مقاله گیاه دارچین و نقش آن در درمان بیماریها

مقاله گیاه دارچین و نقش آن در درمان بیماریها مقاله گیاه دارچین و نقش آن در درمان بیماریها

دسته : طب سنتی

فرمت فایل : word

حجم فایل : 37 KB

تعداد صفحات : 63

بازدیدها : 209

برچسبها : دانلود مقاله درمان بیماریها گیاه دارچین

مبلغ : 2000 تومان

خرید این فایل

دانلود مقاله گیاه دارچین و نقش گیاه دارچین در درمان بیماریها

مقاله گیاه دارچین و نقش گیاه دارچین در درمان بیماریها

گیاهان اولین موجودات خلقت و این جاندارن خاموش و نمودارهای زیبایی در طبیعت، پت از گذشت میلیون ها سال که از پیدایش آنها برروز زمین می گذرد، در طی چند قرن اخیر، آثارو خواص اعجاز انگیز خود را توسطدست بشر به منصه ظهور رساانده اند.

طب و طبابت و به طور اعم معالات از ولین مسائلی است که بشر برای حفظ اعتدال و توازن مزاجدر بروز امراض جهت اعاده سلامتی به آن روی آورده نسبت به دفع وضع قوانین، امکانات، تحقیقات و گردآوی لازم ومسائل مربوطه نهایت باریک بینی و دقت را معمول داشته، زیرا به هر صورت جان آدمی گنجیه و دیعه ای است که حفظ آن ذاتی و غریزی است.

در طی قرون و اعصار متمادی مردم به خواص درمانی گیاهان پی برده اند و دانشمندان بزرگیدر اقصی نقاط جهان، دراین زمینه تحقیق و کار کرده اند و کتا بها نوشته اندو همزمان با سایر نقاط دنیا در ایران نیز استاتید و دانشمندان بلند پایه ای چون اوبو علی سینا، محمد زکریای رازی، سید اسماعی جرجانی و ابونصر موفق هروی قرن های متمادی علم پزشکی ئ درمانی جهان را تحت تاثیر قرار داده و به حدی ارتقاء علمی یافته اند که آثار آنها به اروپا رفته وتا قرون شانزده و هفده، تعلیمات منحصر به فرد دانشگاهی را تشیکل داده وهنوز مضامین آن مورد تتبع و ترجمه و استفاده است.

فارماکوکنوزی که معینی تحت الفظی آن دارد و شناسی (علم الادویه) است، جزئی از هنر و علم پزشکی به شمار می آید و آغاز آن از زمانی است که بشر ب درمان بیماری ها پرداخته است. فارماکوکنوزی از تمدن های کهن، که در آنها از اجزای حیوانات و گیاهان، محلول های شفا بخش وتهیه می کردند و آنها را برای ازبردن آلام و کاستن رنج ومقابل با بیماری ها به کار می بردند و ریشه گرفته است. منشا اولیه فارماکوکنوزی را می توان در اسرار جادوگری قبایل بشری دانست که توانسته است دوره مبت نشده اسرار طب انسانی را پشت سر بگذارد وسیر تکاملی خود را از مرحله بدوی تا به امروز که عصر استفادهاز عوامل اختصاصی است به خوبی طی نماید.

با آنکه امروزه درمان بیماری ها بیشتر از طریق مصرف داروهای صورت می گیرد که منشاء صنعتی دارد واختصاصا در آزمایشگاه تهیه می شوند و اثرات قاطع آنها نیز ردرمان بیماری ها موجب توسعه مصر ف آنها گردیده است، معهذا چون با مصرفبعضی از داروهازیانهایی به بدن می رسد، روز به روز به اهمتی گیاهان دارویی و فرآورده های آنها بیشتر توجه می شود و اعتقاد علومی درباره آنها پیوسته تقویت می گردد....

معرفی گیاه دارچین

دارچین،شامل پوست تنه خشک شده ساقه گیاه Cinnamonum zeylanicm Blumeاز خانواده برگ بو (Lauraceae)است که عاری از بافت چوب پنبه ای خارجی و پارانشیم زیر آن بوده و حداقل دارای 2/1 درصد ( حجمی / وزنی) اسانس می باشد.

انواع دارچین

گونه دارچین به نام دارچین سیلان و دارچین کاسیا از قدیمی ترین ادویه های جهان هستند که اعصار کهن مورد شناخت بشر بوده اند واسناد مکتوب تاریخ قدمت آنها را به 40-30 قرن پیش می رساند .

از نظر کیفیت این دو نوع دارچین باهم یکسان نیستند ولی به علت شباهت زیادی که از نظر خواص وعطر باهم دارند از همان قرنها پیش همیشه دو گونه :C.verunوC.cassia با هم اشتباه می شده و حتی در حال حاضر نیز دراغلبمناطق دنیا برای این دو گونه دارچیناختلافی قائل نیستند .

عصاره های دارچین ، میزان حساسیت انسولین را بالا می برد.

دانشمندان سرویس تحقیقاتی کشاورزی به دنبال یک حق ثبت در زمینه ترکیبات بدست آمده اند دارچین (افزودنی که از پوسته داخلی در آسیا گرفته می شود) می باشند، که سلولها را خیلی بیشتر نسبت به انسولین حساس می نمایند.

دانشمندان سرویس تحقیقات کشاورزی و همکاران آنها، چندین ترکیب پلیمرپلی فنولیک را از پوسته دارچین متمایز و جدا نموده اند که ممکن است روزیتبدیل به محتویات و عناصر طبیعی موجود در تولیدات مورد نظر درکاهش میزان قندخون گردد.

عوارض جانبی دارچین

خطرات استفاده از دارچین خصوصا اسانس فرار و سینامالدهید آن ارزیابی شده است، زیرا به عنوان یک آلدهید اشباعنشده درموقعیت های a و b با گروه هایسولفیدریل و آمینو واکنش داده و مسئول خصوصیات حساس کننده،التهاب آور و سمیت برای سلولها می باشد.

فهرست

مقدمه:

معرفی گیاه دارچین

انواع دارچین

مشخصات گیاه دارچین

فصل رویش و کشت گیاه

روشهای مختلف کنترل های کیفی و کمی شیمیایی

سنجش های مرغوبیت

مصرف غذایی

دارچین در طب سنتی

خواص دارویی و درمانی

خاصیت ضد میکروبی دارچین

مختصری در مورد بیماری دیابت

آثر آنتی دیابتیک دارچین

عوارض پوستی و آلرژیک

باروری، بارداری شیردهی

قدرت جهش زایی و سرطان زایی

منابع

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید