پروپوزال آموزش مدیریت درد در تنظیم هیجان سبک مقابله ای و استرس بیماران میگرنی پروپوزال آموزش مدیریت درد در تنظیم هیجان سبک مقابله ای و استرس بیماران میگرنی

دسته : -پژوهش ها

فرمت فایل : word

حجم فایل : 42 KB

تعداد صفحات : 28

بازدیدها : 456

برچسبها : مدیریت درد تنظیم هیجانی سبکهای مقابله ای استرس ادراک شده میگرن

مبلغ : 4500 تومان

خرید این فایل

پروپوزال آموزش مدیریت درد در تنظیم هیجان سبک مقابله ای و استرس بیماران میگرنی

دانلود پروپوزال اثر بخشی آموزش مدیریت درد در تنظیم هیجانی، سبکهای مقابله ای و استرس ادراک شده بیماران مبتلا به سردردهای میگرنی

دانلود پروپوزال و روش تحقیق پایان نامه کارشناسی ارشد اثر بخشی آموزش مدیریت درد در تنظیم هیجانی، سبکهای مقابله ای و استرس ادراک شده بیماران مبتلا به سردردهای میگرنی

فهرست مطالب

اطلاعات مربوط به دانشجو

اطلاعات مربوط به اساتید راهنما و مشاور

اطلاعات مربوط به استاد راهنما

اطلاعات مربوط به اساتید مشاور

اطلاعات مربوط به پایان نامه

عنوان تحقیق

بیان مسأله

اهمیت و ضرورت انجام تحقیق

مرور ادبیات و سوابق مربوطه

پیشینه داخلی

پیشینه خارجی

اهداف مشخص تحقیق

سؤالات و فرضیههای تحقیق

تعریف واژهها و اصطلاحات فنی و تخصصی

مدیریت درد

تنظیم هیجانی

سبکهای مقابله ای

استرس ادراک شده

میگرن

روش شناسی تحقیق

روش نمونهگیری و حجم نمونه

روش ها و ابزار تجزیه و تحلیل دادهها

منابع مورد استفاده

فرم ها ، صورت جلسه و سایر اطلاعات مربوطه

************************

آموزش مدیریت درد در تنظیم هیجانی، سبکهای مقابله ای و استرس ادراک شده بیماران سردردهای میگرنی

اشاره ای به بخشهایی از متن

بیان مسئله

میگرن یکی از رایجترین مشکلات سلامت عمومی است با هزینه های اقتصادی و روانی اجتماعی بالاست. سردرد میگرن بر اثر اتساع رگهای محصور کننده ی مغز ایجاد می شود. درد اغلب شدید است و از یک طرف سر در نزدیکی شقیقه شروع می شود و ساعتها و یا در بعضی موارد روزها ادامه می یابد.

میگرن یک بیماری شایع خانوادگی است که با سردرد های ضربان دار دوره ای تشخیص داده می شود معمولا در دوره کودکی ، نوجوانی و یا اوایل بزرگسالی شروع شده و با افزایش سن از میزان شروع ان کاسته می شود. تفاوت های فردی در میزان حملات میگرنی نقش دارند که می تواند تحت تاثیر عوامل محیطی و یا ذاتی باشد ، مانند هورمون ها و یا استرس های عاطفی. بررسی عوامل زیستی محیطی ، اجتماعی و روانشناختی در شروع و تشدید سردردهای میگرنی نشان داده که بین عوامل روانشناختی شخصیتی و سردردهای میگرنی ارتباط وجود دارد. طبق نظر کاپلان سادوک بیماران مبتلا به میگرن شخصیت های جبری و پرخاشگری دارند و با استرس های هیجانی ، سردرد افزایش می یابد . میگرن رابطه مستقیم با اضطراب و استرس وعوامل روانشناختی دارد که تاثیر آشکاری روی تشدید طولانی بودن سردرد دارد. ...

...

تعریف واژهها و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی با استناد به منابع کاربردی):

مدیریت درد

تعریف مفهومی: به روشهای مختلف جسمی و روانی برای درمان مشکلات ناشی از درد حاد و مزمن گفته می شود. کنترل موفقیت آمیز درد، شامل دوعنصر است؛ 1) حذف درد یا کاهش آن، و 2) کارایی روز افزون بدین صورت که فرد یاد بگیرد که درد خود را تحمل کند و در صورت لزوم با آن زندگی کند و در عین حال زندگی رضایت بخش و سازنده ای نیز داشته باشد.

تعریف عملیاتی: در پژوهش حاضر منظور از برنامه آموزش مدیریت درد استفاده از تکنیک آرامیدگی است که در 10 جلسه هفته ای یک جلسه و هر جلسه 2 ساعت ارائه خواهد شد.

تنظیم هیجانی

تعریف مفهومی: تنظیم هیجان به عنوان مجموعه ای از توانایی هایی مفهوم سازی می شود که از طریقآن فرد احساسات خود را به دقت مورد نظارت قرار می دهد، از راهبردهای موثر برای تغییر هیجان ها استفاده می نماید در توانایی تعدیل احساسات خود، دارای اطمینان به خود می باشد. تنظیم هیجان به توانایی فهم هیجانات وتعدیل تجربه و ابراز هیجانات اشاره دارد.

تعریف عملیاتی: منظور از تنظیم هیجان نمره ای است که ازمودنی ها در پرسشنامه تنظیم هیجان کسب می کنند.

سبکهای مقابله ای

تعریف مفهومی: سبک مقابله ای فرایندی است که طی آن فرد کوشش میکند به هنگام رویارویی با خواسته های محیطی، مشکلات خود را حل نماید. روشهای مقابله ای کوششهای فعال و غیر فعال میباشند که در پاسخ به شرایط تهدید کننده با هدف دفع تهدید کاهش ناراحتی های هیجانی به کار برده می شود.

تعریف عملیاتی: نمره ای که آزمودنی در پرسشنامه راههای مقابله ای لازاروس و فالکمن بدست می آورد.

استرس ادراک شده

تعریف مفهومی: استرس (فشار روانی) مجموعه واکنشهای جسمانی، ذهنی و رفتاری است که ارگانیسم انسان در برابر محرکها عاملهای درونی یا بیرونی بر هم زننده ثبات و تعادل طبیعی و درونی بدن نشان می دهد هدف اصلی این واکنشها بازگرداندن تعادل از دست رفته ارگانیسموسازگاری فرد با محیط است.

تعریف عملیاتی: نمره ای که آزمودنی از مقیاس استرس ادراک شده کوهن و همکاران بدست می آورد.

میگرن

تعریف مفهومی: میگرن سندرمی است که به صورت حملات 72-4 ساعته ( در صورت درمان نشده ) بروز می کند نوعا یک طرفه، ضرباندار، درد متوسطه تا شدید، همراه با حالت تهوع و استفراغ که با فعالیتهای روزمره ممکن است تشدید شود.

تعریف عملیاتی: تشخیصی که پزشک بر اساس بررسی علائم اصلی می گذارد .

...

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید