تحقیق جذب نور در تاریکی با الگو از چشم گربه

تحقیق جذب نور در تاریکی با الگو از چشم گربه تحقیق جذب نور در تاریکی با الگو از چشم گربه

دسته : زیست شناسی

فرمت فایل : word

حجم فایل : 2746 KB

تعداد صفحات : 29

بازدیدها : 343

برچسبها : تحقیق چشم جذب نور تاریکی گربه

مبلغ : 1000 تومان

خرید این فایل

دانلود پروژه تحقیقاتی جذب نور در تاریکی با الگو از چشم گربه

تحقیق دانلودی جذب نور در تاریکی با الگو از چشم گربه

آنوتومی چشم:

آناتومی چشم را ابتدا با بررسی کاسه چشم (orbit) آغاز می کنیم.

کاسه های چشم بصورت دو حفره اند که حاوی کره های چشم، عضلات، عروق و اعصاب مربوط به دستگاه اشکی، همراه با مقدار متغیری بافت چربی نرم می باشند. حفره کاسه چشم شبیه هرمی چهارضلعی است که راس آن در عقب واقع شده است. دیواره های داخلی راست و چپ کاسه چشم موازیند و توسط بینی از هم جدا شده اند. در هر کاسه چشم (اربیت) دیواره های داخلی و خارجی زاویه ای 45 درجه تشکیل می دهند در نتیجه زاویه بین دو دیواره خارجی قائمه می شود. شکل اربیت را به گلابی ای تشبیه می کنند که عصب بینایی (oftie nerve) دم آن را می سازد. قطر محیط قدامی قدری کوچکتر از ناحیه بلافاصله پشت لبه است، بنابراین حاشیه محافظ محکمی را می سازد.

اجزای چشم شامل

- پلکها: پلکها پرده نازکی مرکب از پوست، عضله، بافت فیبروزی و غشاء مخاطی هستند که چشم را در برابر محرک خارجی محافظت می کنند. بعلاوه مقدار نور ورودی به چشم را تنظیم کرده و اشک را بروی کره چشم پخش می کنند. اگر پلکها کاملاً بسته باشند حدود 1% نور محیط وارد چشم می شود. وقتی پلکها باز هستند فضای بیضی شکلی را ایجاد می کنند که شکاف پلکی نام دارد طول آن حدود mm 30 و بیشترین ارتفاع آن در وسط حدود mm 12 است .

گربه ها چگونه در تاریکی می بینند؟

گربه های خانگی بگونه ای رشد و نمو یافته اند که اغلب در شب به جستجوی شکار می پردازند. امروزه معنای این امر این است که شما وقتی ظرف غذا گربه تان را در یک آشپزخانه تاریک قرار می دهید گربه شما می تواند به آسانی از طریق بو کردن شکار را پیدا کند. در زمان قطع برق و موقعیکه انسان در تاریکی کورمال کورمال بدنبال شمع می گردد گربه می تواند در میان اتاق راه برود بدون آنکه به چیزی برخورد کند.

در چشم ما و در چشم گربه ها، مردمک چشم با تغییر شدت نور اندازه اش تغییر می کند. مردمک در تاریکی بزرگتر می شود تا نور بیشتری وارد چشم شود و در زمان تابش نور زیاد مثل نور خورشید کوچکتر می شود. در پشت مردمک یک غشاء لاستیک مانند وجود دارد که عدسی نامیده می شود. زمانیکه نور از میان آن عبور می کند آنرا فوکوس (متمرکز) می نماید. امتداد نور به مسیر خود در اتاقک داخلی چشم باعث برخورد به پرده ای بنام ریتن (شبکیه) می شود.

سلولهای عصبی ریتن (شبکیه) که میله ای و مخروطی نامیده می شوند از طریق عصب باصره یا اپتیک علامتها یا سیگنالهایی را به مغز می فرستند و مغز این سیگنالها را بصورت یک تصویر ثبت می نماید...

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید