تحقیق فیلترهای فتوشاپ photoshop

تحقیق فیلترهای فتوشاپ photoshop تحقیق فیلترهای فتوشاپ photoshop

دسته : -رایگان

فرمت فایل : word

حجم فایل : 7 KB

تعداد صفحات : 27

بازدیدها : 389

برچسبها : تحقیق فیلترهای فتوشاپ

دانلود رایگان مقاله تحقیقاتی فیلترهای برنامه فتوشاپ photoshop

فیلترها در CS 2 Photoshop

فیلترها ابزارهای بسیار جالبی هستند که با استفاده از آنها می توانیم ظاهر تصویرها را به صورت های مختلفی تغییر دهیم. در ابتدا باید فایل مورد نظر را باز کنید( برای این کار کلیدهای O ,Ctrl ) را فشار دهید. سپس روی فایل مورد نظر دابل کلیک کنید.

نحوه استفاده از فیلترها در فتوشاپ

فیلترها را می توانید روی یک قسمت از تصویر یا یک لایه یا کل تصویر اعمال کنید. برای اعمال فیلتر بر روی یک محدوده دلخواه ابتدا قسمت مورد نظر را با ابزارهای Selectانتخاب نمائید وسپس فیلتر را انتخاب کنید.درصورتی که بخواهید فیلتر بر روی یکی از لایه ها اعمال شود. آن لایه را در پنجرهLayers فعال می کنیم وسپس فیلتر مورد نظر را انتخاب می کنیم. برای اعمال این فیلتر بر روی کل تصویر ابتدا گزینه Flatten Image از منوی Lager را انتخاب کنید، تا تمام لایه ها یکی شوند و سپس فیلتر را بر روی لایه بدست آمده اعمال نمائید.

در فتوشاپ منوی Filter را باز کنید:

پنج گزینه ای که توسط کادر قرمز مشخص شده اند جلوه های ویژه ای ایجاد می کند...

فیلترهای منوی Other

فیلترهای موجود در زیر منوی Other این اجازه را به شما می دهد که فیلتر مورد نظر خود را ایجاد کنید. این منوی فرعی را باز کنید:

گزینه Custom این امکان را به شما می دهد که جلوه مورد نظر خود را طراحی کنید. با کمک فیلتر Custom می توانید روشنایی (Brightness) هر پیکسل از تصویر را به دلخواه خود تغییر دهید.

گزینه High Pass در شعاع تعریف شده جزئیات را حفظ می کند، و بقیه را تغییر نمی دهد.

فیلتر Minimum قسمت های سیاه رنگ را افزایش می دهد و ناحیه های سفید رنگ را کاهش می دهد. فیلتر Maximum برعکس فیلتر Minimum عمل می کند.

فیلتر Offset محدوده یا لایه انتخاب شده را به میزان موردنظر که در تنظیمات مربوط به این فیلتر تعیینمی کنید جابه جا می کند.


به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید