تحقیق رابطه هوش هیجانی و هوش معنوی با خودکارآمدی در بین دانشجویان

تحقیق رابطه هوش هیجانی و هوش معنوی با خودکارآمدی در بین دانشجویان تحقیق رابطه هوش هیجانی و هوش معنوی با خودکارآمدی در بین دانشجویان

دسته : روانشناسی و علوم تربیتی

فرمت فایل : word

حجم فایل : 161 KB

تعداد صفحات : 95

بازدیدها : 1018

برچسبها : هوش هیجانی هوش معنوی

مبلغ : 2500 تومان

خرید این فایل

دانلود پایان نامه کارشناسی بررسی رابطه بین هوش هیجانی و هوش معنوی با خودکارآمدی در بین دانشجویان دانشگاه پیام نور واحد اردبیل

پایان نامه کارشناسی بررسی رابطه بین هوش هیجانی و هوش معنوی با خودکارآمدی در بین دانشجویان دانشگاه پیام نور واحد اردبیل

مقدمه

فصل دوم این تحقیق به پیشینه و مباحث نظری و نیز پژوهش های انجام یافته اختصاص داده شده و به سه بخش اساسی تقسیم گردیده است، ابتدا بحث درباره پدیده خود و دیدگاه های متفاوت درباره آن پرداخته شده، سپس به تعریف خودکارآمدی ویژگی ها و ریشه ها و ارتباط آن با هوش معنوی و هوش هیجانیمتغیرهای دیگر پرداخته شده است.

سپس در مورد هوش هیجانی و هوش معنویو نظریات و دیدگاه هایی که در این مورد مطرح است پرداخته شده و در پایان فصل به مرور پژوهشهای پیشین به طور جداگانه در دو قسمت تحقیقات انجام شده در خارج از کشور و تحقیقات انجام شده در ایران و در نهایت به جمع بندی اهتمام گردیده است.

هوش معنوی

هوش معنوی چیست؟

زمانی بهره‌ هوشی فرد به عنوان تعیین‌کننده اصلی موفقیت محسوب می‌شد اما با این وجود روان‌شناسان مشخص کرده‌اند که روش دانستن دیگری هم وجود دارد که به هوش عاطفی ترجمه شده و ممکن است تفاوت حتی بزرگ‌تری در موفقیت حرفه‌ای و شخصی فرد ایجاد کند.

دکتر دانیل گلمندر کتاب خویش که معادل هوش احساسیاست، پنج جزو آن را برشمرده است: خودآگاهی، نوع‌دوستی، انگیزش فردی، همدردی و توانایی دوست داشتن و مورد علاقه بودن از سوی دوستان، والدین و اعضای خانواده. افرادی که از هوش بالای عاطفی برخوردارند؛ کسانی هستند که واقعا در کار خود موفق بوده و ارتباط صادقانه و صمیمانه‌ای برقرار می‌کند.

هوش احساسی در زمان تولد، ثابت نبوده و مفاهیم آن در طول دوران تحصیل ابتدایی و راهنمایی قابل آموختن است. حتی شرکت‌ها در حال استخدام مشاورینی برای افزایش هوش احساسی کارکنان خود هستند زیرا نشان داده شده که این امر مستقیما کار تیمی، اعتماد و اتکای کارکنان به کار و نیز قدرت تولید آنها را تحت تاثیر قرار می‌دهد.محققان اشاره دارند که احساسات و عواطف می‌توانند به ما کمک کنند تا عشق و محبت و ارتباطات معنوی خود را شکل بخشیده و اگر مانع آنها نشویم و به موقع آن را کنترل نکنیم، می‌توانند دشمن ما شده و ما را همچون دیکتاتور‌های بزرگ، خوار و ذلیل گردانند. ما با گوش دادن به پیام‌های بدن‌مان می‌توانیم هوش احساسی و منطقی‌مان را همزمان در زندگی‌های رومزه‌مان لحاظ کنیم.

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید