تحقیق زندگی نامه استانلی كوبریك

تحقیق زندگی نامه استانلی كوبریك تحقیق زندگی نامه استانلی كوبریك

دسته : بیوگرافی

فرمت فایل : word

حجم فایل : 9 KB

تعداد صفحات : 14

بازدیدها : 373

برچسبها : دانلود تحقیق پیشینه تحقیق

مبلغ : 2500 تومان

خرید این فایل

زندگی نامه استانلی كوبریك

تحقیق زندگی نامه استانلی كوبریك

مختصری از بیوگرافی استانلی كوبریك ( كارگردان سینما)

استانلی، كوبریك

استانلی كوبریك در 26 جولای 1928 در نیویورك متولد شد. در « كالج سیتی » دانشگاه نیویورك تحصیل كرد. 1947 با توبا متز ازدواج كرد ( 1952 از هم جدا شدند )؛ 1952 با روت سوبتكای رقصنده ازدواج كرد؛ فرزند: كاترین؛ سال 1985 با كریستین هارلن ازدواج كرد؛ فرزندان : آنیاو ویوین. 1964 برای مجله‌ای « لوك » در نیویورك عكاسی می‌كرد. 1950 اولین فیلمش را ساخت و عكاسی را رها كرد. 1955 جیمز هریس را ملاقات كرد و به اتفاق او كمپانی تولید فیلم « هریس ـ كوبریك » را تشكیل داد. 1957 با فیلم راه‌های افتخار به عنوان یك كارگردان خوشفكر مطرح شد. 1958 با مارلون براندو بر روی فیلم مزدوران كاركرد اما فیلم را پس از شش ماه رها كرد. 1959 كارگردانی اسپارتاكوس را به عهده گرفت اما بعداً مسئولیت خود را در ساخت فیلم انكار كرد. 1962 با توافق جیمز هریس شراكت خود را با وی بهم زد. 1964 تحقیق برای ساخت فیلم 2001 را آغاز كرد. 1969 برای ساخت فیلم ناپلئون اقدام كرد ( فیلم ساخته نشد). 1971 پخش فیلم پرتقال كوكی واكنش‌های انتقادی تندی را برانگیخت. كوبریك در طی دوران حرفه‌ای‌اش موفق به دریافت جوایز زیر گردید: بهترین كارگردانی برای دكتر استرنج‌لاو از منتقدین فیلم نیویورك به سال 1964؛ بهترین فیلمنامه، به همراه پیتر جرج و تری ساوترن، برای دكتر استرنج‌لاو از انجمن نویسندگان امریكا به سال 1964؛ اسكار برای جلوه‌های ویژه به خاطر فیلم 2001 به سال 1968؛ بهترین كارگردانی برای پرتقال كوكی از منتقدین فیلم نیویورك به سال 1971؛ جایزه‌ی بهترین كارگردانی از آكادمی بریتانیا برای فیلم بری لیندون به سال 1975.

تقریباً هیچ كارگردانی نتوانسته با استقلالی كه استانلی كوبریك به دست آورده است، در سیستم استودیی صنعت فیلم كار كند. او به موازات اشتهار صعودی‌اش، و پذیرفته شدنش به عنوان یكی فیلم ساز با اهمیت جهانی، در زمینه‌ی نظارت هنری بر فیلم‌هایش و هدایت تولید هر یك از آنهاـ از مراحل اولیه‌ی طراحی تا فیلمنامه نویسی و حتی پس از تولید ـ اختیارات فراوانی كسب كرده اشت. كوبریك توانسته است آزادی هنری گسترده‌ای را كه استودیوهای بزرگ در اختیارش نهاده‌اند، به خدمت كار خود در آورد؛ چراكه وی حرفه‌ی فیلم سازی را از پایه آموخته است.

در اوایل دهه‌ی پنجاه میلادی دو مستند كوتاه برای R.K.O  ساخت، پس از آن توانست دو فیلم بلند كم هزینه را كه امروز می‌گوید:« برای كمك به یادگیری حرفه‌ام حیاتی بودند. »

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید