مقاله تئوری محدودیت ها و حسابداری

مقاله تئوری محدودیت ها و حسابداری مقاله تئوری محدودیت ها و حسابداری

دسته : حسابداری

فرمت فایل : word

حجم فایل : 289 KB

تعداد صفحات : 26

بازدیدها : 374

برچسبها : تئوری محدودیت ها مقاله حسابداری

مبلغ : 2000 تومان

خرید این فایل

دانلود ترجمه مقاله تئوری محدودیت ها و حسابداری

تئوری محدودیت ها و حسابداری

تئوری محدودیت ها : یک ارزیابی مقایسه ای (ظرفیت حاشیه ای = حاشیه سود)

تغییر سازمان در اقتصاد جهانی که در دهه اخیر صورت گرفت با پذیرش مفاهیم تولید lean و سیستم انعطاف پذیر همراه بود. این مفاهیم به به صورت تلویحی معیاری از تولید و ظرفیت کاری را که با تقاضا و ظرفیت فعلی پذیرش هم خوانی داشتند را عرضه می کنند. سر منشاء وجود مدیریت ظرفیت محدود به دلیل تحقیق مستمر برای راندمان بالاتر و عدم توازن بین منابع و تقاضا برای منابع بیشتر بوده است. برای موسسات خصوصی و در تمام زمینه ها در اقتصاد ایرلند محدودیتهای مضاعفی اعمال شده است. موسساتی که در سطح بین المللی فعالیت می کنند با محدودیت های در سطح جهانی در مورد مدل های تولیدی lean مواجه هستند. موسساتی که در بخش های غیر تجاری فعالیت می کنند با مشکلات تازه ای که مربوط به کمبود کارمندان و سایر منابع می باشد مواجه می باشند در حالی که قبلا مشکل رکود و پایین بودن راندمان در مورد منابع وجود داشت.

سئوالی که در اینجا مطرح می شود این است که چگونه حسابداری مدیریتی می تواند در مدیریت این گونه مشکلات و ارائه ظرفیت موجود به آنچه که مد نظر است مفید باشد....

در این مقاله به تفضیل کمک نسبی فرضیه محدودیت ها نسبت به روش های تجاری حسابداری مدیریتی برای بهره گیری از منابع و تصمیم گیری توضیح داده شده است. این مقاله همچنین اشاعه و ارزیابی تئوری محدودیت ها و واکنش هایی که در قبال آن در حسابداری و فرهنگ مدیریتی ایجاد شده نیز مورد بررسی قرار می دهد.

کلمات کلیدی :

مدیریت ظرفیت، تئوری محدودیت ها، حسابداری مدیریتی

مقدمه :

تغییر سازمان در اقتصاد که در دهه اخیر صورت گرفت با پذیرش مفاهیم تولید lean و سیستم های انعطاف پذیر همراه بود. این مفاهیم به صورت تلویحی معیاری از تولید ظرفیت کاری را که با تقاضا و ظرفیت پذیرش فعلی همخوانی داشتند را عرضه می کنند. شکوفا شدن اخیر اقتصاد ایرلند نیز اهمیت در نظر گرفتن روشهای مدیریت ظرفیت را پر رنگتر نموده است. سر منشا وجود مدیریت ظرفیت به دلیل تحقیق مستمر برای راندمان بالاتر و عدم توازن بین منابع و تقاضا برای منابع بیشتر بوده است. مشکل مدیریت ظرفیت در سطح اقتصاد کلان و محلی یا در سطح موسسه وجود دارد.

سوالی که در اینجا مطرح می شود نحوه مشارکت حسابداری مدیریتی در مدیریت این گونه مشکلات است. صرفنظر از این مطالب نبود تکنیک ها ی برتر و به روز به نحوی که در گفته ها مطرح می شود نیز یکی از مشکلات است.

تئوری محدودیت ها

Eli goldratt در کتاب the goal با ارائه نظریات خود به صورت تئوری محدودیتها جان تازه ای به دیدگاه های بهینه سازی تجاری بخشید. (گولدرات دکوکس 1993) ...

THE THEORY OF CONSTRAINTS: A COMPARATIVE ASSESSMENT

The worldwide economic reorganisation of the last decade has regularly been accompanied by appeals to concepts of lean manufacturing and flexible systems. These generally imply a scaling of productive and operating capacity to match demand and current throughput levels. The issue of how to manage scarce capacity has risen in priority both because of a constant search for greater efficiency and because of imbalances between the supply and demand of many resources. Multiple constraints have emerged throughout the Irish economy for individual firms, and for entire sectors. Firms in the internationally traded sector operate within the constraints of globalised lean production models. Those in the non-traded sectors face novel problems related to the shortage of staff and other resources, where slack and under-utilisation might previously have presented the primary resource issues.

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید