تحقیق هادیهای خطوط توزیع و انتقال برق

تحقیق هادیهای خطوط توزیع و انتقال برق تحقیق هادیهای خطوط توزیع و انتقال برق

دسته : برق ،الکترونیک و مخابرات

فرمت فایل : word

حجم فایل : 13 KB

تعداد صفحات : 17

بازدیدها : 268

برچسبها : خطوط توزیع انتقال برق هادی

مبلغ : 1000 تومان

خرید این فایل

دانلود مقاله و تحقیق هادیهای خطوط توزیع و انتقال برق

تحقیق هادیهای خطوط توزیع و انتقال برق

بهترین فلزات از نظر هدایت الکتریکی نقره و طلای سفید می باشد که به علت گرانی و کمیابی نمی توان از آن استفاده نمود. بنابراین فلزاتی که بعنوان هادیهای شبکه بکار می روند عبارتند از : مس آلومینیوم و فولاد که ممکن است به تنهایی یا بصورت ترکیبی از دو یا چند فلز بکار روند

مانند: مس فولاد و آلومینیوم/ فولاد.

مس: COPPER

از معمولترین هادیهای خطوط است که قابلیت هدایت بسیار خوبی دارد و از نظر هدایت الکتریکی بعد از نقره به حساب می آید و هر چقدر ناخالصی آن بیشتر باشد قابلیت هدایت آن کمتر است و چون در طبیعت به وفور یافت می شود ارزان تر از نقره است. استقامت مکانیکی آن خوب و عوامل جوی بر آن تاثیر زیاد ی ندارد.

آلومینیوم

آلومینیوم بیشتر در خطوط انتقال بخصوص با ولتاژ قوی بکار می رود. دارای 5/99درصد آلومینیوم و 5/. درصد فلزات دیگر می باشد. ضریب هدایت آلومینیوم از مس کمتر ولی قیمت آن ارزانتر و وزنش سبکتر است. استحکام مکانیکی آن از مس کمتر و تاثیر عوامل جوی و رطوبت بر آن به مراتب بیشتر از مس است و در هوای مرطوب زود اکسیده می شود.

الملک

این فلز در آلمان به الداری معروف است آلیاژی از 3/98 درصد آلومینیوم و بقیه آن منیزیم و سیلیسیوم می باشد. قابلیت هدایت آن 10 درصد از آلومینیوم خالص کمتر ولی مقاومت مکانیکی آن خیلی زیادتر می باشد.

آلومینیوم فولاد

منظور هادی می باشد که در وسط یک مغز فولادی و اطراف آن رشته های آلومینیومی قرار دارند. مغز فولادی برای استحکام مکانیکی ورشته های آلومینیومی برای هدایت الکتریسیته می باشد.

مقاومت مخصوص این هادی دو برابر مس و مقاومت مکانیکی آن 80 درصد مس سخت است. ضمنا برای جلوگیری از زنگ زدگی و همچنین خوردگی بین سیمها فولادی و آلومینیومی از فولاد گالوانیزه استفاده می کنند.

فولاد

فولاد دارای مقاومت مکانیکی زیاد و قابلیت هدایت کمی می باشد و با اسپانهای بلند به کار میرود. در شبکه به عنوان سیم گارد به کار می رود و سیمهای فولادی که در هوای آزاد بکار میروند بایستی گالوانیزه باشند تا زود زنگ نزنند...

هادیهای خطوط توزیع و انتقال

فهرست مطالب تحقیق دانلودی

دسته بندی هادیها

مقره های خطوط هوایی

مقره اتکائی

تسمه حائل

مزایای مقره شیشه ای نسبت به چینی

شکست الکتریکی مقره

انواع مقره ها

مقره های سوزنی

مقره سوزنی ساده

مقره آویزی یا بشقابی

کراس آرم صلیبی

مقره چرخی

کراس آرم یا کنسول و انواع آن

دمپر (موج گیر

کراس آرم ال ارم

کراس آرم فولادی

کراس آرم پرچمی

کراس آرم کانادایی ( جناقی

کراس آرم چتری

یا بازو کراس آرم نیرو شکن

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید