پروژه پروتکل Spray and routing تحویل پیام در شبکه های چالشی

پروژه پروتکل Spray and routing تحویل پیام در شبکه های چالشی پروژه پروتکل Spray and routing تحویل پیام در شبکه های چالشی

دسته : سمینار کامپیوتر

فرمت فایل : word

حجم فایل : 471 KB

تعداد صفحات : 16

بازدیدها : 232

برچسبها : پروژه مسیریابی تحویل پیام شبکه های چالشی

مبلغ : 8000 تومان

خرید این فایل

دانلود پروژه پروتکل Spray and routing برای تحویل پیام در شبکه های چالشی

گزارش سمینار درس ارزیابی کارایی شبکه های کامپیوتری : پروتکل Spray and routing برای تحویل پیام درشبکه های چالشی

چکیده

در شبکه های جالشی مانند شبکه های بین سیارات، شبکه های ماهواره ای، شبکه های نظامی و ...، برای بیشتر مواقع یک مسیر کامل از مبدا به مقصد وجود ندارد. فقدان یک مسیر end to end باعث می شود که تحویل پیام یک چالش بزرگ در این شبکه ها باشد. در این مقاله، ما مکانیزم تحویل پیام spray and routing را ارایه می کنیم، که ترکیبی از سادگی epidemic routing و کارایی direct routing می باشد. کارایی spray and routing را با استفاده از یک شبیه ساز در مقایسه با پروتکل های قدیمی epidemic، prophet و spray and waiting ارزیابی می کنیم.

کلمات کلیدی:

شبکه های چالشی، تحویل پیام، مسیربابی، مسیر بهینه

فهرست مطالب

چکیده

مقدمه

فصل اول: کارهای انجام شده قبلی برای تحویل پیام در شبکه های چالشی

کارهای انجام شده

پروتکل epidemic routing

پروتکل routing prophet

پروتکل spray and waiting

فصل دوم: مکانیزم spray and routing

معرفی مکانیزم spray and routing

پاشیدن نسخه ها مبتنی بر درخت

محاسبه مسیر بهینه مبتنی بر توپولوژی پویا

مدیریت صف و حذف نسخه های افزونه

فصل سوم: شبیه سازی و نتیجه گیری

راه اندازی شبیه سازی

نتایج شبیه سازی

نتیجه گیری

منابع

بخشهایی کوتاه از متن

کارهای انجام شده قبلی برای تحویل پیام در شبکه های چالشی

کارهای انجام شده

به عنوان یک حوزه پژوهشی در حال ظهور، شبکه های چالشی روی بهره زیاد متمرکز شده اند و تعداد زیادی از پروتکل های مسیریابی برای همین پیشنهاد شده اند. پروتکل های مسیریابی نمونه که شاملepidemic، prophet وspray and waiting می باشد، به عنوان مقیاسی برای ارزیابی مکانیزم spray and routing انتخاب شده اند، که در ادامه به طور مختصر هر کدام توضیح داده شده است.

پروتکل epidemic routing

epidemic یک پروتکل مسیریابی است که برای شبکه های خلوت و اولیه پیشنهاد شده است. این پروتکل بر اساس این مفروضات که هر گره دارای حافظه و پهنای باند بی نهایت است استوار می باشد. هر گره تمام پیامهای مبادله شده در تماس با دیگر گره ها را می تواند ذخیره کند. epidemic از مفهوم تکرار پایگاه داده استفاده می کند. همچنین یک گره، هنگامی که یک ارتباط وجود داشته باشد می تواند تمام پیام هایی که در بافر دارد را مبادله کند. هر گره نیز یک بردار خلاصه برای به حداقل رساندن شانس مبادله پیامهای تکراری، نگهداری می کند. epidemic فقط برای شبکه های خلوت با اندازه پیام کوچک یک استراتژی عملگرایانه است. در غیر این صورت فرضیات ان عملی نیست.

مکانیزم spray and routing

معرفی مکانیزم spray and routing

در این فصل، یک الگوریتم جدید تحویل پیام، الگوریتم spray and routing را ارایه می دهیم. ایده اصلی این الگوریتم به شرح زیر است.

وقتی که یک گره بسته ای برای ارسال دارد، ابتدا تعداد نسخه هایی را که باید منتشر کند را بر اساس اندازه شبکه، اهمیت بسته و غیره محاسبه می کند سپس آنها را در اسرع وقت می فرستد. اگر در طی این فرآیند پیام به مقصد برسد، تحویل پیام تمام شده است. در غیر این صورت، گره های دیگر که نسخه ای از پیام را دریافت کرده اند آن را در امتداد مسیر بهینه که کمترین تاخیر زمانی را دارد ارسال میکند. مسیر بهینه براساس دانش از اتصالات شبکه، پهنای باند، حافظه گره های همسایه و ... محاسبه می شود. برای استفاده بهتر از اطلاعات اتصال، مسیر بهینه به صورت گام به گام محاسبه می شود. بعد از اینکه مقصد بسته را دریافت کرد، پیامی را برای اطلاع گره های دیگر به صورت broadcast می فرستد تا نسخه های دیگر را حذف کنند. در ادامه جزئیات این مکانیزم را شرح می دهیم که شامل سه مرحله می باشد.

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید