پایان نامه تاثیر تبلیغات بر جذب مشتریان خدمات بانکداری الکترونیک

پایان نامه تاثیر تبلیغات بر جذب مشتریان خدمات بانکداری الکترونیک پایان نامه تاثیر تبلیغات بر جذب مشتریان خدمات بانکداری الکترونیک

دسته : مدیریت

فرمت فایل : word

حجم فایل : 433 KB

تعداد صفحات : 126

بازدیدها : 826

برچسبها : خدمات بانکداری الکترونیک جذب مشتریان تبلیغات

مبلغ : 9000 تومان

خرید این فایل

دانلود پایان نامه تاثیر تبلیغات بر جذب مشتریان خدمات بانکداری الکترونیک مورد مطالعه بانکهای تجارت استان گیلان

پایان نامه تاثیر تبلیغات بر جذب مشتریان خدمات بانکداری الکترونیک

چکیده:

امروزه با توجه به ساختار رقابتی شدید حاکم بر بانکها در عرضه خدمات الکترونیکی، استفاده از تبلیغات برای معرفی خدمات نقش مهمی در ترغیب و تشویق مشتریان در استفاده از محصول و خدمات و در نهایت جذب آنها به سمت استفاده از خدمات الکترونیکی بانکها دارد. به عبارت دیگر اگر بانکها بتوانند اثر بخشی تبلیغات خود را بر مشتریان ارزیابی نمایند، می توانند در آینده عملکرد بهتری داشته باشند که این خود می تواند به عنوان یک مزیت رقابتی برای بانکها محسوب شود. در این رابطه تحقیقات مختلفی در سطح کشور انجام شده است که در آنها تنها عناصر تاثیر گذار در تبلیغات و یا وسیله ارتباطی تبلیغاتی مورد بررسی قرار گرفته است.

تحقیق حاضر که روی بانکهای تجارت استان گیلان انجام شده است. برای دستیابی به این سوال است که آیا تبلیغات باعث افزایش جذب مشتریان در استفاده از خدمات الکترونیکی بانک تجارت (از جمله خدمات موبایل بانک، تلفنبانک، اینترنت بانک دستگاه pos فروشگاهی و سیستم دستگاههای خودپرداز ATM) شده است و اگر تاثیر دارد کدام یک از روشهای تبلیغ (تبلیغات تلویزیونی، تبلیغات رادیویی، استفاده ار تبلیغات کاتالوگها و بروشورها، تبلیغات مطبوعاتی و یا تبلبغات شفاهی) اثرگذارتر است. پایان نامه حاضر یک تحقیق بر مبنای هدف جزء تحقیقات کاربردی است که با استفاده از منابع کتابخانه ای و منابع اطلاعاتی بانکها ونظر کارشناسان مربوطه با استفاده از ابزار پرسشنامه نظرات مشتریان خدمات الکترونیکی بانک تجارت استان گیلان جمع آوری و در نهایت پس از بررسی گزینه های پرسشنامه تاثیر عناصر تبلیغاتی و تاثیر وسایل ارتباطی تبلیغاتی توسط از نرم افزار SPSS V:18 و رگرسیون، تاثیر تبلیغات بر جذب مشتریان خدمات بانکداری الکترونیک را مشخص کرده و ضمن بررسی وسایل ارتباطی موثرترین روش تبلیغات را تعیین و معرفی می نماید. در پایان ضمن بررسی فرضیات تحقیق راهکارهایی برای بهبود تحقیقات آتی ارائه می دهد.

واژگان کلیدی: تبلیغات-بانکداری الکترونیک -مشتری

مقدمه

امروزه از یک سو سازمانها برای شناساندن و معرفی کالاها و خدمات خود و اعلام وجه تمایز آن با کالاهای مشابه با بکارگیری رسانه های مختلف تبلیغاتی می کوشند تا پیامهای تأثیر گذاری را به منظور ترغیب مخاطبان به خرید ارسال کنند. از سوی دیگر، مردم با انواع تبلیغات از طریق رسانه های گوناگون در هر زمان و هر مکانی محاط شده اند و این در حالی است که آنچه در بحث تبلیغات حایز اهمیت است ارزیابی میزان اثربخشی آن است.

نقش تبلیغات در جذب مشتری

تبلیغ باعث تغییراتی در نگرش، دانش و رفتار مخاطبین می شود. آگاه سازی، ترغیب، تشویق، یادآوری، تحکیم روابط و تسریع و ترویج مبادلات از جمله وظایف گوناگون تبلیغات است که با بررسی آثار تبلیغات و ارتباط آن با اهداف سازمان می توان تغییراتی در بودجه تبلیغاتی تا شکل محتوای پیامها و نوع رسانه و کانالهای ارتباطی و حتی زمان و شرایط تبلیغ به عمل آورد تا تبلیغات مفیدتر و موثرتر از گذشته صورت گیرد.

اما مساله مهم این است که بانکها با توجه به ساختار رقابتی شدید حاکم بر آنها در عرضه خدمات الکترونیکی به استفاده از تبلیغات گسترده رسانه ای برای معرفی خدمات خود روی آورده اند. از آنجایی که اثرات تبلیغات مختلف بر افراد مختلف متفاوت است و اینکه چه تأثیری در آگاهی، ترغیب و تشویق آنها در استفاده از محصول و خدمات و در نهایت جذب آنها به سمت استفاده از خدمات الکترونیکی بانکها دارد برای بانکها امری ضروری و لازم می باشد. به عبارت دیگر اگر بانکها بتوانند اثر بخشی تبلیغات خود را بر مشتریان ارزیابی نمایند، می توانند در آینده عملکرد بهتری داشته باشند که این خود می تواند به عنوان یک مزیت رقابتی برای بانکها محسوب شود.

پژوهش اثر بخشی تبلیغات در خلق و خوی مصرف کننده که در سال 2009 انجام گرفت یک مطالعه تجربی بود و یافته های آن حاکی از آن است که در اثر بخشی تبلیغات، تبلیغات با زمینه شاد می تواند سبب ایجاد نگرش مثبت نسبت به کسب محصول گردد. همچنین این پژوهش نشان داد که شرکت کنندگان با خلق و خوی خوب واکنش مثبت تری نسبت به فروشنده که منتقل کننده احساسات مثبت است نشان می دهند و مایل به پرداخت هزینه بیشتر برای محصول تایید شده توسط افراد می باشند در حالی که شرکت کنندگان با خلق و خوی بد واکنش منفی نسبت به محصول نشان داده و مایل به پرداخت هزینه کمتری برای محصول می باشند

فهرست مطالب پایان نامه

فصل اول :کلیات پژوهش

مقدمه

بیان مسئله

اهمیت و ضرورت انجام تحقیق

زمینه تحقیق

پرسش های تحقیق

اهداف پژوهش

چهارچوب نظری(تحلیلی) تحقیق

مدل تحلیلی پژوهش

فرضیه های تحقیق

کاربردهای تحقیق

مزایای حاصل از پژوهش

روش تحقیق

روش و ابزار گردآوری اطلاعات

قلمرو تحقیق

ساختار پایان نامه

فصل دوم:مروری بر ادبیات موضوع و بیشینه موضوع

مقدمه

بخش اول- ادبیات موضوع

تبلیغات

مشتری

تعریف بانک و بانکداری الکترونیک

بیشینه تحقیق

فصل سوم :روش شناسی تحقیق

مقدمه

روش تحقیق

جامعه آماری

آزمون نرمال بودن جامعه آماری

مدل پیشنهادی تحقیق

حجم نمونه و روش اندازه گیری آن

ابزار گردآوری اطلاعات

طراحی پرسش نامه و روایی و پایایی

متغیرها و روش تجزیه و تحلیل اطلاعات

فصل چهارم :تجزیه و تحلیل داده ها

مقدمه

تجزیه و تحلیل آماری

فصل پنجم نتیجه گیری و پیشنهادات

مقدمه

نتایج و دستاوردهای حاصل از تحقیق

مقایسه نتایج تحقیق با بیشینه

محدودیت های تحقیق

پیشنهادات و راهکارهای بهبود برای تحقیقات آتی

فهرست پیوستها

فهرست منابع و ماخذ

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید