طرح کارآفرینی تولید بتن آماده

طرح کارآفرینی تولید بتن آماده طرح کارآفرینی تولید بتن آماده

دسته : طرح های توجیهی و کارآفرینی

فرمت فایل : word

حجم فایل : 544 KB

تعداد صفحات : 52

بازدیدها : 248

برچسبها : طرح توجیهی پروژه کارآفرینی بتن آماده

مبلغ : 2000 تومان

خرید این فایل

دانلود طرح توجیهی و پروژه کارآفرینی تولید بتن آماده

پروژه کارآفرینی و طرح توجیهی تولید بتن آماده در 52 صفحه ورد قابل ویرایش

خلاصه طرح

موضوع طرح : تولید بتن آماده

نوع تولیدات : بتن آماده

تعداد شاغلین : 15

دوره بازگشت سرمایه : 8/3

نرخ بازدهی سرمایه : 5/26%

این طرح توجیهی دارای جداول بررسی سرمایه گذاری ثابت طرح (شامل محوطه سازی، ساختمانها، تاسیسات و تجهیزات، ماشین آلات و تجهیزات و وسایل آزمایشگاهی، وسایط نقلیه و وسایل حمل و نقل داخل کارخانه، تجهیزات اداری و کارگاهی، هزینه های قبل از بهره برداری، جدول هزینه های ثابت طرح)، هزینه های جاری طرح (شامل مواد اولیه و بسته بندی، حقوق و دستمزد پرسنل غیر تولیدی، حقوق و دستمزد پرسنل تولیدی، هزینه سوخت و انرژی استهلاک و تعمیر و نگهداری، جدول هزینه های جاری طرح، جدول هزینه های ثابت و متغیر تولید، سرمایه در گردش، جدول سرمایه گذاری)، ظرفیت تولید و محاسبات فروش و نقطه سر به سر و سود عملیاتی طرح توجیهی تولید بتن آماده می باشد.

بخشهایی از متن طرح کارآفرینی

مواد تشکیل دهنده بتن

سنگدانه

سنگدانه ها به دو دسته تقسیم می شوند:

ماسه

تمامی ماسه های متداول در تولید بتن معمولی در این صنعت نیز به کار می رود. هر دونوع ماسه شکسته و یا گرد گوشه اعم از سلیسی و یا آهکی می تواند مورد استفاده قرار گیرد. ذرات ریزتر از 125 میکرون که به عنوان پودر تلقی میشوند، برخواص روانی بتن خود تراکم بسیار مؤثر بوده و به منظور تولید بتن یکنواخت، رطوبت آن باید دقیقاً کنترل شود. حداقل میزان ریزدانه ها (از ماسه تا مواد چسباننده پودری ) به منظور جلوگیری از جداشدگی دانه بندی از مقدار شخصی نباید کمتر باشد.

شن (درشت دانه ها)

تمامی انواع درشت دانه در اینجا به کار می رود، ولی حداکثر اندازه معمولی دانه ها 16 تا 20 میلی متر می باشد. به هر حال سنگدانه های تا حدود 40 میلی متر نیز می تواند در بتن خود تراکم به کار رود.استفاده از سنگدانه های شکسته سبب افزایش مقاومت بتن خود تراکم(بدلیل افزایش قفل و بست بین ذرات) می شود در حالیکه سنگدانه های گرد گوشه بدلیل گوشه بدلیل کاهش اصطکاک داخلی روانی آن را بهبود می بخشد.

سیمان

به طور کلی تمامی انواع سیمان های استاندارد می تواند در بتن خود تراکم به کار رود. انتخاب نوع سیمان بستگی به پارامترهای مورد انتظار بتن مثل مقاومت، دوام و... دارد.

دامنه عمومی میزان مصرف سیمان در اینجا 350 تا 450 کیلوگرم در مترمکعب می باشد. میزان بیشتر از 500 می تواند سبب افزایش خطر جمع شدگی شود. میزان کمتر از 350 نیز فقط در صورتی قابل قبول می باشد که به همراه مواد پوزولانی، خاکسترهای بادی، دوده سیلیسی و... به کار رود.

حضور بیش از 10% میزان در سیمان می تواند سبب کاهش نگهداشت کارایی بتن گردد.

...

تکنیک ساخت بتن

از نظر تکنیک ساخت سازه های بتنی سه دسته هستند:

1. پیش ساخته

2. در جا ریخته می شود

3. مرکب

پیش ساخته اعضائی هستند که در کارگاههای خاصی ساخته می شود و برای نصب به محل مورد نظر تحویل داده می شوند اعضاء با بتن ریزی در جا همانطور که از نامشان پیدا است در همان محل واقعی خود در سازه بتن ریزی می شوند و بالاخره اعضاء مرکب اعضا ئی هستند که ترکیبی از اجزاء پیش ساخته و بتن ریزی در جا هستند.

این اعضاء در اصول کلی طراحی یکسان هستند و مسائلی نظیر سرعت اجراء و دقت ساخت و اقتصادی بودن آنها است که سبب انتخاب می شود.

مواد تشکیل دهنده بتن

1. سیمان: هر ماده ای که دانه های مصالح سنگی را برای تشکیل یک توده توپر و یکپارچه بهم بچسباند سیمان نام دارد. سیمانهایی که در صفت بتن به کار می روند تقریبا غیر قابل حل در آب می باشند و به آنها سیمان هیدرولیکی می گویند از بین انواع سیمان پر کاربرد ترین در بتن سیمان پرتلند است.

2. مصالح سنگی: مصالح سنگی بین 60 تا 75 درصد حجم بتن را تشکیل می دهند و از اینرو نقش مهمی در رفتار بتن دارا می با شند بسیاری از خواص بتن نظیر مقاومت و خاصیت الاستیسیته و افت و خزش و دوام و.... متاثر از مشخصه های مصالح سنگی می باشند. مصالح سنگی بتن به دو دسته ریز دانه و درشت دانه تقسیم می شوند. البته استفاده از درشت دانه ها علاوه بر مسائل اقتصادی سبب کاهش افت بتن نیز میگردد. به بتنی که با استفاده از مصالح دانه سبک ساخته می شود بتن سبک سازه ای می گویند اگر علاوه بر ریز دانه ها از ماسه نیز استفاده شود بتن حاصله سبک با ماسه نام دارد.

...

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید