تحقیق حقوق بشر در اسلام و اعلامیه جهانی حقوق بشر

تحقیق حقوق بشر در اسلام و اعلامیه جهانی حقوق بشر تحقیق حقوق بشر در اسلام و اعلامیه جهانی حقوق بشر

دسته : فقه و حقوق اسلامی

فرمت فایل : word

حجم فایل : 18 KB

تعداد صفحات : 25

بازدیدها : 373

برچسبها : حقوق بشر اسلام اعلامیه جهانی حقوق بشر

مبلغ : 3000 تومان

خرید این فایل

خرید و دانلود آنی تحقیق حقوق بشر در اسلام و اعلامیه جهانی حقوق بشر

فایل دانلودی حاضر، در 25 صفحه ی ورد و قابل ویرایش تهیه گردیده است که عنوان آن حقوق بشر در اسلام و اعلامیه جهانی حقوق بشر می باشد و به بررسی یا مقایسه این می پردازد ، در ادامه به بخش هایی از متن این تحقیق اشاره می گردد.

اعلامیه جهانی حقوق بشر

اعلامیه های جهانی حقوق بشر مبتکر حقوق بشر نبوده بلکه ادیان الهی به ویژه اسلام نخستین اعلامیه های حقوق بشر را در برداشته و فلاسفه و دانشمندان نیز به گونه ای از حقوق بشر دفاع کرده اند و قبل از اعلامیه جهانی حقوق بشر این حقوق در برخی از اعلامیه ها و مقررات داخلی کشورها مطرح شده است .

به دیگر سخن ، حقوق و آزادی های مندرج در اعلامیه جهانی حقوق بشر ترکیبی است از حقوق و آزادی های بشری که قبل از تاسیس سازمان ملل متحد وارد قوانین اساسی و دیگر قوانین کشورهای مختلف جهان گردیده بود .

...

حقوق بشر در اسلام

از نظر اسلام ، همان طور که از پاره ای آیات از جمله آیه 29 از سوره بقره ، بر می آید همه انسان ها صرف نظر از دین و مذهب و اعتقادات و اعمال و رفتار آنها دارای کرامت هستند ، هر چند که انسان با تقوی دارای فضیلت و کرامتی بیشتر است . به دیگر سخن ، هر انسان دارای کرامت ذاتی است . اما گروهی از انسانها علاوه بر کرامت ذاتی دارای کرامت ارزشی یا اکتسابی نیز هستند که با تقوی به دست می آید .

( ان الله اکرمکم عندالله اتقاکم ) . در اسلام این کرامت به ویژه مورد تاکید واقع شده در حالی که در اعلامیه جهانی حقوق بشر قوانین موضوعه کشورها به این کرامت توجه چندانی نشده است . هرچند که محدودیت آزادی ها به موجب قانون چه بسا مبتنی بر ارتکاب اعمال ناشایسته مجرمانه است که از کرامت ذاتی انسان می کاهد .

...

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید