تحقیق آزمایش خطای ادراکی مولر لایر

تحقیق آزمایش خطای ادراکی مولر لایر تحقیق آزمایش خطای ادراکی مولر لایر

دسته : روانشناسی و علوم تربیتی

فرمت فایل : word

حجم فایل : 12 KB

تعداد صفحات : 15

بازدیدها : 2184

برچسبها : تحقیق خطای ادراکی مولر

مبلغ : 2500 تومان

خرید این فایل

دانلود تحقیق آزمایش خطای ادراکی مولر لایر

پژوهش تحقیقاتی آزمایش خطای ادراکی مولر-لایر

چکیده:

آزمایش در مورد خطای ادراکی مولر-لایر است ولی خواهیم خطای ادراکی آزمودنی را بسنجیم. این آزمایش با یک آزمون خطای مولر-لایر انجام می شود که دارای دو صفحه ثابت و متحرک است. آزمایشگر در 20 مرحله متحرک را به آزمودنی نشان می دهد به طوری که یکبار آن را بلندتر از خط معیار و یکبار کوتاهتر از خط معیار آنرا به آزمودنی نشان می دهد و آزمودنی نیز باید بر اساس ادراک خودش آنها را با هم برابر کند.

آزمایش از نوع مطالعه موردی است که نمونه یک آزمودنی پسر با سن 24 سال می باشد. پس از بررسی نتایج و با توجه به نمرات بدست آمده، نتیجه می شود چون خطای وضعیت 02 /0 شده است . پس هنگامی که آزماینده خط متحرک کوتاه تر را به آزمودنی ارائه داده است ، آزمودنی آن را بر اساس ادراک خودش کوچکتر ارزیابی کرده است.

مقدمه:

هر چند اطلاعات جزء خود به حواس ما می رسد، با این حال ما آدمیان جهان را به صورت بخش های جدا از هم ادراک نمی کنیم بلکه با جهانی پر از اشیاء و آدمی و سیلی از کل های یکپارچه مواجه هستیم. تنها در شرایط استثنایی و یا زمانی که سرگرم طراحی و نقاشی هستیم از وجود اجزاء و ویژگی های جدا از هم محرک ها آگاهی می یابیم. وگرنه بیشتر اوقات اشیاء را سه بعدی می بینیم و صداها را در قالب کلمات و موسیقی می شنویم.

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید