پاورپوینت مدیریت حقوق و دستمزد فصل یازدهم کتاب مدیریت منابع انسانی سعادت

پاورپوینت مدیریت حقوق و دستمزد فصل یازدهم کتاب مدیریت منابع انسانی سعادت پاورپوینت مدیریت حقوق و دستمزد فصل یازدهم کتاب مدیریت منابع انسانی سعادت

دسته : مدیریت

فرمت فایل : powerpoint

حجم فایل : 159 KB

تعداد صفحات : 18

بازدیدها : 1085

برچسبها : مدیریت منابع انسانی سعادت مدیریت حقوق و دستمزد

مبلغ : 7000 تومان

خرید این فایل

دانلود پروژه پاورپوینت مدیریت حقوق و دستمزد ( فصل یازدهم کتاب مدیریت منابع انسانی سعادت ) در 18 اسلاید

کتاب مدیریت منابع انسانی دکتر اسفندیار سعادت از جمله منابع مهم درس مدیریت منابع انسانی در سطح کارشناسی می باشد. این فایل شامل پاورپوینت فصل یازدهم این کتاب با عنوان مدیریت حقوق و دستمزد می باشد که جامعترین محصول فصل 11 کتاب سعادت است.

جهت مشاهده پاورپوینت های سایر فصول کتاب مدیریت منابع انسانی سعادت بر روی مدیریت منابع انسانی سعادت کلیک کنید.

فصل مدیریت حقوق و دستمزد مدیریت منابع انسانی سعادت

فهرست مطالب

مقدمه

تفاوت میان حقوق و دستمزد

ویژگی های سیستم حقوق و دستمزد

طراحی سیستم حقوق و دستمزد به عهده کیست؟

مراحل مختلف طراحی سیستم حقوق و دستمزد

تجزیه و تحلیل شغل

شرح شغل

ارزشیابی شغل

بررسی نرخ حقوق و دستمزدهای متداول در صنعت

تعیین نرخ پرداخت

تعدیل و ترمیم سیستم پرداخت

ارزیابی تفاضلی حقوق و دستمزد

بررسی قوانین و مقررات درون سازمانی

بررسی قوانین و مقررات دولتی حاکم بر پرداخت

تعیین حقوق پایه

نتیجه گیری

===================

بخشهایی از متن:

مقدمه

به کارکنان به جبران کاری که در سازمان انجام می دهند، حقوق و دستمزد پرداخت می شود. اما علاوه بر جبران زحمات و وقت و نیرویی که کارکنان در جهت و به خاطر نیل به اهداف سازمان صرف می کنند، پرداخت باید جنبه انگیزشی نیز داشته باشد. یعنی باید برای پرداخت، سیستمی طراحی گردد که کارکنان را به عملکرد موثر تشویق کند و محرکی برای سختکوشی و بکارگیری تمام توانایی های بالقوه آنها باشد.

تفاوت میان حقوق و دستمزد

منظور از دستمزد ، پرداختی است که مبنای محاسبه آن ساعت است و منظور از حقوق پرداختهایی است که ماهانه صورت می پذیرد. دستمزد متداولترین شیوه پرداخت به کارگران و حقوق، متداولترین شیوه پرداخت به کارمندان است. با امضای دفتر یا ساعت زدن، ورود و خروج کارمندان ثبت و حضور آنها در سازمان کنترل می شود، ولی معمولاً پرداخت به آنها بر اساس محاسبه دقیق ساعاتی که در سازمان کار کرده اند انجام نمی گیرد. بر عکس، کارگران روزمزد، فقط به ازای ساعاتی که کار کرده اند، پول می گیرند

نرخ حقوق و دستمزدهای متداول در صنعت

میزان پرداخت به کارکنان سازمان باید با میزان پرداخت سایر سازمانهای رقیب به کارکنانشان قابل مقایسه باشد. از این رو با مطالعه سطح حقوق و دستمزدهای متداول در جامعه و صنعت و کسب اطلاعاتی درباره آن، سازمان می تواند گام بزرگی در جهت طراحی سیستم پرداختی منطقی، عادلانه و هماهنگ با روندهای اقتصادی و اجتماعی بردارد. اطلاعات بدست آمده از بررسی حقوق و دستمزدهایی که در صنعت به مشاغل پرداخت می شود، نقش اصلی در قیمتگذاری مشاغل دارد و به جرأت می توان مدعی شد که هر سازمانی، گذشته از نوع یا اندازه آن، به شکلی از این اطلاعات برای طراحی سیستم حقوق و دستمزد خود استفاده می نماید.

مصاحبه حضوری، مصاحبه تلفنی و ارسال پرسشنامه به وسیله پست، سه روش اصلی برای بررسی سطح و میزان حقوق ودستمزد در صنعت هستند. مصاحبه حضوری بسیار پرهزینه، ولی بهترین و قابل اعتمادترین روش است. استفاده از پرسشنامه نیز کاملاً رواج دارد؛ با این حال استفاده از این ابزار هنگامی در جمع آوری اطلاعات، مفید و موثر است که طراحی آن صحیح و سوالات دقیق، قابل فهم و قابل پاسخگویی باشد. نکته دیگر اینکه اگر چه با استفاده از تلفن می توان اطلاعات را بسرعت به دست آورد، ولی هرگز نمی توان از این طریق، اطلاعات جامع و دقیقی را جمع آوری نمود. به همین دلیل شاید بهترین استفاده از تلفن برقراری ارتباط با کسانی باشد که برای آنها پرسشنامه فرستاده شده است و رفع ابهاماتی باشد که احتمالاً در بعضی از پاسخها وجود دارد.

...

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید