دانلود پروژه نحوه تولید استایرن

دانلود پروژه نحوه تولید استایرن دانلود پروژه نحوه تولید استایرن

دسته : -پژوهش

فرمت فایل : word

حجم فایل : 368 KB

تعداد صفحات : 56

بازدیدها : 511

برچسبها : استایرن دانلود پروژه

مبلغ : 8000 تومان

خرید این فایل

دانلود پروژه کارشناسی نحوه تولید استایرن در 56 صفحه ورد قابل ویرایش آماده ارائه

پروژه پایانی نحوه تولید استایرن Styrene Production

استایرن در ایالات متحده آمریکا از سال 1938 ساخته می شده است و طی 30 سال گذشته افزایش شگرفی در تولید آن دیده شده است. از سال 1977 در ایالات متحده کل تولید استایرن بیش از دو برابر شده است. تولید بین سالهای 1977 و 1987 بیش از 16٪ افزایش داشته است ولی تولید بین سال های 1987 و 1999 بیش از 32٪ افزایش داشته است و بین سال های 1999 و 2006 حدود 28٪ دیگر افزایش داشته است.

به ویژه تولید استایرن در ایالات متحده در سال 1978 معادل 8/6 میلیارد پوند و سپس در سال 1987 تولید تقریبا 8 میلیارد پوند بوده است. در سال 1999 تولید استایرن در ایالات متحده بیش از 10 میلیارد پوند بوده ودر سال 2006 ایالات متحده بیش از 13 میلیارد پوند استایرن تولید کرده است.

بیشترین ظرفیت تولید استایرن در تگزاس و لوئیز یانا است.

در ایالات متحده استایرن بصورت اصولی به وسیله دهیدروژناسیون کاتالیزوری اتیل بنزن بدست می آید. استایرن بوسیله اکسیداسیون اتیل بنزن وتبدیل آن به هیدروپروکسید اتیل بنزن نیز تولید می شود که سپس با پروپیلن واکنش می دهد و اکسید پروپیلن و α- متیل فنیل کربینول تولید می شود.

سپس کربینول دهیدراته شده و تولید استایرن می کند. 90٪ تولید استایرن از روش دهیدروژناسیون اتیل بنزن است. روش دیگر (محصول فرعی اکسید پروپیلن) مسیر سنتز استایرن است که دومین روش معمولی است که برای تولید استایرن مورد استفاده قرار می گیرد. روش های دیگر تولید استایرن به ندرت استفاده می شوند.

استایرن: استایرن مایعی بی رنگیا به رنگ زرد روشن است که بوی شیرینی دارد.ساختار شیمیایی استایرن C6H5.CH=CH2 و جرم مولکولی آن 104.15 است.

...

پیشگیری از تشکیل پلیمر در مونومراستایرن

بازدارنده TBC در مونومراستایرن: TBC بوسیله مواد شیمیایی Lyondell به تمام مونومرهای استایرن اضافه می شود و به عنوان یک بازدارنده برای پیشگیری از تشکیل پلیمر عمل می کند. میزان افزایش استاندارد ppm15-10 وزنی است. برای TBC جهت بازدارنده بودن موثر، دماهای مخزن باید کنترل شده باشند و اکسیژن محلول می بایست موجود باشد.

میزان تخلیه TBC نیز بستگی به عوامل دیگری مثل رطوبت، زنگ زدگی و دیگر ناخالصی های موجود دارد.

کنترل TBC و دمای مخزن: میزان TBC باید در مبنای روتین (روال جاری) بررسی شود. اگر دمای مخزن در F70 یا کمتر باشد یک نمونه هفتگی کافی است. نمونه دیگری دو مرتبه در هفته برای دماهای °F80-70 پیشنهاد می شود. مونومراستایرن که در °F80 ذخیره می شود باید به صورت روزانه توسط TBC تست شود. آنالیز پلیمر و رنگ باید با فرکانس یکسانی نسبت به TBC انجام شود.

ذخیره: شرایط نگه داری و ذخیره مناسب برای تضمین کیفیت خوب استایرن و تشکیلحداقل پلیمر لازم است. مخزن ذخیره باید تمیز باشد. این مخزن می تواند ساخته شده از فولاد، آهن یا آهن گالوانیزه باشد.

...

تاریخچه

استایرن

خواص فیزیکی استایرن

حمل و نقل و نگهداری استایرن

پیشگیری از تشکیل پلیمر در مونومر استایرن

کنترل TBC و دمای مخزن

ذخیره

تولید استایرن

دهیدروژناسیون اتیل بنزن

اتیل بنزن

تولید استایرن از اتیل بنزن با دهیدروژناسیون آدیاباتیک

تولید استایرن از اتیل بنزن با دهیدروژناسیون ایزوترمال

محصول فرعی اکسید پروپیلن

فناوری های در حال توسعه

کاربرد،مصارف و مزایا

مواجهه

شناسایی،ارزیابی و کنترل خطر

پلی استایرن

ضمیمه

آنالیزهای اقتصادی

آنالیزهای تجاری

تنزل بازارهای استایرن

نرم افزار استایرن

صادرات استایرن در ایران

منابع

تقدیر نامه

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید