تحقیق مورچه های سیاه آتشین

تحقیق مورچه های سیاه آتشین تحقیق مورچه های سیاه آتشین

دسته : زیست شناسی

فرمت فایل : word

حجم فایل : 21 KB

تعداد صفحات : 33

بازدیدها : 328

برچسبها : تحقیق مورچه مورچه های سیاه آتشین

مبلغ : 1000 تومان

خرید این فایل

دانلود تحقیق مورچه ها - مقاله مورچه های سیاه آتشین

تحقیق دانلودی مورچه های سیاه آتشین

تاریخچه:

مورچه های سیاه آتشین وارده، به طور اتفاقی از آمریکای جنوبی به صورت تغییرپذیر وراد آلباما شده اند. اوّلین گزارش در سال 1918 داده شد. توزیع آن تاکنون منحصر به قسمتهایی از می سی سی پی و آلیاما شده است.

مورچه های قرمز آتشین وارده از حدود سال 1930 وارد شده اند و بیشتر از 260 میلیون جریب زمین در نه منطقه جنوب شرقی آمریکا آلوده شده اند که شامل بیشتر قسمتهای فلوریدا، جورحیا، جنوب کارولینا، تینیس، آلباما، می سی سی پی، آرکانزاس، و تگزاس و اوکلاهوما می باشد.

این گونه خیلی فراوان شده است. و وقتی زیاد شده اند خیلی از مورچه های بومی را بیرون کرده اند. توانایی انتشار در غرب و باقی ماندن در آریزونای جنوبی و در طول سواحل اقیانوس آرام تا واشنگتن وجود دارد.

مورچه ها سرتاسر جهان روی می دهند. مورچه های دروگر در غرب رود می سی سی پی و جنوب وجود دارد. که گونه های مشترک شامل مورچهدروگر غربی
Polyygomyrmex occidentalis، مورچه های قرمز دروگر p barduts ، مورچه های دروگر کالیفرنیا p. californicus و مورچه دروگر فلوریدایی p. badius می باشد.

مورچه برنده برگ تگزاس در نیمه شرقی تگزاسغرب مرکزی لویسیانا رخ می دهد.

در شمال شرقی آمریکا مورچه های مزارع و مورچه پیاده رو و مورچه های قرمز، و Alleg heney mound و گونه های مشترکی در مناطق چمنزار هستند. خیلی از گونه های مورچه ها در چمنزارها در منطقه آمریکا بومی شده اند.

بیولوژی مورچه های آتشین

کلنی مورچه های آتشین قرمز وارده شامل نوزادان و چندین نوع از بالغین هستند

1- نرهای بالدار که قابل شناسایی از ماده ها هستندبا سر کوچکتر

2- ماده های قرمز متمایل به قهوه ای بالدار

3- کارگرها

مورچه های کارگر ماده های عقیم بدون بال هستند. آنها با دفاع کردن ملکه از مزاحمها و باغذا دادن ملکه، تنها غذایی که کارگران ابتدا خورده اند و با رهاندن ملکه از خطر، از ملکه محافظت می کنند. آنها همیچنین به جستجوی غذا می پردازند و از نوزادان مراقبت می کنند. نوزادان در تخم کرمی رنگ ساخته می شوند و سپس لارو و پوپ ایجاد می شود.

شکل بالدار مورچه یا دارای قدرت تولید مثل در تپه های خاکی زندگی می کنند تا زمانی که برای جفت گیری به پرواز درمی آیند. جفت گیری اغلب در بعدازظهرها و بعد از یک دوره بارندگی رخ می دهد. پروازهای جفت گیری بیشتر در بهار و پاییز رخ می دهد. نرها بعد از جفت گیری می میرند. در حالیکه ملکه بارور شده به زمین می آید تا یک مکان جهت آشیانه پیدا کند. بالهای ملکه می افتد و او شروع به حفر یک حفره می کند که کلنی جدید را شروع کند. بعضی اوقات چندین ملکه با هم در یک آشیانه می توانند پیدا شوند.

یک ملکه جدید باردار شده حدود دو جین تخم می گذارد هنگامی که آنها باز می شود 7 تا 10 روز بعد لارو ایجاد می شود که به وسیله ملکه غذا می خورند. بعد از آن که ملکه توسط کاگرها تغذیه می شود می تواند تا حدود 800تخم در روز بگذارد. لاروها در عرض 6 تا 10 روز تکامل می یابند و بعداً پوپ تبدیل می شود. بالغ ها 15 9 روز ظاهر می شوند.

متوسط هر کلنی شامل 000/100 تا 000/500 کارگر و چندین صد شکل بالدار و ملکههستند ملکه می تواند 7 سال یا بیشتر زندگی کند در حالیکه کارگرها عموماً حدود 5 هفته زندگی می کنند. هرچند که آنها می توانند بیشتر زنده بماند.

دو نوع مورچه های آتشین وراده وجود دارد. شکل تک ملکه ای و شکل چندین ملکه ای.

کارگرها در کلنی های تک ملکه ای داخل زمین زندگی می کنند کارگران در کلنی های چندین ملکه ای آزادانه از یک تپه به تپه دیگر حرکت می کند که نتیجه اش یک افزایش برجسته ای در تعدد تپه ها در هر جریپ زمین بوده است.

مناطقی که به وسیله کلنی های تک ملکه ای آلوده شده اند حدود 40 تا 150 تپه در هر جریب زمین می باشد (تقریباً کمتر از 7 میلیون مورچه در جریب) و در کلنی های که چندین ملکه وجود دارد بیشتر از 200 تپه در هر جریپ زمین و 40 میلیون مورچه در هر جریب رخ می دهد.

مورچه های آتشین وارده تقریباً در هر نوع خاکی تپه می سازند اما آنها ترجیح می دهند در مناطق آفتابی نظیر مراتع پارکهاچمنزارهامرغزارها و مناطق کشاورزی لانه سازی کنند.

بلندی تپه ها به 18 اینچ می رسد که بستگی به نوع خاک دارد. اغلب تپه ها در الوارهای فاسد شده و اطراف کنده های درخت و درختان کلنی سازی می کنند کلنی ها می توانند زیرساختمانها ایجاد شوند. ساکن کلنی ها به طور مکرر از یک مکان به مکان دیگر کوچ می کنند. ملکه فقط به نصف دو جین کارگر جهت شروع کلنی احتیاج دارد. آنها می توانند تپه های جدید را توسعه دهند به چندین صد تپه که بیشتر هنگام شب رخ می دهد.

سیل باعث می شود که آنها کلنی هایشان را ترک کنند و شناور باشند تا زمانی که آنها به زمین دسترسی یابند که بتوانند تپه جدید را درست کنند.

آنها همچنین می توانند به مکانهایی داخل خانه مهاجرت کنند. مورچه های آتشین می توانند مفید باشند آنها ابتدائاً روی حشرات و بندپایان آفت غذا می خورند ما می توانیم، به این وسیله نیازمان را به حشره کشها در زمینه کشاورزی کاهش دهیم. در مناطق شهری مورچه های آتشین روی لارومسگها، ساسها و تخم سوسک حمام و کنه ها و دیگر آفتها تغذیه می کند.

محل زندگی مورچه های سیاه آتشین

تاریخچه زندگی و عادتها:

سیکل زندگی: در طول پرواز نکاحی مورچه ها، هنگامی که نرها و ماده های بالدار جفت می شوند و جفت گیری می کنند، بعداً اسپرم به ماده ها منتقل می شوند و نرها به سرعت می میرند. ماده ها به زمین می آیند و یک جای مناسب برای لانه گزینی انتخاب می کنند بالهایشان از دست داده و شروع به تخم گذاری می کنند. اولین نسل لاروها به وسیله ملکه غذادهی و مراقبت می شوند. و کارگرهای عقیم مورچه ها پیشرفت می کنند. بعداً تنها نقش آن تخم گذاری است.

مورچه های کارگر از ملکه و نوزادان (تخم ها، لارو، پوپ) مراقبت می کنند. لانه را به وجود می آورند و از آن نگهداری می کنند. از کلنی دفاع می کنند و برای غذا به جستجو می پردازند.

شکل کلنی مورچه های آتشین وارده: شکل بالدار که دارای قدرت تولید مثل هستند در تپه ها زندگی می کنند تا زمانی که آنها به پرواز جفت گیری مباردت ورزند اغلب در بعد از ظهر زود و بعد از بارندگی اتفاق می افتد. نرها بعد از جفت گیری می میرند در حالیکه ملکه های باردار شده پایین می آیند که یک مکان مناسب جهت کلنی جدید پیدا کنند. بعضی اوقات چندین ملکه یک حفره ای حفر می کنند که یک کلنی جدید را شروع کنند.

یک ملکه جدید باردار شده حدود دوجین تخم به صورت خوشه ای قرار می دهد. در حالیکه تخم ها 7 تا 10 روز بعد باز می شوند لارو به وسیله ملکه غذادهی می شوند بعد از آن ملکه توسط مورچه های کارگر غذادهی می شوند. او می تواند تا 800 تخم در متوسط هرروز بگذارد. لاروها 6 تا 10 روز بعد رشد می کنند و بعداً پوپ ایجاد می شود. و مورچه بالغ در 9 الی 15 روز ظاهر می شود. هر کلنی متوسط شامل 000/100 تا 000/500 کارگر، چندین صد فرم بالدار ملکه می باشد.

مورچه های ملکه می توانند 7 سال یا بیشتر زندگی می کند درحالکیه مورچه های کارگر حدود 5 هفته زندگی می کنند هرچند که آنها می توانند به مدت طولانی تری زنده بمانند.

فهرست مطالب تحقیق دانلودی

تاریخچه

دشمنان طبیعی مورچه های آتشین قرمز وارده

بیولوژی

محل زندگی:

تاریخچه زندگی و عادتها

شناسایی مورچه ها و طبقه بندی

اثرات اقتصادی روی انسان

بقا نگهداری

مورچه های آتشین

ظهور

تغذیه

مشکلات پزشکی در ارتباط با مورچه های آتشین وارده

کشتن مورچه های آتشین

پاشیدن سموم روی تپه

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید