تحقیق دادگاه جنایی بین المللی

تحقیق دادگاه جنایی بین المللی تحقیق دادگاه جنایی بین المللی

دسته : حقوق

فرمت فایل : word

حجم فایل : 20 KB

تعداد صفحات : 25

بازدیدها : 300

برچسبها : تحقیق دادگاه جنایی دادگاه بین الملل

مبلغ : 1000 تومان

خرید این فایل

دانلود مقاله تحقیقاتی حقوق دادگاه جنایی بین المللی

مقاله تحقیقاتی دادگاه جنایی بین المللی

برآوردهای تازه حکایت از آن دارند که 4 سال طول خواهد کشید تا ICTY بررسی های خود را به پایان رساند و حداقل 10 سال هم زمان محاکمات و تلاش برای استیناف صرف خواهد شد. بر همین اساس تخمین زده می شود که پیمان رم حداقل در سال 2002 به اجرا در آید. بنابر همین برآوردها می توان گفت، حداکثر زمان این محاکمات 8 سال زمان خواهد برد؛ 4 یا 6 سال نیز اززمانی که یک محاکمه ممکن است آغاز شود، زمان احتیاج دارد.

متأسفانه نمی توان محاکمات را طی این دوره تخمین زد چرا که کاهش حجم کاری ICTY و فعالیت حقوقی در ICC ممکن است فاصله زمانی یاد شده را کوتاه تر نماید.

گزینه دیگر در برابر ICC الزام به تعهدات تازه در برابر تعهدات دریافتی ICTY خواهد بود. یکی از احتمالات دیگر این است که ICTY مرکز خود را از محل کنونی تغییر دهد.

چنین وضعیتی بستگی به کار ارجاعی به ICTY دارد که هنوز از برخی تسهیلات استفاده می کند و به اندازه کافی نسبت به ICC گسترش پیدا کرده و به عنوان یک بخش تنها بالغ بر 210 نفر کارمند را در خود جای داده است. در هر صورت مخارج مرتبط با اقدامات اولیه دادگاه به طور زیادی وابسته به امنیت که آیا هلند با دریافت هزینه های ساختمان به این امر کمک خواهد کرد. این مسال با هم مرتبط هستند، به طوری که دولت آلمان نیز هزینه مخارج ساختمان اختصاص یافته به محاکمات دادگاه حقوق دریاها را دریافت نمی کند. دادگاه نیازمند تأمین مالی مخار اولیه نظیر هزینه های راه اندازی یا پرداخت های ادواری است. اجاره بهای سالانه رقمی بین 600 هزار تا 2 میلیون دلار هزینه دربر خواهد داشت. هزینه اجاره بهای ساختمان اصلی ICTY برای سال 2000 بالغ بر 2/2 میلیون دلار است و هزینه اجاره دیگر بخشها نیز تا 600 هزار دلار محاسبه شده است.

وکلای مدافع دادگاه بین الممل

شخصی که مورد بازپرسی قرار می گیرد و تفهیم اتهام می شود از حق انتخاب مشاور برخوردار است و دادگاه به سبب عسر و حرج وی هزینه مربوط را پرداخت می کند. این حق احکام صادره از سوی بیشتر دادگاه های جنایی ملی و بین المللی مورد ابرام قرار گرفته است. در مورد ICTY و ICTR، بیشتر متهمان ادعای عسر و حرج کرده اند، شرایط دادگاه را برای پرداخت هزینه وکلای مدافع را تکمیل کرده اند/ پذیرفته اند.

هزینه پرداختی در ICTY برای مخارج وکلای مدافع در سال 1998 بالغ بر 9 میلیون دلار بوده است که برای سال 1999 14 میلیون دلار برآورد شده و برای سال 2000 میلادی نیز 9/13 میلیون تخمین زده می شود که تقریباً معادل 13% کل بودجه سالانه دادگاه است. تجربیات دادگاهی نشان می دهد که هزینه وکلای مدافع طی دوره پیش از محاکمه برای هر نفر 30 هزار دلار است که این میزان برای هر فردی که متهم می شود در دادگاه ماهانه به 55 هزار دلار می رسد . این مبلغ شامل دستمزد وکلای مدافع، همکاران آنها و بازرسان است. از آنجا که مبنای پرداخت این دستمزدها بر پایه نرخ یک ساعت کار است، منتقدان متهم می کنند که انگیزه مالی ناچیزی برای وکیل مدافع جهت تسریع در رسیدگی به اتهامات وجود دارد. حتی در برخی اظهارات چندین وکیل مدافع انگیزه های افراطی مشاهده شده است. دفتر ICTY برای آندسته از وکلای مدافعی که طبق مقررات ICC مبنی بر واگذاری دفاعیه به هیأت وکلای مدافع امکان پذیر باشد و همزمان امکان پرداخت پاداش متناسب و رعایت عدالت وجود داشته باشد، نظام پرداخت کلی (یکجا) دستمزد را ایجاد کرده است.

هزینه های اداری

بدنبال افزایش فعالیت ها، هزینه های اداری دادگاه به طور متناسب و هماهنگ افزایش خواهد یافت...

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید