی دارد، به ویژه برای کارمندیابی، آموزش دادن به کارکنان، ارزیابی عملکرد، دادن پاداش و ایجاد محیطی سالم و منصفانه برای کارکنان سازمان.

مدیریت امور کارکنان حوزه ای است که به اندازه کل حوزه مدیریت قدمت دارد اما به طور طبیعی دستخوش تغییر و تکامل شده است. نقطه عطف این تغییر و تکامل جایی است که به جای مدیریت کارکنان، مدیریت منابع انسانی مطرح می شود. مدیریت منابع انسانی علاوه بر دارا بودن مبانی و مفاهیم مدیریت کارکنان، رویکردهای کلی تر و جدید تری را در مدیریت نیروی انسانی در نظر می گیرد.

نیروی انسانی محور توسعه

امروزه نقش و اهمیت نیروی انسانی در فرآیند تولید و ارائه خدمات در جوامع بشری به عنوان مهم ترین عامل مشخص شده است. شکی نیست که عامل انسانی مهم ترین بخش تحول و توسعه جوامع است. با نگاهی به مراحل تمدن بشری مشخص می شود که نقش نیروی انسانی از نیروی کار ساده (قدرت بازو و کار مکانیکی) به سرمایه انسانی (دانش و مهارت) که مهمترین عامل تولید به شمار می رود تکامل یافته است، چرا که اگر انسان ها نتوانند از ابزارها و تجهیزات پیشرفته و تکنولوژی استفاده مطلوب نمایند عملاً پیشرفت تکنولوژی فاقد کارآیی لازم خواهد بود.

فهرست پروژه

مقدمه

توسعه اقتصادی چیست؟

معنای اصطلاحیتوسعه اقتصادیدر علم اقتصاد و جامعه شناسی

نظریه های مختلف پیرامون توسعه اقتصادی

شاخص های توسعه اقتصادی

مدیریت منابع انسانی

اهداف مدیریت منابع انسانی

توسعه منابع انسانی

مدیریت منابع انسانی

نیروی انسانی محور توسعه

اهمیت بهره وری نیروی انسانی در صنایع

سرمایه انسانی و نقش آن در توسعه اقتصادی

سرمایه گذاری در آموزش

نقش سرمایه انسانی در رشد اقتصادی

نقش هوش فرهنگی و سرمایه اجتماعی در توسعه پایدار

نتیجه گیری

منابع و ماخذ

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید