تحقیق کوکسیدیوز

تحقیق کوکسیدیوز تحقیق کوکسیدیوز

دسته : علوم آزمایشگاهی

فرمت فایل : word

حجم فایل : 28 KB

تعداد صفحات : 19

بازدیدها : 368

برچسبها : پروژه کوکسیدیوز کوکسیدیوزیوز Coccidiosi

مبلغ : 5000 تومان

خرید این فایل

دانلود پروژه تحقیقاتی کوکسیدیوز با بررسی علایم بیماری و چرخه حیات کوکسیدیوز Coccidiosi

چرخه حیات کوکسیدیوزیوز

جنس Eimeria

علائم کلینیکی و نشانه های بیماری

داروهای ضد کوکسیدیوز

سوالات و جواب ها در مورد کوکسیدیوز

***********************

بیماری کوکسیدیوز طیور

Coccidiosi ها تاثیر مستقیمی برروی هر کسی دارند. بیستیا سی سال پیش در استرالیا خوراک جوجه همانند قیمت خرچنگ استثنایی بود . برای اینکه در آن زمان ممکن نبود که جوجه نگه داری کنندبه خاطر وجود کوکسیدیوزیوز ها. موقعیت با گسترش داروهایی بر ضد کوکسیدیوزیوز ها تغییر کرد و زاد و ولد جوجه ها در سطح وسیعی آغاز شد .

این توسعه داروها در رابطه با هیچ مورد مربوط به صنایع یا مربوط به کانگرو های استرالیایی اتفاق نیافتاده است .

چرخه حیات کوکسیدیوزیوز

پروتوزوای بسیاری در رشته کوکسیدیوزیوز وجود دارند اما این موضوع دلالت بر خانواده ایمرینا دارد بخصوص نوع Eimeria صدها گونه مختلف از Eimeria وجود دارند که باعث بیماری در پستانداران ، پرندگان و خزندگان می شوند . هر یک از گونه ها توسط یک شکل یا اندازه مشخص می شوند و دارای خصوصیات ممتاز متفاوتی می باشند .

کوکسیدیوزیوز جزء انگل های پروتوزوآی تک سلولی می باشد و مجموعه بیشتری از ویروس ها و باکتری ها می باشد . هر سلول تخم مرغی منفرد یا اُوسیت بخش های داخلی را شامل می شود . هر کدام 2 یا حتی بخش های کوچکتری را در بر می گیرند که اسپدوزوئیت ها نامیده می شوند . Eimeria بدن را توسط جذب آلوده می کند . ابتدا اوسیت توسط یک حیوان جذب می شود . سپس وارد روده حیوان می شود و پوسته خارجی توسط عوامل گاستریک حیوان هضم می شود با این اتفاق هشت اسپروزوئیت به وجود می آیند و مستقیماً سلول ها را تحت تاثیر قرار می دهند . در اینجا آنها یک غشایی را اطراف خودشان به وجود آوردند و به سرعت تقسیم می شوند یعنی بیشتر از 800 یا 900 بار تقسیم و چیزی را تولید می کنند که به آن شیزونتمی گویند . سلول های آلوده در دیواره در زمان این تولیدات و به وجود آمدن آنها تعداد زیادی از شیزونت ها را شاهد هستند که به سلوا های بیشتری حمله می کنند . هر دفعه به یک سلول حمله ور می شوند و آنرا خراب می کنند و تولید و تقسیم سریع شیزونت ها باعث مرگ سلول ها می شود . ...

داروهای ضد کوکسیدیوز

تمام داروهای قابل دسترس عبارتند از سولفونامید ها ، پروفیلاکتیک ، که در پیشگیری هم موثر هستند . اگر کوکسیدیوز ها خیلی گسترش پیدا کنند دیگر داروها موثر نیستند . اگر حیوانی با این داروها بهبود بیابد . احتمالاً دیگر از کوکسیدیوز ها رنج نمی برد . داروهای پروفیلاکتیک که در دسترس می باشد در مقابل (بر ضد) تقسیم جنسی برای تولید کوکسیدیوز عمل می کند . هر گونه مصرف داروهای پروفیلاکتیک باید قبل از دوره های تغییر استفاده شود هیچ استفاده از آنها بعد از شروع تغییرات در زندگی حیوان مفید نمی باشد . مطمئن باشید که این دارو بهترین شانس حمایتی را به حیوان بدهد آنها باید در تمام مدت تحت درمان با دارو باشند .

ایمنی: توانایی گونه های کوکسیدیوز در مقابل سیستم ایمنی حیوان متفاوت می باشد. آنتی بادی ها ممکن است تعداد کوکسیدیوزها را کاهش بدهند ولی نقش کمی در دفاع از یک حیوان دارند. ایمنوگلوبین در سیستن ها نقش مهمی را ایفا می کنند اما انگل ها از این هم می گذرند. واکنش اصلی در دیواره احشاء و درمان سلول می باشد. ...

...

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید