مقاله فواید تجارت جهانی

مقاله فواید تجارت جهانی مقاله فواید تجارت جهانی

دسته : مدیریت

فرمت فایل : word

حجم فایل : 860 KB

تعداد صفحات : 20

بازدیدها : 210

برچسبها : تجارت جهانی WTO

مبلغ : 2000 تومان

خرید این فایل

دانلود مقاله ترجمه شده بررسی ده فایده تجارت جهانی WTO

ده فایده سازمان تجارت جهانی WORD TRADE ORGANIZATION

جهان پیچیده است و ما سعی کرده ایم که در اینجا، فقط طبیعت پیچیده و پویای تجارت را منعکس نماییم. به طور اختصار بر برخی مزایای سیستم تجاری WTO تاکید کرده ایم ولی ادعا نمی کنیم که همه چیز در اینجا کامل و بی عیب است زیرا در غیر این صورت مذاکرات بیشتری در جهت اصلاح سیستم صورت نمی گرفت. همچنین ادعا نمی کنیم که همه تمام اجزای WTO را قبول دارند که این خود شاید دلیلی برای ماندگاری سیستم باشد. در اینجا کشورها گرد هم چمع می شوند تا اختلافات تجاری خود را حل و فصل کنند.

دلایل قانع کننده بسیاری برای برپایی و ماندگاری سیستم تجارت جهانی موجود است که در اینجا ده مورد آن ذکر و بحث می شود:

1- این سیستم به حفظ و ارتقاء صلح کمک می کند

2- مناقشات و اختلافات به طریقه ای سودمند مشکل گشایی می شوند

3- رعایت قوانین، زندگی را برای همه آسانتر می سازد

4- تجارت آزادتر، هزینه های زندگی را کم می کند

5- حق انتخاب کالاها بیشتر شده و کیفیت ها بالاتر می رود

6- تجارت، درآمدها را افزایش می دهد

7- تجارت، رشد اقتصادی را افزایش می دهد

8- قوانین و ضوابط پایه ای، زندگی را آسانتر می کنند

9- دولت ها در برابر اعمال نفوذهای شخصی و گروهی محافظت می شوند

10- این سیستم دولتهای شایسته و خوب را ارج می دهد و تشویق می کند

WTO چگونه عمل می کند؟

بایستی خاطر نشان کنیم در معاملات و تجارت، معمولا فروشندگان مایل به جر و بحث با مشتریان خود نیستند به عبارت دیگر، اگر تجارت راحت و بی دردسر جریان داشته باشد و هر دو طرف از یک رابطه تجاری سالم لذت ببرند احتمال چالش سیاسی کمتر خواهد بود. به علاوه تجارت روان، به بالا بردن سطح رفاه اقتصادی تمام مردم کمک می کند، و کسانی که پولدارتر و راضی تر هستند کمتر تمایل به جر و بحث و دعوا دارند .

اما این همه قضیه نیست، جنگ های تجاری دهه 1930 گواه براین هستند که چگونه سیاست حمایت از صنایع داخلی می تواند به راحتی کشورها را در وضعیتی قرار دهد که برنده ای نداشته باشیم و همه ببازند، نگرش بستن درها بر روی واردات برخی کالاها برای حمایت از صنایع داخلی کوته فکرانه است چرا که این روش، واکنش و پاسخ کشورهای دیگر را نادیده انگاشته است. واقعیت این است که در دراز مدت حتی یک قدم به سوی حمایت از صنایع داخلی، به سادگی می تواند مشکلات دیگری را به وجود آورد از قبیل:

اقدامی متقابل از سوی سایر کشورها، از بین رفتن اطمینان در تجارت آزاد، گامی به سوی ایجاد مشکلات اقتصادی، (حتی برای بخشهایی که در ابتدا حمایت و محافظت شدند)، شرایطی که در آن همه ضرر خواهند کرد.

اطمینان کلید جلوگیری از ایجاد این سناریوی بدون برد است و سیستم GATT/WTO این اطمینان را ایجاد می کند. اگر دولتها مطمئن باشند که سایرین موانع واردات تجاری خود را علم نخواهند کرد آنان نیز به انجام چنین کاری ترغیب نخواهند شد. همچنین همه در یک قالب فکری بهتری برای همکاری بیشتر قرار خواهند گرفت.

...

10 benefits of the WTO trading system

The world is complex. This booklet is brief, but it tries to reflect the complex and dynamic nature of trade. It highlights some of the benefits of the WTO’s ““trading system, but it doesn’t claim that everything is perfect—otherwise there would be no need for further negotiations and for the system to evolve and reform continually.

Nor does it claim that everyone agrees with everything in the WTO. That’s one of the most important reasons for having the system: it’s a forum for countries to thrash out their differences on trade issues.

That said, there are many over-riding reasons why we’re better off with the system than without it. Here are 10 of them.

The 10 benefits

1. The system helps promote peace

2. Disputes are handled constructively

3. Rules make life easier for all

4. Freer trade cuts the costs of living

5. It provides more choice of products and qualities

6. Trade raises incomes

7. Trade stimulates economic growth

8. The basic principles make life more efficient

9. Governments are shielded from lobbying

10. The system encourages good government

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید