مقاله سیمان استخوان

مقاله سیمان استخوان مقاله سیمان استخوان

دسته : سایر گروه ها

فرمت فایل : word

حجم فایل : 37 KB

تعداد صفحات : 45

بازدیدها : 509

برچسبها : دانلود مقاله

مبلغ : 5000 تومان

خرید این فایل

مقاله سیمان استخوان

مقاله سیمان استخوان

دراین تحقیق برخی مقالات كه از سال 1996 به بعد در ارتباط با سیمان های استخوان مختلف ارائه شده است مورد بررسی قرار گرفته اند.

به طور كلی چهار نوع سیمان استخوان برای كاربردهای ارتوپدی و دندانپزشكی موجود است كه دو تاپایه پلیمری و دوتای دیگر سرامیكی دارند كه عبارتند از:

-   سیمان های اكریلیكی یا سیمان های با پایه پلی متیل متاكریلات PMMA))

-   سیمان های با پایه پلی پروپیل فومریت (PPF)

-   سیمان های فسفات كلسیم (CPBCS)

-   سیمان های گلاس یونومر (glass inomer)

هر كدام از این چهار نوع سیمان خود دارای تركیبات و فرمولاسیونهای متفاوت بوده كه هر كدام خواص مختلف با یكدیگر دارند.

سیمان استخوان PMMA برای كاربردهای كلینیكی وبه منظور  اطمینان از تثبیت عضو مصنوعی مفصل  در تعویض مفصل ران و زانو مصرف شده است. سیمان استخوان در اصل از پودر پلی متیل متاكریلات و مایع  مونومرمتیل متاكریلات تهیه می شود.

خواص سیمان های استخوان اكربلیكی

خواص مكانیكی

در سال 19995، PASCUAL و همكارانش خواص مكانیكی سیمانهای اكریلیكی را با جایگزین كردن مقادیر مختلف منومر متیل متاكریلات (تا 20 درصد) با اتوكسی تری اتیلن گلیكول مونومتاكریلات (TEG) اصلاح كردند. خواص مكانیكی با انجام آزمایشات كششی و فشاری انجام شد. به خاطر هیدورفیل بودن واحدهای اتیلن گلیكول موجود در TEG، قبل از آزمایش به منظور شناخت اثر آب روی خواص مكانیكی نمونه ها در محلول نمك NaCl 90% در  به مدت یك هفته غوطه ور شدند. مطابق شكل (2) نمونه های متورم شده درجه هیدریداسیون تعادلی بر حسب درصد بین 2/1 تا 5/2 درصد را نشان دادند. این پارامتر با ارتباط بین وزن جذب آب و وزن نمونه خیس شده در حال تعادل بر حسب درصد تعریف می شود. استحكام فشاری در تمام مواد، بالای MPA 70 است كه كمترین مقدار مورد نیاز برای استاندارد ASTM است. با افزایش TEG در فاز مایع مدول یانگ كاملاً كاهش یافت در حالی كه استحكام ماكزیموم كششی با افزایش غلظت افزایش می یابد. و همچنین افزایش كرنش كل و كرنش پلاستیك با غلظت های متفاوت TEG صورت می گیرد. (شكل 20)

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید