پرسشنامه هوش های چندگانه گاردنر

پرسشنامه هوش های چندگانه گاردنر پرسشنامه هوش های چندگانه گاردنر

دسته : پرسشنامه

فرمت فایل : word

حجم فایل : 25 KB

تعداد صفحات : 5

بازدیدها : 848

برچسبها : پرسشنامه هوش های چندگانه

مبلغ : 3000 تومان

خرید این فایل

دانلود پرسشنامه ی سنجش هوش های چندگانه گاردنر همراه با خرده مولفه ها 1983

پرسشنامه دانلودی مقیاس سنجش هوش های چندگانه توسط گاردنر در سال 1983 تنظیم گردیده که همراه با خرده مولفه ها تهیه گردیده است. این پرسشنامه دارای 90 سوال سوال دوگزینه ای (موافقم و مخالفم) می باشد. خرده مولفه های پرسشنامه هوشهای چندگانه گاردنر شامل هوش طبیعت گرایانه، هوش موسیقایی، هوش منطقی-ریاضی، هوش وجودی (هستی گرایانه)، هوش درک دیگران (میان فردی)، هوش بدنی-جنبشی، هوش زبانی-کلامی، هوش درک خود (درون فردی)، و هوش فضایی می باشد.

مقیاس هوشهای چندگانه گاردنر

این مقیاس توسط عابدی 1390 برای سنجش و برآورد هوشهای چندگانه ی گاردنر جهت کودکان 6 تا 10 ساله ی شهر اصفهان ساخته و هنجاریابی شده است. این مقیاس 8 مقوله ای هوشی توسط والدین تکمیل می گردد. روایی این مقیاس به روش تحلیل عاملی انجام شده و از روایی مناسبی برخوردار می باشد. ضرایب پایایی مقوله های هوشی به روش آلفای کرونباخ از 67/0 تا 89/0 گزارش شده است. فرم پاسخ نامه به صورت مقیاس پنج درجه ای خیلی کم (رفتاریا فعالیتی که از طرف کودک خیلی کم انجام می شود، یک امتیاز) تا خیلی زیاد (فعالیت یا رفتاری که به طور مکرر از جانب کودک تکرار می شود، پنج امتیاز) است. درهر هوش 10 سؤال از فعالیت های مرتبط با آن هوش مطرح شده و مجموع نمرات هر هوش 50 امتیاز می باشد که بعد از برآورد کردن امتیازات هر هوش بر مبنای بیشترین نمره ی برآورده شده در هوش های چندگانه، برنامه ی خاص آن هوش برای آموزش به فرد طراحی می شود.

ویژگی های پرسشنامه هوش های چندگانه گاردنر

تعداد گویه ها :90
تعداد مولفه :هوش طبیعت گرایانه، هوش موسیقایی، هوش منطقی-ریاضی، هوش وجودی(هستی گرایانه)، هوش درک دیگران(میان فردی)، هوش بدنی-جنبشی، هوش زبانی-کلامی،هوش درک خود(درون فردی)، و هوش فضایی
روایی و پایایی : دارد
نحوه نمره گذاری : دارد
منبع :دارد
نوع فایل : ورد word و قابل ویرایش
تعداد صفحات : 5 صفحه

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید