پاورپوینت سیستم پاداش (فصل دهم کتاب مدیریت منابع انسانی سعادت)

پاورپوینت سیستم پاداش (فصل دهم کتاب مدیریت منابع انسانی سعادت) پاورپوینت سیستم پاداش (فصل دهم کتاب مدیریت منابع انسانی سعادت)

دسته : مدیریت

فرمت فایل : powerpoint

حجم فایل : 167 KB

تعداد صفحات : 18

بازدیدها : 1124

برچسبها : پروژه سیستم پاداش مدیریت منابع انسانی سعادت

مبلغ : 7000 تومان

خرید این فایل

دانلود پروژه پاورپوینت فصل دهم کتاب مدیریت منابع انسانی سعادت با عنوان سیستم پاداش با جدول و نمودار و فرمت قابل ویرایش

کتاب مدیریت منابع انسانی دکتر اسفندیار سعادت از جمله منابع مهم درس مدیریت منابع انسانی در سطح کارشناسی میباشد. این فایل شامل پاورپوینت فصل دهم این کتاب با عنوان سیستم پاداش می باشد که می تواند به عنوان کار ارائه کلاسی (کنفرانس و سمینار) مورد استفاده قرار گیرد.

برای مشاهده سایر فصل های کتاب مدیریت منابع انسانی سعادت به لینک مدیریت منابع انسانی سعادت مراجعه نمایید.

فهرست عناوین مطالب

مقدمه

پاداشهای درونی و بیرونی

انواع پاداش

مبنای اعطای پاداش

ویژگیهای سیستم پاداش موثر

نظریه برابری

طرحهای جدید اعطای پاداش

*******************

فصل دهم مدیریت منابع انسانی سعادت

بخشهایی از متن

مقدمه

به جبران زحمتی که فرد در سازمان متحمل می شود، در ازای وقت و نیرویی که او در سازمان و به خاطر نیل به اهداف سازمان صرف می کند و به تلافی خلاقیت و ابتکارات وی برای یافتن و به کارگیری رویه ها و روشهای کاری جدیدتر و بهتر، سازمان به فرد پاداش می دهد. پاداشی که فرد از سازمان دریافت می دارد یا به خاطر انجام وظایف محول در حد عادی و متعارف است که در این صورت حقوق یا دستمزد نامیده میشود و یا به خاطر انجام وظایف در سطحی بالاتر از استانداردهای عادی کاری است که در اینصورت از پاداش به عنوان مزایایی فوق العاده به خاطر کار فوق العاده صحبت می شود. سیستم پاداش در سازمان هر دو نوع عملکرد را دربرمی گیرد، و سیستمی است که بر اساس موازین و شیوه های خاصی، پاداش هر یک از کارکنان را متناسب با کارشان به آنها می دهد.

ویژگیهای سیستم پاداش موثر

1. اهمیت. اگر پاداشی که قول اعطای آن داده می شود برای کارمند مهم و با ارزش نباشد، تاثیری در عملکرد و رفتار او نخواهد داشت. سیستم پاداش باید به گونه ای باشد که تفاوتهای انفرادی میان اعضای سازمان و آنچه را برای هر کدام از آنها اهمیت دارد، در نظر بگیرد.

2. انعطاف. سیستم پاداش باید انعطاف پذیر باشد، به این معنی که باید بتوان مقدار یا میزان پاداش را متناسب با افزایش یا کاهش عملکرد موثر، تغییر داد. علاوه بر این، سیستم باید در اعطای پاداش به کارکنان نیز انعطاف پذیر باشد؛ یعنی باید بتوان به کسانی که واقعاً سزاوار هستند، پاداش داد.

...

طرحهای جدید اعطای پاداش

1. پرداخت یکجا: برخی از سازمانها بر آن شده اند که کل مبلغ افزایش حقوق سالانه کارکنان را یکجا به آنها پرداخت نمایند. طبق این طرح، مبلغی که به عنوان افزایش حقوق برای کارمند در نظر گرفته می شود به اطلاع او رسانده و به وی اجازه داده می شود تا به میل و اختیار خود، نحوه و زمان دریافت آن را معین نماید. بنابراین چنین سیستم پرداختی از انعطاف پذیری بیشتری برخوردار خواهد بود؛زیرا بر خلاف سیستمهای سنتی، یک سیستم پرداخت واحد برای همه کارکنان وجود ندارد و هر کارمندی بنا به وضعیت خاص خود، شیوه پرداختی را انتخاب می نماید که برای او مناسبتر باشد.

...

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید