تجربیات دبیر ورزش و تربیت بدنی

تجربیات دبیر ورزش و تربیت بدنی تجربیات دبیر ورزش و تربیت بدنی

دسته : -تجربیات فرهنگیان

فرمت فایل : word

حجم فایل : 49 KB

تعداد صفحات : 44

بازدیدها : 310

برچسبها : تجربیات آموزش آموزش تربیت بدنی دبیر ورزش

مبلغ : 4000 تومان

خرید این فایل

دانلود تجربیات مدون دبیر ورزشی (تربیت بدنی و تدریس)

تجربیات مدون دبیر ورزشی

بخشهایی از متن

مقدمه

از آنجا که علم ورزش نیز مانند سایر علوم یک علم مرکب است که علوم مختلفی نظیر روان شناسی، پزشکی، جامعه شناسی، فیزیک، حقوق و... در آن دخالت دارد لذا معلم ورزش علاوه برداشتن ویژگیهای عمومی یک معلم نظیر در نظر گرفتن تفاوتهای فردی، ایجاد انگیزه، داشتن طرح درس مناسب و... باید به مفهوم اخص کلمه نیز دارای ویژگیهای اختصاصی معلم تربیت بدنی نیز باشد. با توجه به اینکه تمرین به فعالیتهای هدفمندی که به منظور افزایش یا حفظ بدنی در انواع ورزشها به میزان معین و مورد نظر می شود تا با انجام آن بیشترین سود عاید عضلات دستگاه قلبی، عروقی و تنفسی فرد شود و نظر به اینکه برای انجام تمرینات ورزشی روشهای بسیار متفاوتی وجود دارد لذا معلم تربیت بدنی ما باید بتواند علم روز ورزش را به صورت کاربردی در مدرسه به کار گیرد. یک معلم تربیت بدنی در موارد زیر اطلاعات کافی وافی داشته باشد...

معلمان تربیت بدنی قبل از ورود به کلاس فعالیتهای لازم در ساعت آموزشی را سازماندهی کرده و بر مبنای اهداف تربیت بدنی، نیاز دانش آموزان، مدت کلاس، وسایل و امکانات موجود، شرایط جوی و... بهترین و بیشتر بازده را نصیب دانش آموز می نمایند.

سرپرستی و اداره کردن فعالیتهای ورزشی

1- اداره صحیح فعالیتهای ورزشی مستلزم طرح قبلی است به طوری که معلم قبل از اجرای فعالیتهای ورزشی باید بداند که چه باید بکند تا با توجه به وقت موجود بتواند حداکثر استفاده را به دانش آموزان برساند.

2- این مسئله از نظر فنی مهم است که معلم بتواند به موقع فعالیتهای ورزشی را تغییر دهد تا برای دانش آموزان متنوع باشد و یک نوع فعالیت آنان را خسته نکند. در ورزش باید از بازیها و شیرینکاری ها و مسابقه های مختلف به موقع استفاده کرد و از یکنواختی فعالیت ورزشی خودداری کرد. معلم باید برای تغییر دادن ورزشهای مختلف از نظرها و پیشنهادهای دانش آموزان استفاده کند.

3- معلم تربیت بدنی باید تا می تواند در اجرای فعالیتهای ورزشی کمتر از سوت خود استفاده کند . در مواردی لازم است سوت بلند و سریع بزند که دانش آموزان را وادار به اطاعت از دستور کند و در واقع، احترام به دستور را از طریق صدای سوت حفظ کند. اگر دانش آموزان از سنین پایین به صدای سوت توجه کنند و احترام بگذارند، اول اینکه موجب ایجاد نظم در آنان خواهد شد و ثانیاً احترام به صدای سوت در آینده از اتلاف وقت جلوگیری خواهد کرد . سوت فقط برای متوقف کردن فعالیت ورزشی باید به صدا درآید . سایر دستورات مربوط به بازی را می توان به طور شفاهی یا با علامت، اعلام و اخطار نمود ...

فهرست مطالب

مقدمه

طرح سه مرحله ای تدریس یکی از طرح های سازماندهی و تنظیم ساعت آموزش تربیت بدنی است .

مرحله پیاده کردن هدف یا مرحله ی اصلی

مرحله بازگشت به حالت اولیه

مدیریت کلاس

قبل از آموزش

حضور و غیاب

روش های گروه بندی کلاس

ثبت وضعیت دانش آموزان

شیوه های استقرار در زمین ورزش

کاربرد گروه ها

دستورالعمل و اصول کلی روش تدریس تربیت بدنی

سرپرستیو اداره کردن فعالیت های ورزشی

اطلاع ازسهم سیستمهای انرژی در رشته

استفاده از اصل اضافه باردرتمرینات

شناخت روشهای تمرینی

فضای موجود

مشکلات و چاش های معلم تربیت بدنی

نتیجه گیری

منابع

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید