تحقیق حرفه حسابرسی، تنظیم طرح کلی حسابرسی

تحقیق حرفه حسابرسی، تنظیم طرح کلی حسابرسی تحقیق حرفه حسابرسی، تنظیم طرح کلی حسابرسی

دسته : حسابداری

فرمت فایل : word

حجم فایل : 16 KB

تعداد صفحات : 19

بازدیدها : 306

برچسبها : تحقیق حسابرسی طرح حسابرسی

مبلغ : 1000 تومان

خرید این فایل

دانلود تحقیق حرفه حسابرسی - تنظیم طرح کلی حسابرسی

تحقیق حرفه حسابرسی - تنظیم طرح کلی حسابرسی

وجود اطلاعات مالی قابل اتکا، لازمه بقای جامعه امروزین است. فرد سرمایه گذاری که تصمیم به خرید یا فروش سهام می گیرد، بانکداری که در مورد تأیید یک تقاضای وام تصمیم می گیرد، و دولت برای وصول درآمد مالیات متکی بر اظهار نامه های مالیاتی، همگی بر اطلاعاتی اتکا می کنند که توسط دیگران تهیه شده است. در بسیاری از این موارد، هدفهای تهیه کنندگان این اطلاعات، با هدفهای استفاده کنندگان از آن مغیر است. نیاز به وجود حسابرسان مستقل در چنین استدلالی مستتر است، یعنی افرادی با صلاحیت و صداقت حرفه ای که بتواند مشخص کنند اطلاعات مالی که بر آن اتکا می شود تصویری مطلوب و کامل از واقعیت امر است یا خیر.

بیشتر مؤسسات حسابرسی به شکل تضامنی اداره می شوند، هر چند که یک حسابرس مستقل می تواند در مؤسسه انفرادی خود یا در یک شرکت حرفه ای به کار حسابرسی بپردازد. شکل تضامنی در مقایسه با مؤسسه انفرادی دارای مزایای فراوانی است. هنگامی که دو یا چند حسابرس یا یکدیگر همکاری می کنند، امکان این که هر یک در کاری تخصص یابند افزایش می یابد و نوع میزان خدمات ارائه شده به صاحبکاران، مانند برنامه ریزی مالیاتی و خدمات مشاوره مدیریت، نیز ممکن است گسترش یابد. همچنین برای حسابرسان واجد شرایطی که در استخدام مؤسسه می باشند این امکان به وجود می آید که به سمت شریک مؤسسه ارتقا یابند. به وجود آوردن فرصت مشارکت برای کارکنان، یکی از عوامل مهم جلب همکاری و حفظ افراد با لیاقت توسط مؤسسات حسابرسی است. شکل تضامنی مؤسسه حسابرسی، از راه تبادل نظر و بحث های شرکا درباره مشکلات حسابرسی و مسایل روز نیز فرصت هایی را برای رشد حرفه به وجود می آورد.

برنامه ریزی حسابرسی

حسابرسان، ابتدا به ساکن صاحبکار جدیدی را نمی پذیرند و بی مقدمه برای شروع رسیدگی ها به محل کار وی نمی روند. اولین استاندارد اجرای عملیات حسابرسی چنین مقرر می دارد:

عملیات حسابرسی باید به میزان کافی برنامه ریزی شود و در صورت وجود کارکنان، بر کار آنان به گونه ای مناسب نظارت شود.

علاوه بر این استاندارد حسابرسی برنامه ریزی و سرپرستی نیز راهنمایی های لازم جهت برنامه ریزی کافی در هر کار حسابرسی را برای حسابرسان ارائه کرده است.

استمرار آموزش- واکنش حسابرسان نسبت به تحولات حرفه

گسترش دانش و افزودن بر مهارتهای حسابرسان در تمام طول خدمت حرفه ای آنان ضروری است. اغلب ایالتها با تصویب قوانین مربوط به استمرار آموزش، این ضرورت را به رسمیت شناخته اند. براساس این گونه قوانین، تمام حسابرسان مستقل باید حداقل تعداد معینی از ساعات اوقات خود را در هر سال (یا هر دو سال) به برنامه های قابل قبول پیشرفت حرفه ای اختصاص دهند. علاوه بر این ، یکی از شرایط عضویت در بخش مؤسسات حسابرسی انجمن حسابداران رسمی آمریکا، داشتن 120 ساعت آموزش در هر سه سال برای کلیه کارکنان حرفه ای هر مؤسسه عضو است. بخش های آموزش حرفه ای مؤسسات، انجمن های ایالتی، انجمن حسابداران رسمی آمریکا و اغلب دانشگاه ها برنامه هایی برای استمرار آموزش حرفه ارائه می کنند.

فهرست مطالب

مقدمه

برنامه ریزی حسابرسی

آموزش حرفه ای در مؤسسات حسابرسی

استمرار آموزش- واکنش حسابرسان نسبت به تحولات حرفه

نوسانات فصلی کار حسابرسان مستقل

تنظیم طرح کلی حسابرسی

برنامه های حسابرسی

متناسب سازی برنامه حسابرسی

بودجه های زمانی کار حسابرسی

خلاصه گزارشگری

لیست حقوق و دستمزد

منابع و مآخذ

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید