فشنگ های گلوله زنی

فشنگ های گلوله زنی فشنگ های گلوله زنی

دسته : علوم نظامی

فرمت فایل : word

حجم فایل : 319 KB

تعداد صفحات : 23

بازدیدها : 658

برچسبها : پروژه تحقیق مبانی نظری

مبلغ : 3500 تومان

خرید این فایل

دانلود مقاله فشنگ های گلوله زنی

دانلود مقاله فشنگ های گلوله زنی

این مقاله با فرمت Word بوده و قابل ویرایش است و همچنین آماده پرینت می باشد.

فشنگ های گلوله زنی

فشنگ های بی صدا

در دوران جنگ سرد از میان برداشتن بی سر و صدای حریف یکی از مسائلی بود که ذهن هر دو طرفین شرقی و غربی دیوار برلین را به خود مشغول کرده بود .

بسیاری از سلاح های بی صدا در واقع کم صدا هستند نه بدون صدا و این امر معمولا با کم کردن سرعت دهانه گلوله تا میزان 300 متر بر ثانیه یعنی زیر سرعت صوت صورت می گیرد . صدای یک گلوله شلیک شده معمولا 130 تا 135 دسی بل می رسد ولی همانطور که گفته شد این مقدار صوت کماکان قابل شنیدن می باشد .

در این مقاله شما می توانید با فشنگ های کاملا بی صدا آشنا شوید که توسط مهندسان روسی در زمان جنگ سرد طراحی و ساخته شدند .

صدای ایجاد شده پس از شلیک گلوله را می توان به دو عامل اصلی ربط داد .

 

مشکل اول با استفاده از خرج کمتر حل شده البته نوعی مدار بسته چرخش گاز باروت نیز برای آن در نظر گرفته شده است . مشکل دوم با کم کردن سرعت دهانه گلوله بوسیله بکارگیری گلوله های سنگین تر مرتفع شده، این فشنگ ها در سلاح های مخصوصی مثل سلاح دستی Pss و چند سلاح دیگر به کار گرفته شده اند .

در هنگام شلیک تنها صدایی که از این سلاح بلند می شود صدای کلیک چخماق آن است و البته صدای آخ خ خ خ مقتول را نیز باید به آن اضافه کرد !!!

گاز حاصل از انفجار باروت پیستون درون پوکه را به جلو می راند . این پیستون به نوبه خود مرمی را به جلو هل می دهد ولی پیستون پس از جلو آمدن در پوکه باقی می ماند و مانع خروج گاز باوت از پوکه می شود . 1 - صدای حاصل از انفجار باروت 2 – صدای گلوله کهپس از خروج از لوله تفنگبا سرعت مافوق صوت هوا را می شکافد .

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید