مقاله فرآیند یکپارچه منطقی

مقاله فرآیند یکپارچه منطقی مقاله فرآیند یکپارچه منطقی

دسته : حسابداری

فرمت فایل : word

حجم فایل : 26 KB

تعداد صفحات : 13

بازدیدها : 194

برچسبها : RUP فرایند یکپارچه فرایند یکپارچه منطقی

مبلغ : 2000 تومان

خرید این فایل

دانلود مقاله ترجمه شده ارزیابی NIMSAD از فرایند یکپارچه منطقی (RUP)

ارزیابی NIMSAD از فرایند یکپارچه منطقی (RUP)

NIMSAD Evaluation of the Rational Unified Process

فرایند یکپارچه منطقی (RUP) یک اسلوب سیستمهای اطلاعاتی است که امروزه در وسیع ترین حالت استفاده می شود. طراحان اصلی آن سه نفر هستند به نامهای ایوار یاکوبس، جرادی بوچ و جیمز رامبو، که همچنین زبان نمونه سازی یکپارچه را هم طرح کرده اند. این فرایند اساسا مبتنی بر خط مشی (روش) اریکسون، ابجکتوری و خط مشی منطقی (عقلانی) است که در سال 1995 با فرایند ابجکتوری منطقی ترکیب شدند. زبان مدل سازی (نمونه سازی) یکپارچه به همراه تجربه ای از شرکت Rational، فرایند یکپارچه منطقی را تشکیل داد.

فرآیند یکپارچه یک فرایند توسعه نرم افزاری است که مجموعه ای است از فعالیتهای مورد نیاز برای تبدیل نیازمندیهای کاربران به یک سیستم نرم افزاری، اما به عنوان یک چارچوب کلی فرایند هم دیده می شود که می تواند برای مقاصد مختلف، اختصاصی شود.

فرایند یکپارچه RUP

RUP دارای چندین جنبه مثبت در مقایسه با روش های قدیمی است و از UML استفاده می کند و چندین تکنیک خاص OO را شامل می شود. مهمترین این موارد، استفاده این سیستم از موارد استفاده ها جهت شناسایی و آزمایش است. این سیستم کاملا پیشرونده تدریجی است و برای یک کاربر ابزار، بخوبی مناسبت دارد. RUP گفته می شود که بر مبنای معماری پیش می رود، همچنین جنبه ای مثبت دارد و باید گفت که دارای نهای محدودی از معماری به عنوان ساختار صرف است. RUP هیچ چیزی برای گفتن درباره نیازمندیهای تجاری و یا مدل سازی فرایند تجاری ندارد به جز اینکه موارد استفاده ها کافی است. یک مزیت RUP هم یک عیب آن محسوب می شود. وابسته بودن آن به ابزار یک پشتیبان، بسیاری از سازمانها را در استفاده از آن مشکل می کند. همچنین هیچ چیزی در RUP درباره طراحی GUI وجود ندارد. مقادیر در RUP اختصاصی نیستند اگرچه انتظار می رود که جمع آوری شده اند. شاید بدترین جنبه RUP به عنوان یک فرایند مدرن، اندازه زیاد آن باشد که بیش از 1700 صفحه است که وزن کمی نیست.

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید