مقاله فرآیند بازاریابی الکترونیکی طبق مدلهای آمیخته بازاریابی اینترنتی

مقاله فرآیند بازاریابی الکترونیکی طبق مدلهای آمیخته بازاریابی اینترنتی مقاله فرآیند بازاریابی الکترونیکی طبق مدلهای آمیخته بازاریابی اینترنتی

دسته : حسابداری

فرمت فایل : word

حجم فایل : 49 KB

تعداد صفحات : 18

بازدیدها : 219

برچسبها : فرآیند بازاریابی الکترونیکی بازاریابی الکترونیکی نوین بازاریابی اینترنتی

مبلغ : 6000 تومان

خرید این فایل

دانلود مقاله ارایه فرآیند بازاریابی الکترونیکی نوین بر اساس مدل های آمیخته بازاریابی اینترنتی

چکیده :

به کارگیری فناوری اطلاعات و ارتباطات در عرصه های مختلف اقتصادی ، بازرگانی تاثیرات شگرف این پدیده را بیش از پیش نمایان ساخته است . امروزه بیشتر سازمان ها در جهت میل به هدف های خود با توجه به محیط به طور شدید رقابتی از به کارگیری هیچ وسیله و ابزاری صرف نظر نمی کنند . اینترنت به عنوان یکی از مهمترین ابزارهایی است که در این زمینه مورد استفاده اکثر سازمان ها قرار می گیرد . اما مانند هر پدیده ای ، اینترنت نیز به نوبه خود بر قسمت های به خصوص فعالیت های بازاریابی آن تاثیر می گذارد . این که ما در محیط کسب و کار اینترنتی از چه آمیخته و اجزایی برای مدیریت بازاریابی خود استفاده کنیم و این که فرآیند بازاریابی الکترونیکی ما بر کدام مبنا طراحی شود ، موضوع اصلی مقاله می باشد . دیدگاه اول قایل به حفظ 4p بازاریابی در هر محیطی (و در محیط اینترنت نیز) می باشد و دیدگاه دوم نظر به دگرگونی آمیخته بازاریابی با توجه به محیط اینترنتی دارد . ما در این مقاله دیدگاه اول را می پذیریم و مبنای طراحی فرآیند بازاریابی الکترونیکی خود را بر این اساس قرار می دهیم . در این مقاله بعد از بررسی نظرات مختلف بازاریابی اینترنتی ، بر اساس این نظریات و الگوگیری از فرآیندهای بازاریابی سازمان های فیزیکال فیلیپ کاتلر ، به طراحی فرآیند بازاریابی الکترونیکی پرداخته می شود.

فرآیند بازاریابی تجدید نظر شده کاتلر

در این فرآیند شباهت زیادی با فرآیند قبلی وجود دارد . با این تفاوت که برنامه ریزی استراتژیک نیز مورد توجه قرار می گیرد . مطابق این فرآیند ، ابتدا برنامه ریزی استراتژیک سازمان انجام شده و رسالت و اهداف شرکت تعیین می شود . اهداف تجاری نیز با توجه به انجام آنالیز SWOT معین می شود . پس از آن که به کمک یک سیستم اطلاعات بازاریابی ، اطلاعاتش از بازار و میزان تقاضای آن جمع آوری می شود . سپس محیط پیرامون شرکت مورد بررسی قرار می گیرد و ضمن بخش بندی بازار ، یکی از یخش ها با توجه به اطلاعات گام های قبلی به عنوان بازار هدف انتخاب می شود . سپس ضمن اتخاذ استراتژی بازاریابی ، سازمان با طرح ریزی آمیزه بازاریابی اقدام به کسب جایگاه و تمایز در بازار هدف انتخاب شده می کند و در نهایت فعالیت های انجام شده مورد ممیزی قرار می گیرد.

فرآیند بازاریابی الکترونیک

از میان رویکرد حفظ فرآیند سنتی بازاریابی و اعمال تغییرات اینترنتی بر آن و رویکرد به طور کامل خاص و جدید اینترنتی ، رویکرد اول را می پذیریم . دلیل عمده این انتخاب ویژگی درونی فرآیند سنتی است در این فرایند ، هیچ تکنولوژی و یا محیط خاصی به عنوان پیش فرض و یا مبنا در نظر گرفته شده است . در این فرآیند تنها صحبت از در نظر گرفت و شناسایی محیط های 4 گانه بیرونی و شناسایی محیط های درونی شده است . بدیهی است که حتی تغییر مداوم محیط و فناوری از اعتبار این فرآیند نمی کاهد . بنابراین لازم نیست با تغییر هر بار محیط فرآیند جدیدی جایگزین شود .

...

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید