تحقیق مدیریت مجامع و سهام ایران خودرو

تحقیق مدیریت مجامع و سهام ایران خودرو تحقیق مدیریت مجامع و سهام ایران خودرو

دسته : -کسب و کار

فرمت فایل : word

حجم فایل : 23 KB

تعداد صفحات : 25

بازدیدها : 260

برچسبها : تحقیق مدیریت مجامع سهام ایران خودرو

مبلغ : 1000 تومان

خرید این فایل

دانلود مقاله تحقیقاتی مدیریت مجامع و سهام ایران خودرو

تحقیق مدیریت مجامع و سهام ایران خودرو

مدیریت و رهبری از ارکان هر سازمان و جامعه است . نیاز به مدیریت و رهبری در همه زمینه های فعالیت اجتماعی امری محسوب و حیاتی است و شاید بتوان گفت که یکی از مهمترین فعالیتها در زندگی اجتماعی بشر امروز ، مدیریت است . در عصر حاضر به کمک این فعالیت است که مأموریتها و اهداف سازمان تحقق می یابند ، از منابع و امکانات موجود بهره برداری می شود و توانایی و استعداد انسانها از قوه به فعل درمی آید . منابع انسانی و مادی بدون هدایت و رهبری لایق ، روبه کاهش و نابودی می رود .

مدیر در هر رده ای که قرار داشته باشد ، از مدیران ارشد و عالی تا مدیران پایه ، در سرپرستی مستقیم و نظارت بر اجرای عملیات ، برای موفقیت در انجام وظایف سازمانی خود نیازمند به کسب اطلاعات کافی می باشند . ما امروز در یک عصر سازمانی زندگی می کنیم ، سازمان به عنوان وسیله و ابزار اجرای هدفهای گوناگون اجتماعی ، فرهنگی و اقتصادی پدیده ای است همه جاگیر .

نیروی انسانی جزیی جدایی ناپذیر از دنیای سازمانی را تشکیل می دهد . تحقق هدفهای سازمانی بدون در اختیار داشتن نیروی انسانی کارآمد و علاقمند امکان پذیر نیست .

آشنا ساختن مدیران و کارکنان با دانش مدیریت که جنبه های مختلفی را در بر می گیرد می تواند تا حد زیادی برای حل و فصل مسایل و غلبه بر مشکلات و پیش بینی شرایط نامطمئن ، راهگشا باشد .

بدیهی است آموزش صحیح و در اختیار قرار دادن ابزار مناسب کار ، باعث پرورش و آماده شدن مدیران شایسته ، مبتکر و خلاق می شود و برخورداری آنان از ویژگیهای اخلاقی و انسانی باعث رشد و تکامل مدیریت در سطح جامعه خواهد گردید .

مدیریت مجامع و سهام ایران خودرو

مسئولیتهای کلی ( جاری ) این مدیریت با توجه به تعریف ساختار سازمانی آن نظارت بر عملکرد شرکتهای تابعه ، وابسته و تحت نظارت ، در چارچوب قانون تجارت و سیاستهای متأثر از آیین نامه ها و دستورالعملها و مقررات ابلاغی از جانب شرکت ایران خودرو و سازمان گسترش می باشد مضافاً اینکه کلیه امور مربوط به سهامداران شرکت ایران خودرو نیز به عهده این مدیریت است . همچنین این اداره وظیفه پاسخگویی به کلیه مسائل و مشکلات مربوط به سهامداران شرکت ایران خودرو ، نظارت در تهیه و نگهداری آمار سهامداران ، ارتباط مستمر با سازمان بورس اوراق بهادار و پرداخت سود سهام سهامداران طبق برنامه ریزی مدیریت مجامع و سهام و نگهداری آمار و اطلاعات مرتبط با سود سهامداران را بر عهده دارد .

شرح وظایف اداره نظارت بر شرکتها

متوقف کردن انجام خدمات در صورت مشاهده مغایرت با استانداردهای مورد قبول شرکت و انجام اقدامات فوری برای رفع مغایرتها و موانع .

پیگیری رفع معایب و خرابی لوازم و تجهیزات مورد استفاده .

پیگیری جهت دریافت آمار و اطلاعات معاملات روزانه سهام شرکت از سازمان بورس و کنترل آنها .

پیگیری جهت تهیه و نگهداری لیست معاملات ماهانه سهام شرکت از سازمان بورس به عنوان دفتر ویژه معاملات سهام .

نظارت بر اعمال مستمر نقل و انتقال انجام شده در سازمان بورس به سیستم سهام شرکت و مبادله اطلاعات با سازمان بورس و رفع مغایرتها و اشکالات .

کنترل و پرداخت سود سهام سهامداران در طی سال و تهیه گزارش مربوطه .

نظارت بر اجرای برنامه های پیش بینی شده و کنترل مراحل پیشرفت کارها .

نظارت بر تدوین روشها و دستورالعمل های کاری داخلی .

نظارت بر رعایت و حسن اجرای آیین نامه ها ، مقررات و ضوابط داخلی شرکت(ایمنی بهداشت و …) در واحدهای تحت سرپرستی .

مستند کردن عملیات ، اطلاعات و فعالیتها و ارائه آنها در قالب گزارش مناسب به مافوق .

برقراری هماهنگی مطلوب بین کارکنان و واحدهای تحت سرپرستی و تأمین شرایط لازم برای آسایش و آرامش آنان .

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید