تحقیق گیاه دم اسبیان

تحقیق گیاه دم اسبیان تحقیق گیاه دم اسبیان

دسته : زیست شناسی

فرمت فایل : word

حجم فایل : 10 KB

تعداد صفحات : 8

بازدیدها : 327

برچسبها : دانلود تحقیق دم اسبیان گیاه

مبلغ : 1000 تومان

خرید این فایل

دانلود تحقیق گیاه دم اسبیان

تحقیق دانلودی گیاه دم اسبیان

دم اسبیان کنونی، گیاهان علفی نواحی مرطوب اند که در چمن زارها، مزراع، کنار جویها و چشمه های نقطا مرطوب روییده، در نواحی شمال ایران فراوان یافتن می شوند. ساقه این گیاهان بندبندی و تو خالی است. ریزوم دم اسبیان به طور افقی عمیقاً در خاک قرار داشته، از آن ساقه های هوایی و ریشه های نابجای فراوان جدا می شود.

دم اسبیان دو نوع ساقه، عقیم و بارور دارند.

ساقه های عقیم دم اسبیان سبز و بندبندی و در محل هر بند، پوشیده از فلسهای متعدد به هم چسبیده به صورت غلاف یک پارچه است. فلسهای تشکیل دهنده غلاف به منزله برگهایی هستند که در کنار آنها جوانه هایی به تدریج رشد کرده، شاخه های فرعی متعدد تازه را چرخه وار به وجود می آورند.

ساقه های زایا یا بارور معمولاً در بهار ظاهر شده، عاری از شاخه های فرعی بوده، در انتها حامل سنبله هاگ زا هستند

Sp: اسپور

4- پروفانروگام ها: یا دانه داران ابتدایی که بازدانگان مقدماتی به شمار می آیند از این گروه گیاهی امروزه دو راسته باقی مانده است که یکی شامل یک تیره و چند جنس و دیگری یک تیره تک گونه ای است. دو راسته این گروه عبارتند از سیکادالها و ژنکیوآلها.

5- بازدانگان حقیقی یا مخروطیان: این گروه امروزه تیره های متعددی با 500 گونه داشته، در دو نیمکره شمالی و جنوبی می رویند.

6- گروه حدواسط بازدانگان و نهان دانگان یاکلامیدوسپرم : گروه مزبور شامل راسته های ولویتچیال، گنه تال و افدرال است. گروه های 4 و 5 و 6 مجموعاً در یک گروه بزرگتری به نام ژیمنوسپرم که به معنی بازدانه است قرار می گیرند. در این گروه گیاهی تخمکها در برچه های باز قرار داشته، فاقد تخمدان (برچه بسته) پوشاننده تخمک اند.

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید