طرح درس اجرا و ارزشیابی یادگیری

طرح درس اجرا و ارزشیابی یادگیری طرح درس اجرا و ارزشیابی یادگیری

دسته : آموزشی

فرمت فایل : word

حجم فایل : 38 KB

تعداد صفحات : 110

بازدیدها : 379

برچسبها : طرح درس ارزشیابی یادگیری

مبلغ : 2000 تومان

خرید این فایل

دانلود طرح درس اجرا و ارزشیابی یادگیری

طرح درس اجرا و ارزشیابی یادگیری

هدف از این مطالعه آشنایی با مزایا و معایب روشها و تکنیک های مختلف آموزشی - روشها و تکنیک های متناسب با حیطه های ادراکی، عاطفی و روان حرکتی - تجزیه و تحلیل وظایف (شرح وظایف) - فهرست کردن روشهای آموزش سازمان یافته و مداوم - تشریح اهداف ارزشیابی آموزشی - تشریح انواع مختلف ارزشیابی - تهیه طرح درس - مقایسه ارزشیابی کمی با کیفی، ارزشیابی هنجار مرجع با ارزشیابی معیار مرجع، روایی با پایایی - سخنرانی آموزشی برای یک گروه مخاطب خاص، طراحی، اجراء و ارزشیابی می باشد.

بخشهایی از متن

انتخاب و اجرای فعالیت های یادگیری

روش ها و تکنیک های مختلف ارائه آموزشی برای انتقال مواد آموزشی که باید توسط مخاطب آموخته شود، در دسترس است. تکنیک ها روشهایی است که آموزش دهنده (مربی) اطلاعات را برای آموزش گیرنده به منظور ارتقاء فرآیند یادگیری درونی سازماندهی و ارائه می کند. این تکنیک ها ارتباطی بین معلم و شاگرد و نیز بین شاگرد و آنچه می آموزد، فراهم می کند. این تکنیک ها عبارتند از: سخنرانی، بحث، وانمودسازی، تشریح و ... همه آنها به یک اندازه در تسهیل یادگیری مؤثر هستند و هر یک مزایا، معایب و مصارف و محدودیتهای خود را دارند که در جدول 1-12 خلاصه شده است. در تصمیم گیری برای استفاده از یک روش آموزشی که می بایست مؤثرترین روش باشد، متخصصان می بایست به چندین عامل توجه کنند، از جمله: هدف آموزشی روش، سبک ترجیحی آموزش گیرنده نیازها، اندازه گروه، تسهیلات در دسترس، زمان در دسترس، هزینه و تجربه قبلی یا درجه موفقیت با تکنیک ها.

رژیم شناس می بایست بداند که چیزی برای جمعیت های متفاوت مثل جمعیت های دارای فرهنگ متفاوت، گروههای قومی، گروههای اجتماعی، محیطی، سطوح سواد و گروههای سنی مثل نوجوانان، مؤثر است. تا بتواند به اهداف مطلوب دستیابی پیدا کند.

به علاوه، آزمودن اهداف عملکردی می تواند نشان دهد که چه رویکردی مناسب تر است چون متدها و روشها برای حیطه های ادراکی، عاطفی و روان حرکتی با وجود عوامل مشابه و یکسان متفاوت است. رژیم شناس می بایست تکنیکی را که نیازمند بیشترین مشارکت فعال آموزش گیرنده است مشتمل بر استراتژی های موردنیاز جهت تغییرات رفتاری مؤثر را انتخاب کند.

آموزش به کمک کامپیوتر (رایانه)

برنامه های رایانه ای می تواند برای مراجعین و کارمندان به کار رود. آموزش بر پایه کامپیوتر توسط نیمی از سازمانهای آمریکائی دارای 50 کارمند و بیشتر به کار می رود. یک برنامه WIC از نرم افزار مراجع - اجراء ، جذاب و چند رسانه ای برای انتقال آموزش تغذیه برای جمعیت پرخطر و کم درآمد استفاده شده است. تغییرات مثبت در دانش، نگرش ها و یا نیات رفتاری و سطح بالای پذیرش مراجع در این روش یافته شده است.

کمک های سمعی و بصری

براساس یک ضرب المثل چینی یک تصویر ارزشی معادل 1000 کلمه دارد یک ارائه رسانه ای مؤثر می تواند یادگیری را با فراهم کردن تنوع و بهبود حافظه از طریق انگیزش بصری به همراه داشته باشد. تناسب برخی مواد برای موقعیت یادگیری و برای فرد یا گروه می بایست مورد توجه قرار گیرد. یک فیلم ویدیوئی تهیه شده توسط خود شما شاید بتواند ترویج بهتری برای یادگیری میان کارمندان نسبت به فیلمی که خریداری شده داشته باشد. برخی مواد ممکن است به یادگیری الحاق شود و نباید در تجربه کلی یادگیری مورد توجه قرار گیرد.

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید