پروژه بررسی شناخت عوامل موثر بر میزان اثربخشی استفاده از سیستم آموزش مجازی در دانشگاه آزاد اسلامی

پروژه بررسی شناخت عوامل موثر بر میزان اثربخشی استفاده از سیستم آموزش مجازی در دانشگاه آزاد اسلامی پروژه بررسی شناخت عوامل موثر بر میزان اثربخشی استفاده از سیستم آموزش مجازی در دانشگاه آزاد اسلامی

دسته : -علوم انسانی

فرمت فایل : word

حجم فایل : 1669 KB

تعداد صفحات : 145

بازدیدها : 233

برچسبها : پروژه تحقیق مبانی نظری

مبلغ : 8000 تومان

خرید این فایل

پروژه بررسی شناخت عوامل موثر بر میزان اثربخشی استفاده از سیستم آموزش مجازی در دانشگاه آزاد اسلامی در 145 صفحه ورد قابل ویرایش

پروژه بررسی شناخت عوامل موثر بر میزان اثربخشی استفاده از سیستم آموزش مجازی در دانشگاه آزاد اسلامی در 145 صفحه ورد قابل ویرایش 

فصل اول- کلیات تحقیق

1- مقدمه :

خیلی از مردم عقیده دارند که آموزش حسابداری زمینه های بیشتری را برای تجارت و دوره های گزارش دهی آماده می کند و به همین دلیل یک رشد انفجاری در ثبت نام دانشجویان در رقابت های آموزش مجازی دیده می شود زیرا که وقت طلا و دارای ارزش است و ثبت نام در آموزش مجازی رشدی مشابه یک داستان دارد که هر روز بر تعداد رقابت های حسابداری فعلی برای آموزش مجازی افزوده می شود و تعداد آن روز به روز در حال افزایش است. مطابق با بررسی سلیمی(2007) از وقتی که رقابت های آموزش مجازی حسابداری پیشنهاد شده است  خیلی از قسمت ها و بخش های مختلف برنامه های آموزش حسابداری چندان خوب است که آموزش مجازی را پیشنهاد کرده است و در دوره لیسانس و سطوح عالی که در بالا ذکر شده است فارغ التحصیل نیز داشته است.

مطابق چشم انداز حرفه ای کتابهای درسی در سال 2006 توقع استخدام شدن از حسابداری و حسابرسی این است که رشد سریع خود را بیشتر از این نیز افزایش دهند. که این رشد سریع برای همه حرفه ها تا سال 2014 باعث افزایش درآمدها نیز خواهد شد. در میان بازرگانی و دیگر حرفه های مالی حسابداران و حسابرسان و مدیران تجزیه و تحلیل می خواهند مشاغل دیگری را اضافه و دسته بندی نمایند با توجه به اینکه پیش بینی می شود که میانگین درآمدها تا سال 2014 به 000/386 دلار در سال در ایالات متحده خواهد رسید.

رشد انفجاری حسابداری سرعت کلاسهای آموزش مجازی را در سطوح آموزش عالی در دهه گذشته هدیه کرده است و اصلاً به نظر نمی رسد که این رشد انفجاری آهسته و رو به پایین باشد. تکامل اینترنت و دسترسی گسترده و آسان به آن در خانه و منزل باعث این احتمال شده است که آنها که می خواهند در کلاسهای درس شرکت کنند بدین وسیله بتوانند باعث ادامه رشد خود شوند. مطابق یك گزارش نقل شده آموزش مجازی باعث رتبه ساختن هم می شود: آموزش مجازی در ایالات متحده توسط آلفرد اسلوان  تأسیس شد و توسط گروه بررسی تحقیق باب سون جریان پیدا کرده است و در رابطه با کالج نیزیک رشد هم نواخت و یک دستی در ثبت نام های آموزش مجازی وجود داشته است. موسسات آموزش عالی نیز گزارشات ثبت شده ای دارند که ثبت نام آموزش مجازی هم از لحاظ عددی و هم از لحاظ درصدی به طور اساسی رو به افزایش است.

مطابق یک گزارش تحویلی به حوزه آموزش ایالات متحده تقریباً 75% درصد دانشجویان دوره لیسانس که این روزها مورد بررسی قرار گرفته اند غیر سنتی و مدرن هستند زیرا که سن و سال بالا و اوضاع و احوال مالی یا موارد دیگر باعث ثبت نام آنها در دانشکده های مدرن شده است گاهی اوقات دانشجویان آموزش مجازی که مراجعه می کنند سنتی هستند زیرا که معمولاً 25 ساله یا بزرگتر هستند و یا اینکه به عنوان کارکنان بالغ مشغول به کار هستند و برخی نیز متأهل هستند و وقت کمتری را  برای رفتن به مدرسه در طول شبانه روز و یا  در طول هفته دارند دانشجویان آموزش مجازی حسابداری هم اکنون مشغول به کار در میدان های حسابداری می باشند و برای پیشرفت خود به مدرسه می روند تا مهارتهای خود را افزایش دهند و بتواند گواهینامه عمومی حسابداری را از طریق امتحان CPA دریافت نمایند (وان نورد 2006) اوب لی جز و دلی کارت (2000) بیان کردند که افزایش ثبت نام های زیاد در آموزش عالی حق دانش آموزان بالغ می باشد . او ب لی جر (2003) بررسی کرد که رشد ثبت نام دانشجویان مجازی  نشانه پاره وقت بودن آنان است زیرا که اکثراً 25 ساله به نظر می رسند. در سال 2004 نادسان مطالعه ای را انجام داد و اظهار عقیده کرد که شیوه های آموزش افراد بالغ غیرسنتی اختلاف دارد و این اختلافات در شیوه های آموزش وقتی که روشهای تدریس آموزش مجازی انتخاب شده اند بیشتر خواهد بود. مطابق تحقیق و تینگ هام (2005) دانشجویان بالغ شیوه های آموزش خود را توسعه می دهند و نیاز دانشکده ها استفاده از وسیله های مختلف موجود و کلاسهای درس مادی که تعهد اثربخشی را در دانشجویان ایجاد کند می باشد و تکنیک های آموزش همه دانشجویان را بهبود می بخشد و مخاطبان روشهای تدریس برای دانشجویان حسابداری غیرسنتی در موارد ذیل اهمیت دارد:

1-         اگر دانشجویان درخواست های خوب از حسابداری بکنند حرفه حسابداری درآمد آن ها را واقعا افزایش می دهد.

2-         واقعاً نیاز است که هرکدام از حسابداران فرض های دانشجویان را اجرا کنند.

جین کتر (2003) گزارشی تسلیم کرد که دانشجویان غیرسنتی بالغ غالباً با این نیت به مدرسه می روند که حرفه های حسابداری بتوانند درآمدهای خوب برایشان آماده کنند بوسیله چنین آمادگی که رشته حسابداری دارد.

رفتار های دانش آموزان بالغ ممکن است مناسبت بهتری نسبت به دانشجویان جوان تر سنتی داشته باشد. زیرا که آنها می توانند از تجربیات خودشان برای گزارش دادن درحرفه  حسابداری استفاده کنند. روش اصلاح آموزش دانشجویان مجازی مدرن بالغ مطالعه کردن حسابداری می باشد بنابراین اهمیت دارد  آموزش عالی از وسایل تعلیم وتربیت آموزشی مربوط به هم استفاده کند. این مطالعه کیفی توصیفی توانایی های دانشکده ها را در زمینه های فرآیند آموزش حسابداری برای کیفیت آموزش دانشجویان مجازی را در یک دوره چهارساله لیسانس بررسی می نماید . مفهوم از این مطالعه تعیین روش تحقیق هایی می باشد که اعضا هیئت علمی توانایی اصلاح و بهبود آنها را در آموزش حسابداری برای دانشجویان  مجازی  بالغ خواهند داشت و بوسیله تمرینات و کار بهتر در محیط آموزش مجازی به کار خواهند گرفت و آنها را رشد خواهند داد.

2- بیان مسئله:

این حق کارفرمایان می باشد که از کارمندانشان بخواهند که مهارتهای خود را به وسیله آموزش حسابداری از طریق آموزش مجازی ارتقا دهند و باعث رشد آموخته های خود شوند و در طی یک جریان فرآیند آموزش مجازی به عنوان دانش آموز بالغ وارد مؤسسات آموزش عالی شوند و با داشتن دسترسی آسان به اینترنت زمینه یک آموزش مجازی دائمی را برای خود فراهم آورند.

فصل پنجم  ــ نتایج ، توصیه ها  و پیشنهادات

1- مقدمه :

قصد و مفهوم این مطالعه کیفی توصیفی این است که برای تدریس آموزش مجازی چه روش های تدریس آموزشی به وسیله دانشکده های حسابداری برای آموزش مجازی دوره لیسانس استفاده می شود. بیانات سلیمی (2007) در مورد موجودی کالا این گونه بود که: در سالهای جدید رشد قابل توجه و انفجاری را در ثبت نام های دانشجویان آموزش مجازی را در مسیر آموزش شاهد بوده است. پیشنهادات رقابت های آموزش مجازی برای افزایش دانشجویان موفق بود و پیشنهاد رقابت ها به طرف مکانهای بی دردسر و بی زحمت تحویل دادن وقت های مناسب به دانشجویان می باشد و در اینجا رشد ثبت نام مشابه داستانی است که هر روز بر تعداد آن اضافه می شود که برای همین آموزش مجازی پیشنهاد شده است.

ثبت نام های دانشجویان آموزش مجازی از این هم بالاتر است زیرا که همیشه از همدیگر سبقت می گیرند به طوری که در سال 2006 فقط در ایالات متحده بیش از 000/800 دانشجوی آموزش مجازی اضافی ثبت نام کرده اند که مطابق مطالعات بر تعداد آنها نیز هر روز دارد افزوده می شود که باید به فکر چاره بود. رشد آموزش مجازی یک پدیده ای حادثه ای و نگاه کردن به علامت های آهسته و رو به بالا می باشد. راحتی و آسایش و انعطاف پذیری این روشها اجازه می دهد که کاربران آنرا به طور گسترده تر لمس کنند و از لحاظ ملی نیز مانند حباب روی آب است که هرروز دارد رشد می کند. مسیر آموزش با تعهدات سنگین در قادر ساختن مؤسسات آموزش عالی در فرصت های بعد از رقابت های کیفی دانشجویان و افزایش اعتقادات ملی راهی برای ماندن و توسعه دادن است. آموزش عالی می تواند حالت یکنواخت و یا کیفیت عالی تر و کلاسهای آموزش منظم و مرتب تری نیز داشته باشد. زمانی که آموزش مجازی یک واسطه گر توانمند بالقوه مثل کامپیوتر را برای تعلیم دادن انتخاب کرده است کامپیوترها نیز رونق بیشتری گرفتند و کمک های زیادی نیز برای دانشجویان و دانشکده ها انجام می دهند اثرات استفاده کامل از کامپیوتر در داخل کلاسهای درس مشهود  است و یک شکل عظیم آموزش مدلهای اثربخش را ایجاد کرده است و نقش میانجی گری را بین تکنولوژی و آموزش برای آمدن به محیط آموزشی و فنی اثربخش را بازی می کند که حتی افراد عالی رتبه نیز مجبورند که برای آموزش دادن و آموختن از کامپیوتر استفاده کنند. خیلی از دانشجویان بالغ آموزش مجازی می خواهند كه مؤسسات آموزش عالی اختصاصی به آنها توجه بیشتری برای بدست آوردن نمرات و رتبه های حسابداری بنمایند زیرا که آنها توجه ای در وقت معمول کلاس ها انجام نمی دهند و کلاسهای آموزشی خود را برای ده یا شصت هفته یا یک ربع سال تحصیلی و یا یک نیمسال تحصیلی برگزار می کنند که همین گستردگی کلاسها باعث بی توجهی می شود. مؤسسات آموزش عالی نیز شیفته خوش بینی و غرور سکوهای نمایش و تکنولوژی های خودشان می باشند و این باعث می شود که دانشجویان بالغ بیشتری برای سطوح شیوه های آموزش و استفاده از تجربیات بیشتر به سمت این مؤسسات سرازیر شوند. تقریباً 75% دانشجویان امروزی دوره لیسانس که مورد رسیدگی قرار گرفته اند غیرسنتی یا مدرن هستند زیرا که سن یا اوضاع مالی و دانشکده ها شرایط را طوری فراهم کرده است تا که استقبال از ثبت نام آموزش مجازی هر روز بیشتر شود.

دانشجویان و دانش آموزان بالغ مجازی در شیوه های آموزش و درخواست ها و شناخت یک زندگی واقعی و تجربیات کاری تفاوت دارند. بنابراین این یک امر قطعی و مسلم است برای دانشکده های آموزش  مجازی که از شیوه های آموزش که به برای  دانش آموزان بالغ آموزش مجازی استفاده می شود آگاه و باخبر باشند و این روش ها می تواند برای تدریس خیلی از دانشجویان دیگر امکان پذیر باشد. فرایندهای آموزش حسابداری در دانشگاهها و حرفه حسابداری فرصت مبارزاتی بیشتری را برای اداره کردن و تغییر دادن همیشگی و دائمی محیط بازرگانی فراهم می نمایند. ادامه آموزش حسابداری برای شناخت اکتساب کننده های لازم مثل اصول و درخواست ها می باشد. اما امروزه بیشتر این حرفه ها تاکید کردن های بیشتری برای شناخت توسعه و مهارتهای مدیریت بازرگانی و تکنولوژی اطلاعات و نسبت های داخلی و پرسنلی نیاز دارند. نیاز به تنوع مهارت ها برای ترازهای داخلی حسابداران یک چالش جدی و مهم را برای اساتید و دانشجویان فراهم کرده است. مبارزه خوب برای حرفه های حسابداری تخصصی و آزموده نیز بزرگ تر می شود زیرا که شناخت کاملی از مهارتها و نیازهای ثابت و پایدار و تغییر دادن تقاضاهای ارباب رجوع در ملاقاتها لازم است. پاسخ دهندگان دانشکده برای مطالعه جین کنز (2003) سه ملاک آموزشی را  به نظر خودشان برای دانشجویانی که به حرفه حسابداری آمده بودند شناسایی کرده بودند  که این سه ملاک لازم شامل: آموزش اختصاصی دانشکده، موفقیت در امتحانات حرفه ای و تجربیات کاری می باشدكه این سه ملاك بیشتر راضی کننده می باشد.

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید