سمینار Bluetooth و آینده آن در اتوماسیون صنعتی

سمینار Bluetooth و آینده آن در اتوماسیون صنعتی سمینار Bluetooth و آینده آن در اتوماسیون صنعتی

دسته : سمینار برق

فرمت فایل : pdf

حجم فایل : 951 KB

تعداد صفحات : 60

بازدیدها : 268

برچسبها : اتوماسیون صنعتی شبکه های صنعتی Bluetooth

مبلغ : 10000 تومان

خرید این فایل

دانلود مقاله رشته مهندسی برق کنترل ، سمینار بررسی Bluetooth و کاربردهای بلوتوث در اتوماسیون صنعتی

فهرست مطالب

چکیده

مقدمه

تاریخچه Bluetooth

فصل اول : Bluetooth چیست

تکنولوژی Bluetooth

تو\ولوژی شبکه

ساختار و عملکرد Bluetooth

فصل دوم شبکه های صنعتی

انواع شبکه های صنعتی

شبکه های کنترل

شبکه اجزا

ارتباط I/O از راه دور

اترنت

اینترنت

شبکه های صنعتی بی سیم

فصل سوم بلوتوث و اتوماسیون صنعتی

تازه های Bluetooth در اتوماسیون صنعتی

مقایسه اجمالی Bluetooth با چند تکنولوژی Wireless

موارد استفاده صنعتی از Bluetooth

نیازهای صنعتی لازم در زمینه Bluetooth

نتیجه

مراجع

جداول

شکلها

بررسی کاربرد بلوتوث در اتوماسیون صنعتی

چکیده : در این مقاله ابتدا تلاش شده است خواننده شناخت کافی از Bluetooth پیدا کند (حتی اگر زمیته قبلی نداشته باشد) سپس با توحه به موضوع مقاله شبکه های صنعتی و سیستم های بی سیم اجمالا بررسی شده است سپس استفاده Bluetooth به طور خاص در صنعت و اتوماسیون صنعتتی با ذکر تازه های آن در سال ۲۰۰۳ آورده شده است تا به خواننده دیدی داده شود که در چه زمینه هایی می شود در صنغت از Bluetooth استفاده کرد سپس مقایسه اجمالی Bluetooth با چند تکنولوژی بی سیم دیگر انجام شده است و در آخر پیش بینی هایی برای آینده اتوماسیون صنعتی توسط Bluetooth که برداشت نویسنده مقاله از گفته های متخصصان معروف اتوماسیون در دنیاست آورده شده است.

تصور کنید محیط اطرافتان مملو از ابزار الکترونیکی است که ظاهرا هیچ ارتباطی با یکدیگر ندارند شما دکمه ای را فشار می دهید و هر کدام را می خواهید متصل می کنید

Bluetooth امکان ارتباط و شبکه شدن بدون سیم را بین دستگاه ها در یک اتاق یا محل کار کوچک به آسانی روشن کردن یک لامپ ممکن می سازد. اتصالات بین دستگاهها نامرئی و آنی هستند و وسایل حتی اگر در تیررس دید یکدیگر نباشند با هم ارتباط برقرار می کنند.

Bluetooth تکنولوژی ای است که نیاز به اتصالات کابلی زیاد و مزاحم در کامپیوترها ، تلفنهای سیار ، کامپیوترهای قابل حمل ، تمام ابزای که با دست جابجا می شوند ، دوربینهای دیحیتالی و حتی نسلهای جدید از بزار دیجیتالی را حذف می کند.

...

Bluetooth و اتوماسیون صنعتی

اتوماسیون صنعتی یکی از کاربردهای اصلی تکنولوژی Bluetooth است. اتوماسیون صنعتی به صورت کنترل ، مانیتورینتگ در یک کارخانه ، اداره یا پروسه های صنعتی به معنی استفاده از ماشین به جای کارگرهای انسانی است.

سیستم های صنعتی از ابزار ساده جمع آوری داده گرفته تا هوشمند ترین ابزارها مانند سنسوها کنترل کننده های بک حلقه ، کنترلرهای قابل برنامه ریزی یا یک سیستم تحت سرپرستی استفاده شده به عنوان مدار واسطه (HMI (Interface Machine Human برای ثبت داده و کنترل های تحت سرپرستی ، همه و همه با یکدیگر از طریق پروتکل ها و واسطه های مختلف تبادل داده می کنند و تکنولوژی Bluetooth می تواند جانشینی یا مکملی برای این نوع از ارتباطات باشد.

تازه های Bluetooth در اتوماسیون صنعتی

متخصص Bluetooth در اتوماسیون صنعتی پارکرهانیفین ، محصولات جدید Bluetooth را که در اتوماسیون صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند در آوریل سال ۲۰۰۳ در نمایشگاهی در هانوفر به نمایش گذاشته بود . به گفته او این محصولات، شرکت های سازنده را قادر خواهد کرد که میلیونها مایل از کابل ها و میلیون ها کانکتور را حذف کنند.

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید