پروژه پاورپوینت فرانوگرایی در سازمان

پروژه پاورپوینت فرانوگرایی در سازمان پروژه پاورپوینت فرانوگرایی در سازمان

دسته : مدیریت

فرمت فایل : powerpoint

حجم فایل : 577 KB

تعداد صفحات : 24

بازدیدها : 383

برچسبها : فرانوگرایی در سازمان پست مدرنیزم سازمانهای فرانوین

مبلغ : 11500 تومان

خرید این فایل

دانلود پروژه مبانی سازمان و مدیریت، اصول مدیریت و تئوریهای مدیریت پیشرفته - پاورپوینت با عنوان فرانوگرایی در سازمان

این فایل شامل پاورپوینتی با عنوان فرانوگرایی در سازمان بوده و در 24 اسلاید طراحی شده است که می تواند به عنوان سمینار در کلاس (ارائه کلاسی) برای درسهای مبانی سازمان و مدیریت، مدیریت عمومی، اصول مدیریت و تئوریهای مدیریت پیشرفته رشته های مجموعه مدیریت و مدیریت اجرایی در سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد مورد استفاده قرار گیرید.

بخشهایی از متن پروژه

مدرنیسم و پست مدرنیسم در سازمانها

چکیده

این پروژه با مروری اجمالی بر اندیشه های ظهور نوگرایی و رویکرد تکامل یافته و انتقادی پس از آن تحت عنوان پست مدرنیزم یا فرانوگرایی در زمینه های مرتبط با مفهوم سازمان، ابتدا به معرفی و مقایسه برخی ویژگیهای سازمانهای نوین (مدرن) با سازمانهای فرانوین (پست مدرن) می پردازد و سپس به برخی از ابعاد فرایند رهبری در سازمانهای پست مدرن بخصوص زمینه های مطالعاتی آن اشاره می کند.

کلیدواژه : مدرنیسم؛ نوگرایی؛ پست مدرنیسم؛ فرا نوگرایی

مدیریت فرانوگرا

پیش از انقلاب صنعتی، مردم از راه کارآموزی و شاگردی در پیشه ها و صنایع به آن اندازه ماهر می شدند که دیگر نیازی نداشتند که کسی به آنان چگونگی طرحریزی، سازماندهی و کنترل را آموزش دهد. آنان آنچه را که انجام می دادند دقیقا آموخته بودند. از سویی دیگر، بسیاری نیز به عنوان غلام و برده در خدمت و استثمار اربابان بودند. افراد چرخ دنده های ماشین بودند. پیشگامان پیش نوگرایی آدام اسمیت، ماکس وبر، فردریک تیلور و التون مایو بودند.

در پیش نوگرایی و حاکمیت تیلوریسم، مباحث بوروکراتیک در راس قرار داشت و فرض می شد که مدیریت علمی، مدیریت تعلیمی است. حتی با ظهور نهضت روابط انسانی این فرض تغییر چندانی نکرد و همچنان مدیران مغز بودند و کارکنان دست. نظارت و کنترل، سلسله مراتبی ادامه داشت و با وجود اینکه مفاهیم تمرکز زدایی و توانمندسازی مطرح می شد، اما همچنان سخن و تصمیم رهبر ارجح بود. ...

سازمانهای نوگرا در مقابل فرانوگرا

پارا دایم مدرنیته مبتنی بر تعقل ابزاری و با منطق کارایی، خدمات ارزشمندی به سازمانهای عصر نوگرایی ارائه کرد، جایی که تاکید اولیه بر تولید انبوه و ساخت ماشینهای ساده بود. در واقع آنچه سبب رشد و توسعه سازمانهای عصر مدرنیته شد، حاصل فعالیتهای با ارزش کسانی همچون دورکهیم، وبر، تایلور و دیگران بود. اما در سازمانهای عصر فرانوگرایی، تمرکز بر توانمند سازی انسان هاست. ...

عناوین مطالب پروژه

چکیده

مقدمه

ظهور اندیشه های پسانوگرایانه

پست مدرنیسم اصولی و پست مدرنیسم بازسازی گرا

دگرگونیهای به وقوع پیوسته در پارا دایم های رشته های علمی

مدیریت فرانوگرا

نوآوری

سازمان دهی فعال

ترغیب

هم آفرینی

خود کنترلی

سازمانهای نوگرا در مقابل فرانوگرا

تفاوتهای سازمانهای مدرن و پست مدرن در متغیرهای سازمانی

محورهای مطالعه رهبری فرانوین

نتیجه گیری

منابع

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید