پروپوزال پایان نامه رویکرد هزینه یابی بر مبنای فعالیت در محاسبه بهای تمام شده خدمات بانکی

پروپوزال پایان نامه رویکرد هزینه یابی بر مبنای فعالیت در محاسبه بهای تمام شده خدمات بانکی پروپوزال پایان نامه رویکرد هزینه یابی بر مبنای فعالیت در محاسبه بهای تمام شده خدمات بانکی

دسته : حسابداری

فرمت فایل : word

حجم فایل : 941 KB

تعداد صفحات : 21

بازدیدها : 817

برچسبها : هزینه یابی بر مبنای فعالیت محاسبه بهای تمام شده پروپوزال

مبلغ : 10000 تومان

خرید این فایل

دانلود پروپوزال پایان نامه حسابداری استفاده از رویکرد هزینه یابی بر مبنای فعالیت در محاسبه بهای تمام شده خدمات بانکی (بانک صادرات)

دانلود پروپوزال و روش تحقیق پایان نامه کارشناسی ارشد حسابداری استفاده از رویکرد هزینه یابی بر مبنای فعالیت در محاسبه بهای تمام شده خدمات بانکی (مطالعه موردی بانک صادرات شهرستان پارساباد)

هدف اصلی از انجام تحقیق محاسبه بهای تمام شده خدمات بانکی در یک بانک نمونه بر حسب فعالیتهای انجام گرفته و در قالب رویکرد هزینه یابی برمبنای فعالیت است و مقایسه آن با رویکرد سنتی بهای تمام شده خدمات بانکی می باشد. از آنجا که تعیین بهای تمام شده هر یک از خدمات این امکان را به بانک می دهد که اولا بتواند سودآوری خود را تعیین نماید،ثانیا فعالیتهای بدون ارزش افزوده را حذف نماید. از این رو از سیستم هزینه یابی بر مبنای فعالیت برای انجام این کار استفاد می شود. این سیستم جهت فراهم کردن اطلاعات با هدف ایجاد یک فرایند بهبود دایمی فعالیتها داخل یا خارج از سازمان طراحی گردید. این سیستم دو بعد دارد، بخش عمودی مدل دیدگاه تخصیص هزینه ها را نشان می دهد. این دیدگاه نیازهای سازمان را به منظور تخصیص منابع به فعالیتها یا موضوعات هزینه مانند محصولات را جهت تجزیه و تحلیل تصمیمات با اهمیت در مواردی مانند قیمت گذاری، ترکیب محصولات و طراحی آنان و مواردی از این قبیل بیان می کند. بخش افقی مدل بیانگر دیدگاه فرایندی می باشد، این دیدگاه عوامل موثر در انجام کار و نتایج آن را بیان می کند. در واقع این دیدگاه و نیاز سازمان را به اطلاعات در مورد عوامل موثر بر عملکرد و افزایش دریافتی از مشتریان استفاده می شود.

بیان مسأله

نظام تصمیم گیری در خصوص ارائه خدمات بانکی می تواند بر مبنای دریافت اطلاعات دقیق و مربوط از بهای تمام شده محصولات و خدمات بانکی باشد. ضروری است پیش از تصمیم گیری در خصوص اقدامات مهمی نظیر تجزیه و تحلیل سودآوری، قیمت گذاری خدمات، تعیین دقت و اعتبارپذیری هزینه های بین بانکی، کارایی بیشتر در ارزیابی عملکرد مراکز و مدیریت بهینه از منابع موجود و ظرفیتهای در دسترس از استقرار نظام بهای تمام شده مناسب اطمینان به دست آورد. هزینه یابی بر مبنای فعالیت به دنبال یافتن و ردیابی هزینه ها به خدمات و محصولات از طریق فعالیتهاست. با توجه به شرایط رقابتی موجود میان بانکهای دولتی و خصوصی و نیز روند واگذاری بانکهای دولتی در سال گذشته از طریق بورس اوراق بهادار به مردم، ضرورت گزارشگری شفافتر و اطلاعات تفصیلی بیشتر در این زمینه به استفاده کنندگان از صورتهای مالی ایجاد شده است.

ساختار هزینه، مشتریان، نوع خدمات و رویه های احتمالی متفاوت در مجموعه بانکی ممکن است در نگاه اول انجام محاسبات بهای تمام شده بر مبنای فعالیتهای متعدد را دشوار سازد، اما باید دانست که فرایند و فعالیتهای همه بانکها مانند یگدیگرند و از این رو استقرار یک نظام مبتنی بر بهای تمام شده فعالیت زمینه را برای ارتقای گزارشگری مالی بانکها از جهات برون سازمانی و درون سازمانی فراهم می آورد.

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید