پروژه کارآفرینی و طرح توجیهی پرورش و نگهداری زنبور عسل

پروژه کارآفرینی و طرح توجیهی پرورش و نگهداری زنبور عسل پروژه کارآفرینی و طرح توجیهی پرورش و نگهداری زنبور عسل

دسته : طرح های توجیهی و کارآفرینی

فرمت فایل : word

حجم فایل : 418 KB

تعداد صفحات : 53

بازدیدها : 182

برچسبها : زنبور عسل پرورش طرح کارآفرینی

مبلغ : 2000 تومان

خرید این فایل

دانلود 2 پروژه کارآفرینی و طرح توجیهی پرورش و نگهداری زنبور عسل

پروژه کارآفرینی و طرح توجیهی پرورش و نگهداری زنبور عسل

فایل دانلودی حاضر حاوی دو طرح کارآفرینی در خصوص پرورش و نگهداری زنبور عسل می باشد که در زیر بخشهایی از متن هر یک از طرح های توجیهی آورده شده است.

پروژه کارآفرینی پرورش زنبور عسل

دلایل انتخاب طرح :

زنبور عسل یکی از مخلوقات خارق العاده و مورد توجه خداوند است که از آن در بسیاری از شاخه های مختلف علوم استفاده های مختلف می شود ، استفاده از عسل در محصولات غذایی و همچنین خواص دارویی آن یکی از مواردی است که از دیرباز به آن توجه شده است ، با توجه به نیاز جامعه به داشتن محصولات طبیعی مانند عسل طبیعی و امکان برقرار ارتباط با نهادها و ارگانهای دولتی این طرح به عنوان طرح مورد نظر متقاضی انتخاب شده است .

میزان اشتغالزایی طرح 9 نفر می باشد

گزارش مختصر بازدید از واحد ها تولیدی با خدماتی مرتبط با موضوع پروژه :

بازدید از منطقه پرورش زنبور فکوری (الموت)

در بازدید از این منطقه با بسیاری از اطلاعات فنی در زمینه پرورش زنبور عسل آشنا شدیم ، این منطقه یکی از منطقه های عظیم پرورش زنبور عسل است که محصولا تولیدی خود را بر اساس قرار داد به صنایع غذایی سحر واگذار می کند ، این مرکز است روش تولید مکانیزه استفاده می کند و دارای 400 کندوی بزرگ و 600 کندوی کوچک است .

جنبه های ابتکاری بودن و خلاقیت به کار رفته شده :

برای پیشرفت در تولید و با استفاده از روش های ابتکاری و نوآوری و خلاقیت در تولید محصول با بهره گیری از سیستم تولید مکانیزه شرکت axelکه یکی از شرکت های بزرگ در تولید محصولات دامی میباشد می توان به ظرفیت تولید بسیار بالایی دست یافت .

طرح توجیهی پرورش و نگهداری زنبور عسل به ظرفیت 1250 کندو

عسل حاوی بیش از هفتاد ماده مفید برای بدن انسان است. اساسا عسل از گلوکز، فروکتوز و منو ساکارید ها ساخته شده است. همچنین عسل دارای آنزیم های مفیدی از جمله آمیلاز، سوکراز، کاتالاز، پراکسیداز و لیپاز بوده و در رده بندی غذاهای سرشار از آنزیمها مقام نخست را به خود اختصاص داده است. ضمن اینکه مواد معدنی مختلفی مانند کلسیم، سدیم، پتاسیم، منیزیم، آهن، کلر، فسفر، گوگرد و ید نیز در عسل یافت میشوند. عسل به عنوان یک ماده کامل غذایی همچنین اسیدهای آلی ( اسید مالیک، وینیک، ،(B1,B2,B3,B5,B6,C,E,K) دارای انواع ویتامین ها سیتریک، لاکتیک و اگزالیک ) و پروتئینها بوده و میتواند 315 تا 335 کیلوکالری انرژی ( به ازای هر یکصد گرم ) تولید نماید. از دیگر سو عسل دارای خواص درمانی، ضد عفونی کنندگی و حفاظت از مواد آلی در مقابل تجزیه و فساد میباشد. ابن سینا دانشمند بزرگ ایران در کتاب قانون ، در مورد معجون فلاسفه ( در هنگام زیاد شدن بلغم، اندرون را تقویت، نیرو را زیاد، اشتها ...: تهیه شده با عسل) می نویسد را باز می کند، عسل ، خوراکی است که جوانی را جاویدان میسازد، حافظه را نیرو میبخشد و گذشته. را در خاطره زنده میکند، اندیشه را پاک و زبان را میگشاید کلیه موارد مطروحه ، اهمیت استفاده از عسل به عنوان یک ماده غذایی مقوی و همچنین دارویی طبیعی را خاطرنشان میسازند. از دیگر سو با عنایت به رشد جمعیت و تنوع محصولات تولیدی و بالا رفتن سطح رقابت در زمینه عرضه انواع محصولات غذایی ، بهبود مستمر کیفیت محصولات و ایجاد تنوع در عرضه مناسب تر، از مواردی هستند که بایستی هر چه بیشتر مد نظر قرار گیرند. رعایت این موارد میتواند منجر به دسترسی آسان و ارزان مصرف کنندگان به مواد غذایی شود. طی فرایند پرورش و نگهداری زنبور عسل، همچنین اقدام به ازدیاد کندوها میشود که این عمل به منظور ترمیم تلفات و فروش انجام میپذیرد. در مناطق گرمسیر حتی میتوان از هر کندو یک بچه کندو گرفت. با اجرای این طرح، علاوه بر کسب سود مناسب اقتصادی میتوان بستر مناسبی را برای اشتغال نیروهای ماهر و نیمه ماهر فراهم آورد

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید