تحقیق بازیافت کاغذ زباله

تحقیق بازیافت کاغذ زباله تحقیق بازیافت کاغذ زباله

دسته : -کسب و کار

فرمت فایل : word

حجم فایل : 34 KB

تعداد صفحات : 22

بازدیدها : 203

برچسبها : تحقیق بازیافت کاغذ کاغذ زباله

مبلغ : 1000 تومان

خرید این فایل

دانلود تحقیق طرز بازیافت کاغذ زباله (کاغذ باطله)

تحقیق دانلودی طرز بازیافت کاغذ زباله

معرفی و بخشهایی از متن مقاله:

کاغذ و مقوا از جمله نیازهای جوامع بشری پیشرفته و صنعتی است. دوکارکرد اصلی کاغذ عبارت اند از انتقال اطلاعات و محافظت از کالا درجریان نقل وانتقال و توزیع فرارده های کاغذی انتقال اطلاعات عبارت اند از نوع کاغذ چاپ و تحریر، روزنامه، مجله، کتاب، برچسب، نامه و صورت حساب.

فرآورده های بسته بندی عبارتنداز جعبه هی مقوایی، قوطی، پاکت، کیسه، ساک و زنبیل غالباً کاربرد اطلاع رسانی و بسته بندی برهممنطبق می شوند.

اطلاعات روی پاکت به مصرف کننده می گوید که محصول چیست؟ چقدر و چه مبلغلی باید برای آن پرداخت شود. در مورد چگونگی مصرف کالا هم مطالب مهمی روی پاکت است که به مصرف کننده داده می وشد در مورد موادغذایی، نحوه ی پخت، اجزای تشکیل دهنده ی ماده ی غذائی و تاریخ مصرف نیز نوشته می شود. در مورد فرآورده های دارویی نکات ایمنی نیز اضافه می شود.

بنابراین گستره ی کاربرد فرآورده های کاغذی، بسیار وسیع است. شش دسته مقوا و کاغذ تولید می شود که عبارت اند از:

-چاپ و تحریر

- مقوای ساده و مقوای کنگره ای

-روزنامه

-مقوای کارتن

-کاغذ و مقوای بسته بندی

-انواع کاغذهای بهداشتی (مانند دستمال کاغذی)

طبق آمار به دست آمده دسال 1989، بیش از 65 میلیون تن کاغذ چاپ و تحریر تولید و مصرف شده است. این دسته شامل کاغذهای چاپ کتاب، مجله، اوراق، انواع کاغذ رایانه و مکاتبات شخصی است.

مقوای ساده ومقوای کنگره ای اجزای همیشگی جعبه های مقوایی است که بسته بندی، نقل و انتقال و حمل کالای خریداری شده از مغازه به منزل به کار می روند. سالانه حدود60 میلیون از این کاغذ درجهان تولید می شود.

بیش از18 میلیون انواع مقوای کارتنی درجهان تولید می شود. مصرف عمده ی آنها بسته بندی است. بیشتر مواد غذایی خشک (مانند غلات برشته) و کالاهای خانگی درجعبه ی مقوایی بسته بندی می شوند. نوعی مقوا با اندود مومی ویا پلاستیکی برای بسته بندی است.

کاغذ مقوای بسته بندی به صورت پاکت، کیسته، زنبیل، ساک مصرف روزانه دارد که سالانه بیش 20میلیون تن تولید و مصرف می شوند. استفاد از کاغذ به عنوان ماده ی خام برای تولید این فرآورده ها، بامواد خاصی از قبیل انواع پلاستیک رقابت می کند.

کاغذ بهداشتی شامل دستمال کاغذی، دستمال توالت، دستمال حوله ای، و فرآورده های بهداشت صنعتی و خانگی است. کاغذهای بهداشتی یکی از معدود فرآورده های کاغذی است که مصرف کننده ی نهایی آن از انتخاب می کند و می خرد. تولید کاغذها بهداشتی به میزان 13 میلیون تن درسال حیرت انگیز است.

جالبترین و غالباً پرارزش ترین فرآورده های کاغذی در دسته ی سایر مواد قرار دارد. مثالها در این دسته عبارت اند از کاغذ چاپی کیسه ای، صافی ها، اوراق بهادار، کاغذ فشرده، کاغذ عایق، کاغذ سیگار

کاغذ باطله در تولید انواع کاغذها به جز کاغذهای گرانبها به کار می رود. حتی در مورد کاغذهای گرانبها هم مواد بازیافتی از قبیلپنبه ی ضایعاتی غالباً مصرف می شود.

کاغذ باطله عمده ترین ماده ی اولیه در کشورهای پیشرفته ای است که خود، تولید کننده ومصرف کننده ی انواع کاغذ هستند.

آینده بازیافتی کاغذ

هربخشی درباره ی آینده بازیافت باید مبتنی بر آگاهی کامل از وضع موجود و تطبیق آن با نیازهای آینده باشد، مسائل مورد نیاز صنعت به شرح زیر است:

1-نیاز به تولید محصولات استاندارد و دارای کیفیت پایدار نحوی که محصول پاسخگوی نیازهایمصرف کننده باشد و در بازار خریدار داشته باشد.

2- ضروریات ایجاد صنایع کاغذ کوچک در نتیجه نیاز کمتر به سرمایه گذاریهای عظیم بدین ترتیب، تنوع فراورده ها در بازار نیز بیشتر خواهد بود و رضایت طیف وسیعی از مصرف کنندگان مختلف تأمین خواهد شد.

3- نیاز به ارتباط صنایع با هم و بامصرف کنندگان، چیزی که با پیدایش شبکه های جهانی اطلاع رسانی درحال تحقیق است.

5-به حداقل رساندن آسیب های صنعت به محیط زیست به دلیل اهمیت موضوع و براثر فشارهای فزاینده ی مردمی و سیاستمداران و جمعیتهای حمایت از محیط زیست. همه ی موارد بالا صنعت بازیافت الیاف از کاغذهای باطله را تحت تأثیر قرار خواهد داد در مقایسه با فرآورده های حاصل از خیمرهای دست اول، فراورده های حاصل از الیاف بازیافتی، ازثبات خواص و ویژگیهای کیفی کمتری برخوردارند که علت آن تغییر دائمی کیفیت موادخام این صنعت است.

بحث ها و جدلهائی زیست محیطی غالباً عاطفی است و از زیربنای علمی کمتری برخوردار است. باید به این نکته توجه کنیم که در آنچه ازنظر تولید و مصرف دراین کشور آسیب زیست محیطی کمی دارد، ممکن است درکشور دیگر برای محیط زیست به شدت زیان آور باشد....

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید